فهرست
گامی دیگر به سمت فرگوسن
گامی دیگر به سمت فرگوسن

گامی دیگر به سمت فرگوسن

آی اسپورت – انتخاب شدن به عنوان مربی ماه لیگ برتر انگلیس برای گواردیولا اتفاقی عادی است اما این بار او به مقتدرانه‌ترین شکل ممکن این افتخار شخصی را به دست آورد. پپ گواردیولا در حالی برای نهمین بار در دوران درخشان مربیگری‌اش در لیگ برتر انگلیس به عنوان مربی ماه این رقابت‌ها برگزیده شد که این بار تیمش نتایجی مقتدرانه‌تر از همیشه به دست آورد.

سایت فوتبال ۳۶۰ در این باره نوشته است تیم او در ماه فوریه از 6 بازی، 6 برد به دست آورد و با 15 گل زده تنها 3 گل خورد. تیم مرد 50 ساله، برنلی، لیورپول، تاتنهام، اورتون، آرسنال و وستهام را شکست داد و رکورد 21 پیروزی متوالی در تمام رقابت‌ها در فوتبال انگلیس را به دست آورد. البته متوقف شدن روی عدد 15 در زمینه برتری‌های متوالی در لیگ برتر انگلیس اجازه نداد این تیم رکورد مشترک خودش و لیورپول (18 برد متوالی) را بشکند.

 

رسیدن به عدد 9

گواردیولا با رساندن تیمش به 6 برد متوالی در لیگ برتر، برای نهمین بار مربی ماه لیگ برتر انگلیس شد. در حال حاضر سرآلکس فرگوسن (27)، آرسن ونگر (15) و دیوید مویس (9) بیش از گواردیولا جایزه مربی ماه لیگ برتر انگلیس را به دست آورده‌اند. فراموش نکنید گواردیولا در پنجمین فصل حضورش در منچسترسیتی قرار دارد و اگر بنا بر ماندن طولانی مدتش در اتحاد باشد و از طرفی روند خوب فعلی‌اش در تیم ادامه یابد، قطعاً رسیدن او به رکورد فرگوسن افسانه‌ای دور از دسترس نیست.

 

رویای 95 امتیاز

منچسترسیتی با وجود شکست در دربی مقابل منچستریونایتد (نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش) و پایان روند 21 برد متوالی کماکان در صدر قرار دارد و اگر تمامی بازی‌هایش تا پایان فصل را ببرد با 95 امتیاز برای سومین بار در 4 فصل اخیر و در مجموع پنجمین بار در تاریخ لیگ برتر و هفتمین بار در تاریخ لیگ سطح اول انگلیس صاحب جام قهرمان جزیره می‌شود.

به احتمال زیاد و با توجه به روند فعلی، این قهرمانی زودتر از هفته پایانی قطعی خواهد شد و این یعنی پایان موقت قهرمانی‌های هفته آخر در تاریخ باشگاه.

سیتی در فصول 2012-2011، 2014-2013، 2019-2018 در هفته پایانی قهرمان لیگ برتر شد و تنها در فصل 2018-2017 و در زمان ثبت رکورد کسب صد امتیاز قبل از هفته پایانی، رسیدنش به جام را قطعی کرد. سیتی در 3 فصل اخیر به ترتیب صد، 98 و 81 امتیاز به دست آورده؛ یعنی 279 امتیاز در 3 فصل که در تاریخ فوتبال انگلیس بی‌مانند است.

۲    
آی اسپورت
2021-03-14 21:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر