فهرست
بنیادی‌فر دهمین داور ایرانی‌ دربی در لیگ برتر
بنیادی‌فر دهمین داور ایرانی‌ دربی در لیگ برتر

بنیادی‌فر دهمین داور ایرانی‌ دربی در لیگ برتر

آی اسپورت - دربی بزرگ ایران روز یکشنبه از ساعت 16 به میزبانی استقلال برگزار می‌شود. دو تیم پرطرفدار پایتخت در حالی به مصاف هم می‌روند که این بازی را موعود بنیادی‌فر سوت می‌زند. بنیادی‌فر که در لیست بین‌المللی بعد از علیرضا فغانی دومین داور ایران است، برای اولین بار است که حساس‌ترین بازی لیگ را سوت می‌زند. پیش از این 9 داور ایرانی دیگر (محسن ترکی، سعید مظفری‌زاده، مسعود مرادی، علیرضا فغانی، محسن قهرمانی، یداالله جهانبازی، تورج حق‌وردی، بیژن حیدری و اشکان خورشیدی) در لیگ برتر سابقه‌ی قضاوت در این بازی حساس را داشته‌اند.

در 9 بازی‌ای که قضاوت اول این 9 داور در دربی بوده، پرسپولیسی‌ها بهتر از استقلال نتیجه گرفته‌اند. سرخپوشان پایتخت 6 بازی از این 9 بازی را با برد پشت سر گذاشته‌اند. 2 بازی را دو تیم به تساوی رسیده‌اند و سهم استقلال هم فقط یک برد در این 9 بازی بوده است.

دو تیم در حالی به مصاف هم می‌روند که روی نیمکت آن‌ها سرمربیان خارجی حضور دارند. در تاریخ  رقابت‌های لیگ برتر 2 بار بوده که روی نیمکت دو تیم سرمربیان خارجی حضور داشته و یک داور ایرانی هم اولین قضاوت خود در دربی را تجربه می‌کرده است. هر دو دربی را که تقابل برانکو و شفر بوده با برد پرسپولیسی‌ها همراه شده است. دربی اول بازی رفت لیگ هفدهم بود که پرسپولیس در بازی‌ای که بیژن حیدری سوت زد، با تک گل علی علیپور از روی نقطه پنالتی به برتری رسید. دومین بازی هم دربی برگشت فصل قبل بود که باز هم  پرسپولیسی‌ها بودند که با تک گل احمد نوراللهی در بازی‌ای که اشکان خورشیدی سوت زد، به برتری رسیدند.

 

90tv

۱    
آی اسپورت
2019-09-21 18:25:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر