فهرست
گزارش ویژه: فرکی سرمربی تیم ملی، پس از جام جهانی!
گزارش ویژه: فرکی سرمربی تیم ملی، پس از جام جهانی!

گزارش ویژه: فرکی سرمربی تیم ملی، پس از جام جهانی!

آی اسپورت- به نظر حدس و گمان ها درباره سرنوشت نیمکت تیم ملی پس از پایان جام جهانی صحیح بوده و حسین فرکی سرمربی فصل گذشته فولاد را باید سرمربی آتی تیم ملی کشورمان بدانیم.
فرکی که فصل گذشته با فولاد فوق العاده بود و توانست هم در لیگ و هم در آسیا صدرنشین شود، از مدت ها پیش گفته میشد در صورتی که کی روش با تیم ملی به توافق نرسد او سکاندار هدایت تیم ملی خواهد شد.

فرکی که در زمان برانکو ایوانکویچ سابقه حضور روی نیمکت تیم ملی را دارد، این شانس را برای خود متصور بود که این بار به عنوان نفر اول نیمکت تیم ملی معرفی شوذ و از پالس های که از فدراسیون و برخی مسئولان در وزارت ورزش به گوش می رسد می توان به این نتیجه رسید که فرکی یگانه گزینه ی سرمربی گری تیم ملی ، پس از جام جهانی است.
 همه ی اینها در صورتی است که کارلوس کی روش قراردادش را با تیم ملی ایران تمدید نکند و به نظر با توجه به پیشنهاد مالی سنگین سرمربی پرتغالی او جایی در آینده ی تیم کشورمان نخواهد داشت.
کی روش سالی 10 میلیارد تومان تنها برای خودش درخواست کرده که کفاشیان اعلام کرده پرداخت این مقدار پول در توان فدراسیون نیست و وزارت ورزش باید در این خصوص کمک ویژه ای انجام دهد.
از آنجا که از بودجه ی وزارت ورزش هم به شدت  کسر شده و برای کل ورزش کشورمان مجلسی ها 150 میلیارد تومان را در نظر گرفته اند، آقای وزیر هم با در اختیار قرار دادن 1/15 کل بودجه ی ورزش به سرمربی تیم ملی مخالفت کرده و از همین رو کی روش را پس از جام جهانی دیگر در ایران نخواهیم دید.

از طرف دیگر پس از جام جهانی تیم ملی کشورمان فرصت کمی تا رقابت های جام ملت های آسیا زمان دارد و در این مدت کوتاه به هیچ عنوان استفاده از یک مربی خارجی عاقلانه نیست، از همین رو مسئولان فوتبال کشورمان رای به انتخاب یک مربی ایرانی برای جام ملت های آسیا داده اند.

گزینه های پیش روی فدراسیون هم تنها سه نفر بوده اند: علی دایی، امیر قلعه نویی و حسین فرکی.
علی دایی که با توجه به اینکه در دوره ی گدشته ی حضور در تیم ملی عملکرد ناموفقی داشت و همچنین حاشیه های فراوان و مشکلاتش با شخص رییس فدراسیون خیلی زود از داخل گردونه ی رقابت خارج شد.

امیر قلعه نویی هم امسال ضعیف ترین نتایج عمر مربی گری اش را با استقلال کسب کرد و انتخاب وی می توانست هجمه زیادی را علیه فدراسیون ایجاد کند. قلعه نویی در صورتی که می توانست در آسیا قهرمان شود و یا حتی در همین لیگ امسال مقام نخست را کسب کند قطعا شانس بسیار بالایی برای حضور روی نیمکت تیم ملی داشت.

آخرین گزینه هم که فدراسیون نشین ها متفق القول نظرشان روی آن مثبت است حسین فرکی است. او که در سه سال گذشته بسیار کم فراز و نشیب بوده و هم چنین از نظر اخلاقی هم مورد تایید اکثریت اهالی فوتبال است پس از کی روش روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست. هم چنین ارزیابی مسئولان تیم ملی این بوده است که فرکی در گذشته هم روی نیمکت تیم ملی بوده و تجربه ی بسیار بالایی در این خصوص دارد، پس نمی توان او را فرد بی تجربه ای برای تیم ملی دانست.

خود فرکی هم در روزهای گذشته چندین بار پیشنهاد فولادی ها برای تمدید قرارداد را رد کرده است و به مسئولان فولاد هم اعلام کرده تا مشخص شدن وضعیتش در تیم ملی ، نمی تواند با آنها قراردادی را تنظیم کند، و همین باعث شده فولادی ها به دنبال گزینه های جانشین فرکی بیفتند.

به هر حال با توجه به جمیع شرایط می توان به طور محکم اعلام کرد در صورتی که وزارت ورزش همچنان در پرداخت پول به کی روش خست به خرج دهد، فرکی سرمربی تیم ملی پس از جام جهانی خواهد بود و باید منتظر حضور این مربی روی نیمکت تیم ملی کشورمان باشیم. 

     
آی اسپورت
2014-05-01 14:03:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر