فهرست
نکاتی از روز دربی‌ها: امتحان امری
نکاتی از روز دربی‌ها: امتحان امری

نکاتی از روز دربی‌ها: امتحان امری

آی‌اسپورت – این اولین دربی شمال لندن برای اونای امری خواهد بود و همچنین امتحانی بزرگ برای او. آن دو بازی اول فصل مقابل منچستر سیتی و چلسی را فراموش کنید. آرسنال بعد از آن دو شکست پیاپی در راه پیشرفت قدم برداشت و واقعا هم راه زیادی را طی کرد.

من امری را به عنوان یک مربی واقعا دوست دارم و منتظرم ببینم تیم او برابر تاتنهام چه عملکردی خواهد داشت. در ضمن آرسنال چهارشنبه هم مقابل منچستر یونایتد باید بازی کند. این دو بازی در این بازه زمانی کوتاه چهره واقعی آرسنالِ امری را نشان خواهند داد. دو بازی مقابل دو تیم از جمع "بیگ سیکس" که منچستر سیتی و لیورپول نیستند، بهترین فرصت برای خودشناسی امری و تیمش است.

تاتنهام در حال حاضر تیم آماده‌تری است و برای همین من شانس بیشتری برای پیروزی آن‌ها قائلم. اما حتی شکست خوردن در این بازی برای آرسنال هم پایان دنیا نیست. امری فقط چهار، پنج ماه است کارش را با این تیم شروع کرده و بدون توجه به نتیجه، بازی‌هایی از این دست تصویری شفاف‌تر از بازیکنانی که در اختیار دارد برای او می‌سازد. اگر قرار باشد امری آرسنال را به مدعی قهرمانی لیگ برتر تبدیل کند نیاز به حداقل سه یا چهار پنجره نقل و انتقالات دارد.

این هفته هفته‌ای مهم برای امری است. نه از این منظر که نتایج دو بازی مقابل تاتنهام و منچستر یونایتد در سرنوشت او تاثیرگذار خواهد بود، بلکه از این منظر که امری متوجه خواهد شد در بازی‌های بزرگ به کدامیک از بازیکنانش می‌تواند اعتماد کند. امری مشخصا در حال ساختن تیمی برای آینده آرسنال است، پس باید مطمئن شود چه بازیکنانی در این آینده نقش خواهند داشت و چه بازیکنانی در آن حاضر نخواهند بود.

اما بازی بزرگ دیگر یکشنبه دربی مرسی ساید است. من بازی لیورپول و پاریس سن ژرمن را تماشا کردم و به نظرم سرعتی که پاریسی‌ها در برخی مقاطع بازی داشتند و با آن به لیورپول حمله می‌کردند فوق‌العاده بود. اما مسئله اینجاست که لیورپول هم اصلا فرم خوبش را تجربه نمی‌کرد، اتفاقی که بارها این فصل تکرار شده.

با این وجود به نظرم لیورپول مشکلی برای بازی مقابل اورتون نخواهد داشت. در این دربی همیشه اورتون زیر سوال می‌رفته که آیا توانایی شکست دادن همشهری قدرتمندترش را دارد یا نه. سوالی که برای لیورپول در حال حاضر مطرح می‌شود اما گسترده‌تر است. به نظر من تیم یورگن کلوپ همچنان مدعی جدی قهرمانی لیگ برتر است. اما آیا آن‌ها می‌توانند تا پایان فصل پا به پای منچستر سیتی پیش بروند؟ آیا می‌توانند مثل سیتی خیلی کم امتیاز از دست بدهند؟ چون جایگاهی که سیتی به آن رسیده بی‌نظیر و گاهی باورنکردنی است.

لیورپول فعلا در لیگ خوب پیش رفته. من در ابتدای فصل گفتم این تیم باید تمرکزش روی لیگ برتر باشد و در این راه نیاز دارد چمپیونز لیگ را قربانی کند. این حرف من با انتقادات زیادی هم مواجه شد، ولی من همچنان سر نظرم هستم. باشگاه لیورپول نیاز به قهرمانی لیگ برتر دارد، اتفاقی که تا به حال برایشان نیفتاده، و این تیم پتانسیل شکستن این طلسم را دارد، شاید بیش از هر تیمی که من از لیورپول در این سال‌ها به یاد دارم.

جردن هندرسون برای این دربی محروم است. اما کلوپ با توجه به گزینه‌های زیادی که برای مرکز خط میانی دارد، از جمله جیمز میلنر، نبی کیتا، جینی واینالدوم و فابینیو، نباید به مشکل خاصی بخورد. نکته خط میانی لیورپول این است که بازیکنانش تقریبا همه در یک سطح هستند و غیبت هیچکدامشان ضربه بزرگی به تیم نمی‌زند. برعکس در خط حمله نبودن هرکدام از مو صلاح، سادیو مانه و روبرتو فرمینو سطح بازی تیم را پایین می‌آورد.

۷    
آی اسپورت
2018-12-01 12:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر