فهرست
دیدارهای برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا؛ چهار مسافر و دو بلیت تورین
دیدارهای برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا؛ چهار مسافر و دو بلیت تورین

دیدارهای برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا؛ چهار مسافر و دو بلیت تورین

آی اسپورت -ب عد از مشخص شدن فینالیست های لیگ قهرمانان اروپا، امشب دومین جام مهم قاره سبز هم فینالیست هایش را خواهد شناخت. بنفیکا و سویا در دیدارهای رفت توانستند به لطف میزبانی مقابل یوونتوس و والنسیا پیروز شوند و حالا تنها 90 دقیقه تا رسیدن به فینال تورین فاصله دارند اما مطمئنا تیم های میزبان امشب اجازه نخواهند داد این اتفاق به راحتی رخ بدهد.

یوونتوسی ها به یک فینال خانگی فکر می کنند و ستاره های والنسیا می خواهند مانند دور قبل، یک بازگشت خارق العاده را رقم بزنند.

یوونتوس- بنفیکا؛ در حال و هوای فینال

 این دیدار می توانست فینال رقابت ها باشد؛ به ویژه اینکه دقیقا در ورزشگاهی برگزار می شود که قرار است میزبان دیدار نهایی باشد. دیدار رفت با پیروزی 2-1 بنفیکا به پایان رسید و اکنون یوونتوسی ها برای رسیدن به فینال تنها به پیروزی با حداقل اختلاف نیاز دارند.

اما مشکل تیم کونته این است که آمار دفاعی خوبی در دیدارهای خانگی ندارند. آنها در 6 دیدار خانگی این فصل شان در رقابت های اروپایی، تنها یک بار توانستند دروازه شان را بسته نگه دارند؛ روندی که اگر امشب ادامه پیدا کند، کار را برای بیانکونری دشوار خواهد کرد.

به ویژه اینکه بنفیکا در این فصل در فرم بسیار خوبی به سر می برد و شکست دادن آنها کار راحتی نیست. شاگردان ژرژ ژسوس بعد از فتح لیگ پرتغال، در دو جام تاکا دا لیگا و تاکا دا پرتغال به فینال رسیده اند و اگر بتوانند در لیگ اروپایی هم به دیدار نهایی راه پیدا کنند، می توانند یک فصل خیره کننده را پشت سر بگذارند.

غیبت احتمالی آرتورو ویدال در دیدار امشب می تواند برای یوونتوس تا اندازه ای دردسرساز شود اما بنفیکا نیز برای دیدار امشب غایبان تاثیرگذاری دارد. سیلویو، ادواردو سالویو و نیکلاس گایتان هیچ یک نمی توانند در دیدار امشب قرمزها را همراهی کنند.  

والنسیا- سویا؛ مستایا در انتظار معجزه دوباره

بعد از شکست 2-0 دیدار رفت، خیلی ها حذف والنسیا را قطعی اعلام کردند اما هواداران این تیم می دانند که تیم شان می تواند در خانه دست به کارهای بزرگ بزند.

شاگردان خوان آنتونیو پیتزی در دیدار رفت مرحله قبل در خانه بازل ، 3-0 شکست خوردند اما در دیدار برگشت با زدن 5 گل به حریف سوئیسی، راهی نیمه نهایی شدند.

البته مطمئنا شکست دادن سویا کار دشوارتری خواهد بود و ستاره های والنسیا باید بهترین بازی شان را در دیدار امشب به نمایش بگذارند.

هر دو تیم سابقه قهرمانی در این رقابت ها را در یک دهه گذشته دارند و کسب دوباره این عنوان می تواند خاطرات خوب آنها در سال های ابتدایی هزاره سوم را زنده کند. والنسیا که بین سال های 2000 تا 2004 در اوج بود، در آخرین فصل حضور رافا بنیتس دراین باشگاه توانست قهرمان جام یوفا شود و سویا نیز دو بار در سال 2006 و 2007 این جام را به کلکسیون افتخاراتش اضافه کرد.

سویا با توجه به جایگاهش در جدول لالیگا، احتمالا فصل آینده هم در لیگ اروپا حاضر خواهد بود اما والنسیا شاید تنها با رسیدن به فینال، بتواند ناکامی اش در راهیابی به رقابت های اروپایی فصل آینده را جبران کند.

     
آی اسپورت
2014-05-01 12:26:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر