فهرست
یادداشت روز : لوکا مودریچ یادآور روزهای درخشان فرناندو ردوندو در رئال مادرید
یادداشت روز : لوکا مودریچ یادآور روزهای درخشان فرناندو ردوندو در رئال مادرید

یادداشت روز : لوکا مودریچ یادآور روزهای درخشان فرناندو ردوندو در رئال مادرید

آِی اسپورت - بازی درخشان لوکا مودریچ در فصل جاری تحسین همه منتقدین و نویسندگان اسپانیایی را بر انگیخته است. دیدار شب گذشته رئال در مقابل بایرن یکی دیگر از دیدارهایی بود که نقش برجسته لوکا مودریچ در پیروزی کهکشانی ها کاملا به چشم می آمد.

نویسنده روزنامه AS در یادداشت امروز خود به تمجید از این ستاره کروات پرداخته است :
ما اسپانیایی ها همیشه به آلمان ها بدبینیم ؛ به اعتماد به نفس اغراق آمیز آنها و به فیلوژرمانیسمی که ریشه در ذات آنها دارد. به همین خاطر به بازی برگشت با بایرن هم بدبین بودیم .

هم اکنون تمام نگاه ها به راموس و رونالدو است ولی من می خواهم از نگین خط میانی رئال یعنی " لوکا مودریچ " بنویسم.

صحبت از فیلوژرمانیسم شد . این را باید بگویم که چند سالی است که این حس به ما هم نزدیک شده است. با داشتن اینیستا ، ژاوی و حتی داوید سیلوا در تیم ملی ، حس اطمینان زاید الوصفی در ما ایجاد شده است.از وقتی که متقاعد شدیم که در این فوتبال کسی به ما هدیه ای نمی دهد و باید به فلسفه خودمان متکی باشیم ، با آنها جام های زیادی را بردیم.

به سال قبل بر می گردیم و زمانی که ستاره تاتنهام به اصرار مورینیو به مادرید آمد. به جد معتقدم که رئال مورینیو ، مثل یک روباه ، مودریچ را فریب داد .

ستاره کروات وقتی که در تاتنهام  حضور داشت برای لندنی ها به مثابه یک قزل آلا بود ؛ اما وقتی به مادرید آمد ، مشخص نبود که چه گونه ای از قزل آلا است .

مشخص نبود که در مادرید مورینیو قرار است یک هافبک بازی ساز باشد یا یک هافبک تخریبی ؟ مودریچ از لحاظ بدنی هم در طول فصل به مشکل برخورد کرد.

اما با ورود آنچلوتی به مادرید به تدریج لوکا مودریچ به یک سوپر بازیکن تبدیل شد. بازیکنی آرام تر که فوتبال را با طمانینه و رعایت سلسله مراتب بازی می کند. به موقع بازی را از حرکت می اندازد و از طرفی می داند که در چه زمانی باید به بازی سرعت داده و مهاجمان تیمش را راهی دروازه کند.

بی شک در فصل جاری نبض بازی تیم آنچلوتی را او در اختیار دارد. در مادرید مدل آنچلوتی او تبدیل به بازیکنی خلاق شده که در دادن پاسهای کشنده رحمی ندارد .

بازی دیشب لوکا همه را به یاد بازی های درخشان فرناندو ردوندو در ترکیب رئال مادرید انداخت. بخصوص بازی های بی نظیر او در زمین هایی دشوار اروپایی.  به یاد بیاورید بازی ردوندو در مقابل یونایتد الکس فرگوسن در سال 2000 را که قهرمانی اروپا را یدک می کشید.

لوکا همچون ردوندو در درون زمین شخصیت بالایی دارد و با وقار فوتبال بازی می کند . چه خوب است که با دیدن بازی های مودریچ و امثال او بار دیگر به ما یاد آوری می شود که می توانیم بازیکنان را نه بر اساس آمار و ارقام که بر اساس شخصیت بازی آنها در درون زمین هم ارزش گذاری کنیم.

رئال مادرید پس از 14 سال فرناندو ردوندوی خود را بازیافته است.

لوئیس نیتو : AS

رضا سیف


     
آی اسپورت
2014-04-30 21:49:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر