فهرست
مورینیو: فوتبال پر از فیلسوف هایی است که بیشتر از من می فهمند!
مورینیو: فوتبال پر از فیلسوف هایی است که بیشتر از من می فهمند!

مورینیو: فوتبال پر از فیلسوف هایی است که بیشتر از من می فهمند!

آی اسپورت- ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی، در پاسخ به کسانی که از تاکتیک های دفاعی اش انتقاد می کنند، آنها را به طعنه فیلسوف هایی خواند که بیشتر از او از فوتبال سردرمی آورند.

چلسی در دو بازی اخیرش مقابل اتلتیکومادرید و لیورپول با نمایش هایی کاملا دفاعی به نتایج مورد نظرش رسید؛ تاکتیک هایی که باعث شد بسیاری آقای خاص را مورد انتقاد قرار بدهند.

مورینیو در پاسخ به خبرنگاران گفت:" در حال حاضر فوتبال پر از فیلسوف است، کسانی که از من بیشتر می‌فهمند. واقعیت همه چیز را بیان می‌کند. تیمی که خوب دفاع نمی‌کند، شانس زیادی برای پیروزی نخواهد داشت. تیمی که گل های زیادی به ثمر نمی‌رساند، اگر گل بخورد واقعا به دردسر خواهد افتاد. یک تیم بدون توازن، تیم خوبی نیست.

وقتی اتلتیکو توپ را در اختیار دارد باید دفاع کنیم؛ وقتی توپ را در اختیار داریم باید حمله کنیم. وقتی آن‌ها صاحب بازی هستند باید سعی کنیم گل نخوریم؛ وقتی ما مالک توپ هستیم باید سعی کنیم گل بزنیم. این فوتبالی است که من می‌شناسم. هنگامی که حریف شما در حال حمله کردن است باید با برنامه و منظم دفاع کرد. و وقتی شما توپ را در اختیار دارید باید با استفاده از توانایی بازیکنان به سمت دروازه حریف حمله کنید. اگر حریف در ضد حمله سریع باشد و نیاز به فضای پشت مدافعین داشته باشد و شما با حمله کردن این فضا را به حریف بدهید، احمق هستید."

غیبت ادن آزارد، ستاره بلژیکی چلسی، به دلیل آسیب دیدگی در چند دیدار اخیر آبی ها غایب بود اما مورینیو اعلام کرد که این بازیکن آماده بازی است:" او آماده است، این نظر من است که چه زمانی او بازی کند یا نکند ولی ادن آماده بازی است."

     
آی اسپورت
2014-04-30 20:07:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر