فهرست
یادداشت روز: فرانک دی بوئر و زمان جدایی از آژاکس/ کسی یه مربی بزرگ نمی خواد؟
یادداشت روز: فرانک دی بوئر و زمان جدایی از آژاکس/ کسی یه مربی بزرگ نمی خواد؟

یادداشت روز: فرانک دی بوئر و زمان جدایی از آژاکس/ کسی یه مربی بزرگ نمی خواد؟

آی اسپورت - زمانی که مدیران آژاکس در دسامبر 2010 تصمیم به انتخاب دی بوئر به عنوان سرمربی تیمشان گرفتند، بسیاری این تصمیم را ریسک بزرگی قلمداد کردند.

اما فرانک دی بوئر آژاکس را به خوبی می شناخت، او از آکادمی جوانان همین باشگاه به فوتبال دنیا معرفی شد و بیش از 400 بازی رسمی برای آژاکس انجام داد. او در سال 2006 فعالیتش در حوزه ی مربی گری را در تیم جوانان آژاکس شروع کرده بود.

اکنون پس از سه سال و نیم می توان گفت که ریسک مسئولان آژاکس به خوبی جواب داده است و آن ها بهترین گزینه ی ممکن را برای هدایت تیمشان انتخاب کرده اند.

قهرمانی آژاکس در فصل جاری کاری فوق العاده دشوار بود که دی بوئر موفق به انجام آن شد. آمستردامی ها در پنجره ی نقل و انتقالات تابستانی دو ستاره ی خود یعنی کریستین اریکسن و توبی آلدرویلرد را از دست داده بودند. به همین علت فاینورد و پی اس وی بسیار امیدوار بودند تا به هنرنمایی های آژاکس در هلند پایان دهند.

http://dutchsoccersite.org/wp-content/uploads/2014/04/Frank-de-Boer-FC-Barcelona.jpgاما فرانک دی بوئر به خوبی فلسفه ی خود در آژاکس را پیاده کرد. او جوانانی همچون دیوی کلاسن و یوئل ولتمن را جایگزین ستاره های رفته ی خود کرد تا تیمی جدید را پایه ریزی کند. آن ها در کریسمس مجددا به صدر جدول بازگشته بودند و لیگ هلند را در اختیار خود داشتند.

گرچه بازیکنان آژاکس نیز در این قهرمانی سهم زیادی داشتند اما نمی شود انکار کرد که دی بوئر بیشترین سهم را در این موفقیت داشته است. دی بوئر به خوبی در بازه های زمانی مختلف از جوانان آکادمی بهره برد تا هنر خودش را در کار کردن با جوانان نشان دهد.

فرانک دی بوئر همیشه تاکید داشته است که در آژاکس خوشحال و راضی است. زمانی که از علاقه مندی لیورپول و تاتنهام به وی سوال شد او این گونه پاسخ داد: " لیورول و تاتنهام گزینه های من نیستند، تنها گزینه ی من آژاکس آمستردام است."

با این حال بعید است دی بوئر به  پیشنهاد های وسوسه انگیز تابستان امسال نیز این گونه پاسخ دهد. یونایتد به دنبال جانشین دیوید مویس می گردد، اریک توهیر به ستایش از دی بوئر پرداخته است و بارسلونا نیز بعید نیست تاتا مارتینو را برکنار کند.

دی بوئر پیرامون علاقه ی احتمالی بارسلونا به خود واکنش جالبی نشان داده است: " فلسفه ی بارسلونا با فلسفه ی من سازگار است. اما به راستی شما فکر می کنید من چه چیزی می توانم به مسی، ژاوی و اینیستا بیاموزم؟! " 

نه تنها فلسفه ی فوتبال هجومی دی بوئر به بارسلونا شبیه است بلکه هنر او در کار کردن با جوانان نیز می تواند به بارسلونا کمک کند. دی بوئر به خوبی از آکادمی باشگاه آژاکس بهره برد و می تواند همین فرمول را در "لا ماسیا" نیز به کار برد.

اگر بارسلونا به دنبال مربی جدیدی می گردد بدون شک دی بوئر بهترین گزینه ی ممکن محسوب می شود. نه تنها بارسلونا، بلکه دیگر غول های فوتبال اروپا نیز می توانند روی هنر دی بوئر حساب ویژه ای باز کنند. به نظر می رسد تابستان شلوغی پیش روی فرانک دی بوئر قرار داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-04-30 16:56:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر