فهرست
سوءتفاهم
سوءتفاهم

سوءتفاهم

 «ثانیه‌های آخر جوری نفس می‌کشیدم که احساس می‌کردم ریه‌هایم در حال سوختن هستند. یاد دقیقه‌ها، ساعت‌ها و روزها و هفته‌هایی می‌افتادم که بی‌وقفه تمرین می‌کردم. یکشنبه‌هایی که حتی کلیسا نمی‌رفتم و دور از خانواده فقط تمرین می‌کردم. حالا می‌توانستم مدال طلا را لمس کنم. فقط یک مشکل کوچک داشتم، دونده جلویی! گاهی دلم می‌خواست لباس دونده جلویی را بکشم تا از او جلو بزنم.»

جاستین گاتلین برنده مدال طلای دو ۱۰۰ متر المپیک آتن

 

آی‌اسپورت- تنور لیگ فوتبال ایران آنقدر داغ شده که هر نانی به آن می‌چسبد! پرسپولیس در ادامه فرصت‌سوزی‌هایش در تهران نتوانست سه امتیاز بازی با ماشین‌سازی را به دست بیاورد تا همه چیز به هفته پایانی کشیده شود، جایی که حالا فقط امیر قلعه‌نویی و برانکو این شانس را دارند تا جام را لمس کنند. استقلال از کورس جا ماند. آنها حتی بعد از سوت بازی هم دنبال گل مردود شده‌شان در آبادان هستند. گلی که می‌توانست آنها را برای فتح لیگ امیدوار نگه‌ دارد.

فرهاد مجیدی سرمربی این تیم در اینستاگرام ابتدا «فدراسیون فوتبال و وزیر و معاون وزیر» را متهم کرد که با چشم بستن بر مشکلاتی چون «بحران خارجی و داخلی، گرانی و فروپاشی اقتصادی، اختلاس و فساد» بر حمایت از پرسپولیس و قهرمانی این تیم تمرکز کرده‌اند. دقایقی بعد این استوری را حذف کرد و ضمن «تقدیر» از وزیر و داورزنی عنوان کرد که «سوء‌تفاهم» پیش آمده و مقصر «عراقچی» است که در یک برنامه تلویزیونی از پرسپولیس حمایت کرده است.

استقلالی‌ها حق دارند گله‌مند باشند. یک اشتباه داوری در چنین بازی حساسی غیرقابل برگشت است اما «مدیریت اینستاگرامی» به این باشگاه کمک می‌کند؟ موضع‌گیری سرمربی تیم علیه وزیری که در ساختار سازمانی به نوعی مالک باشگاه است گره‌گشاست؟ آن هم نه در کنفرانس مطبوعاتی یا یک مناظره بلکه در اینستاگرام!

فرهاد مجیدی یک نام فراموش ‌نشدنی در تاریخ باشگاه استقلال است. اسطوره‌ای برای نسلی که شیفته‌اش است اما باشگاه بزرگ استقلال مدیرعامل ندارد؟ سخنگو ندارد؟ روابط عمومی ندارد؟ این سبک واکنش نشان دادن و ادعای «رو به هوادار و پشت به قدرت» نوعی تهییج هوادارانی نیست که سرخورده و خشمگین هستند؟ آیا مجیدی ایمان پیدا کرده در کادر مربیگری فصل جدید جا ندارد و با این کار می‌خواهد دست‌کم پایگاه اجتماعی‌اش را در میان هواداران حفظ کند؟ آیا بپذیریم مجموعه وزارت ورزش که این فصل حمایت مالی غیرقابل انکاری از استقلال کرد - به اذعان خود فرهاد مجیدی- خود را تا سر حد هواداری از یک تیم و تلاش برای قهرمان کردن آن تقلیل می‌دهد؟ 

هوادار دو آتشه می‌تواند اینطور توجیه کند اما بیان چنین حرفی از سوی عوامل باشگاهی که زیر نظر وزارت ورزش است، از آنجا حقوق می‌گیرند، حکم‌شان را این مجموعه امضا می‌کند و‌... پذیرفتنی است؟ اگر سند و مدرکی وجود دارد فاش کنند وگرنه چنین ادعاهایی جز تاریک کردن این فضای غبارآلود چه سودی دارد؟ 

محمود احمدی‌نژاد هم هوادار استقلال است، او حتی در یک مسابقه فوتبال با اوا مورالس رییس جمهور بولیوی از مجیدی دعوت کرد و فرهاد هم لبیک گفت و عکس‌های خندان آنها با لباس ورزشی منتشر شد. علی فتح‌ا... زاده مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال هم گفت که این دو رابطه بسیار خوبی با هم داشتند. آیا با همین استدلال فرهاد مجیدی در مورد علاقه «عراقچی» به پرسپولیس می‌توان ادعا کرد که رییس‌جمهور وقت چون استقلالی بود، پس به قهرمانی‌های استقلال در آن سال‌ها باید شک کرد؟‌

فشردگی و حساسیت مسابقات ورزشی و تلاش برای برنده ‌شدن قابل درک است. درست مثل احساس جاستین گاتلین برای زمین‌ زدن دونده جلویی اما این سبک مخدوش کردن بی‌حاصل فضا - از سوی هر کسی که باشد  - را تنها می‌توان با ادبیات محمود احمدی‌نژاد پاسخ داد: چه خبرتووووووونه؟‌

۵۳ ۸  
آی اسپورت
2019-05-13 02:11:00
نظر دهید

۸ نظر
کنت دراکولا
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۳:۲۲
کثیف ترین رقیب همین استقلال هست و بس.کثیف ترین طرفدارهارو هم دارن که نفهمی از رفتار و کردارشون میباره هشت سال احمدی نژاد حمایت میکرد ولی ما چیزی نگفتیم و رفتیم تمرین کردیم و مشق طرفداری نوشتیم بدترین شرایط رو گذروندیم ولی این تهمتهارو نزدیم رییس جمهور حمایت میکرد ازتون نوه ی بنیانگذارتون علنا حمایت میکنه از کیسه کی این حرفهارو زدیم!!؟؟چرا اینقدر کثافت هست این تیم کیسه و مربی و پیشکسوت و طرفدارهاش!!تو این چند سال هر بازیکنی که هم ما خواستیم و هم شما ,شما تونستین با پیشنهاد بالاتر بگیرین!!وزارت امور خارجه اجازه ی حذف شدن شمارو نداد!!فدراسیون فوتبال حکم کسر شش امتیاز شمارو گذاشت تو کشو و درش رو بست!!همون فدراسیون نکونام رو با هفتصد هزار دلار از اوساسونا گرفت به گفته ی کفاشیان!!تاریخ بازیهای شما فرت و فرت دچار جابجایی میشد!!ولی ما تو فیفا دی مجبور بودیم بدون ملیپوش بازی کنیم(اگه اون سه امتیاز رو نمیگرفتیم اینجا خودشو نشون میداد و خدا بهمون رحم کرد)و خیلی چیزهای دیگه حالا حمایت عراقچی شده پیراهن عثمان!!بسه دیگه فرافکنی بسه واقعا رقیب جوانمرد ارزوست برای ما.ما شانس نداشتیم که اگه داشتیم رقیبمون قواعد بازی جوانمردانه رو بلد بود,رقیبی که خبرنگاراشون حکم به جنجال و عربده کشی میده !!چرا؟؟ چون نمیتونن تو زمین مبارزه کنن!!همون بازی دیروز داور میتونست پنالتی دقیقه ی نود رو بگیره و کار تموم بشه ولی نگرفت ما هم نیومدیم هوچی گری کنیم و در عوضش به تیم خرده گرفتیم که چرا دقت نمیکنین تو ضربات اخر!! ولی شما چه!!؟؟ اکر هم میبردین بازهم شانس قهرمانیتون زیر ده در صد بود این همه شامورتی بازی برای چی هست؟؟!!کثافت از سر و روی کیسه و مربی و طرفدار و همه ی ارکان تون میباره ای تف بر ذات و پرچمتون ای تف بر پرچم و تیم نجس کیسه.
پیمان
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۸:۱۹
نه آقای محمدی، جواب فرهاد مجیدی اون یکی حرف دوستش احمدی نژاده: آبو بریز اون جایی که می سوزه!
۹
عارف
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۲۶
خدایی ننگ از این بالاتر برای کیسه هست که مموتی و پاپ کهریزک طرفدارش باشن
رضا
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۰۴
آفرین به نویسنده
۷
.
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۲
کیسه جماعت یاد گرفته با سلیطه گری پیش بره. درضمن به هر معلوم الحالی لقب اسطوره ندین جوگیر میشه
!!!
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۴
چه جامی از کیسه گرفته شد؟ کمترین شانس رو داشت همه دارن طوری حرف میزنن که انگار تو یه قدمی جام بودن اینا. خداروشکر اسطوره کیسه ها خودش رابطه نزدیکی با مموتی داشته و از دیروز که تصاویرش منتشر شده کیسه ها هم خفه خون گرفتن
امیرسلیمانی
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۳۳
اینکه حرف های کانال های هواداری مبنی بر استقلالی بودن محمود را دوباره بالا می آورید اصلا به معنای این نیست که به مثال لات ها و چاقوکش ها سرکوچه نشستید و می گوئید هیس اگر فلانی پرسپولیسیه بهمانی هم قبلا استقلالی بوده واقعا این روش تهدید کردن دیگر دوره اش گذشته اگر واقعا درد و مرضی ندارید پس بگوئید پرسپولیسی هستید و خلاص بگوئید همه این سالها در نقش پیر نصیحت گر برنامه مزخرف شب های فوتبالی در آب نمک بوده اید که بوقتش از تیم محبوبتان تمام قد دفاع کنید بفرمائید بیرون جناب محمدی بروید ببینید قبل از شما به کجا رسیدند شما هم همان خواهید شد حق کشی نکنید که عاقبت خوشی ندارد...یاحق
۴ ۱
علی
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۲۳
منطق یه استقلالی رو مشاهده میکنید. واقعا چرا با این بحث میکنیم من نمیدونم. این تهدید نیست یاداوری به اسطوره پوشالی تونه رو اتهامی که زده. اگه طرفداری عراقچی میشه تاثیرگذاشتن رو داورا و قهرمانی چرا طرفداری احمدی نژاد از استقلال همین تاثیر رو نداشته باشه؟ اسطوره ات غیرمستقیم تایید کرد قهرمانی های دوره مموتی چطور به دست اومده.
این جبهه گرفتن و استدلال های بچه گانه فقط شماها و تیم تون رو توی دور باطل نگه میداره
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر