فهرست

نه پپ، نه مو . مقصد جام مادرید است !‎

آی اسپورت -تکلیف فینال مشخص شد. رئال _ اتلتیکو . بازی‌های برگشت عجیب بودند . میهمان‌ها با نتایج سنگین صاحب خانه‌های قدرتمند خود را شکست دادند و تمامی‌ فوتبال دوستان را پای تلویزیون میخکوب کردند .

در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر تحلیل‌های بازی بایرن - رئال را شاعرانه دیدم تا فنی‌ . اینکه بایرن آمادگی ذهنی‌ نداشت یا پپ افسرده حال بود ، هر چند زیبا و شاعرانه به نظر میرسند ولی‌ تا اتفاقی‌ که بر بازی گذشت فاصله دارند . بایرن ( قهرمان فصل پیش ) فصلی بسیار موفق را با رهبری پپ سپری کرد . تیمی بسیار قدرتمند با حرکت تیمی منظم و چشم نواز . تفکرات پپ به بهترین شکل اجرا شدند و بایرن با قدرت هر چه تمام تر بوندسلیگا را برد و به فینال جام حذفی و نیمه نهایی چمپیونز لیگ رسید . اریگو ساکی تشبیه خوبی داشت ، او بازیکنان بایرن بعد از دو گل را به لیمویی تشبیه کرد که آبش را گرفته باشند . کمی‌ واقع بین باشیم : دقیقه ۲۰ بازی برگشت است و تیم‌ شما روی دو ضربه ایستگاهی و در مقابل تیمی بسیار قدرتمند در اجرای حرکت تاکتیکی دو گل دریافت کرده . ۷۰ دقیقه باقی‌ مانده "جهنم" است . پس ۷۰ دقیقه بی‌ کله حمله می‌کنید و دریافت دو گل دیگر حداقل اتفاقی‌ است که برای تیمتان می‌‌افتاد . حال بحث شکست تفکرات پپ و آتش گرفتن تیکی تاکا ، زیبا هستند ولی‌ تمام واقعیت نیستند !

امشب نیز در لندن اتفاقی‌ شبیه اتفاق دیشب افتاد . با این تفاوت که دو تیم‌ ، بیشتر بازی کردند و به تماشاگر اجازه تفکیک قدرت دادند . اتلتیکو بسیار خوب بود . کمتر می‌توان مورینیو را در این وضع دید . ده دقیقه به پایان بازی دوربین شبکه مدیاست ایتالیا صحنه‌ای را شکار کرد که گویای این مطلب است . مورینیو به سمت سیمئونه رفت و به او بابت بازی تیمش تبریک گفت . اتلتیکو عالی‌ بود ؛ انقدر عالی‌ که کارلو آنچلوتی در مصاحبه‌ای که با اسکای ایتالیا و بعد از بازی داشت تلویحاً از رویارویی با اتلتیکو ابرازِ نارضایتی کند . آنها تشنه قهرمانی اند ، مقامی که تک تک آنها را تبدیل به "قهرمانان تاریخ" باشگاه بزرگ مادرید خواهد کرد .

فینال بسیار جذاب خواهد بود. برای لمس این حساسیت بازی برگشت اتلتیکو _ رئال را تماشا کنید تا متوجه شوید که یک فینال به شدت گلادیتوری  انتظار شما را میکشد. ۲۴ ماه می‌‌، لیسبون پیش درامدی استثنایی‌ برای  جام جهانی‌ است ، جایی‌ که مقصد نهایی‌ جامش معلوم است : مادرید .

     
آی اسپورت
2014-05-01 11:14:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر