فهرست
تیم منتخب دوست‌داشتنی که از دل یوفا درآمد
تیم منتخب دوست‌داشتنی که از دل یوفا درآمد

تیم منتخب دوست‌داشتنی که از دل یوفا درآمد

آی‌اسپورت- یوفا در آستانه اعلام نامزدهای تیم منتخب سال ۲۰۱۹، فهرست تیم منتخب تاریخ را براساس تعداد نامزد شدن بازیکنان و تعداد حضورشان در تیم منتخب هر سال، اعلام کرد. کدام بازیکنان بیشتر از سایرین توسط هواداران در تیم منتخب هر سال قرار گرفتند؟ یوفا کار ما را راحت کرد و محاسبات را انجام داد.

دروازه‌بان

ایکر کاسیاس/ ۶ سال (۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲)

رئال مادرید/ پورتو پرتغال و تیم ملی اسپانبا

سه دوره از ۶ دوره‌ای که کاپیتان تیم ملی اسپانیا در تیم منتخب جای گرفته عبارتند از؛ یورو ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ و قهرمانی با لاروخا در جام جهانی ۲۰۱۰؛ «جیان لوئیجی بوفون» پنج سال در تیم منتخب سال قرار گرفت.

 

مدافعان

سرخیو راموس / ۸ سال (۲۰۰۸، ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸)

رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا

هفت بار حضور متوالی در تیم منتخب، جایگاه مدافع کهکشانی‌ها را به خوبی مشخص می‌کند؛ او پیش از این نیز، به دلیل نقشی که در قهرمانی لاروخا در یورو ۲۰۰۸ ایفا کرد، جایزه‌ای را به خانه برد و در سال ۲۰۱۷ نیز به عنوان مدافعی که بیشتر از همه مدافعان در این تیم انتخاب شده، تثبیت شد.

 

جرارد پیکه/ ۵ سال (۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶)

بارسلونا و تیم ملی اسپانیا

پیکه که ۹ بار نامزد شده، ۵ بار در ترکیب نهایی جای گرفته است و همواره یکی از منسجم‌ترین بازیکنان در عرصه باشگاهی و ملی بوده است.

 

کارلوس پویول / ۶ سال (۲۰۰۲ و ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰)

بارسلونا و تیم ملی اسپانیا

مرد افسانه‌ای آبی اناری‌ها، از سال ۲۰۰۵ به بعد  دوران طلایی را سپری کرد؛ در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ لیگ قهرمانان را با بارسا تصاحب کرد و به عنوان قطب اصلی خط دفاعی تیم ملی اسپانیا، با لاروخا یورو ۲۰۰۸ و جام جهانی ۲۰۱۰ را به مادرید برد.

 

فیلیپ لام / ۵ سال (۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴)

بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان

یکی از برجسته‌ترین مدافعان اروپا که برتری او چیزی در حدود یک دهه پابرجا ماند؛ اما زنجیره سه حضور متوالی وی در تیم منتخب سال در سال ۲۰۱۵ پاره شد.

 

هافبک‌ها

استیون جرارد / ۳ سال (۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷)

لیورپول و تیم ملی انگلیس

«لوکا مودریچ» به عنوان آخرین نفر در سال ۲۰۱۸، موفق شد همچون جرارد در فهرست بازیکنانی که سه بار انتخاب شده‌اند. با این وجود، هفت بار نامزدی جرارد کافی بود تا وی بالاتر از ستاره‌های بزرگی همچون، مودریچ، کاکا، رونالدینیو، تونی کروس، پاول ندود و زین الدین زیدان قرار گیرد.

 

ژاوی هرناندز / ۵ سال (۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲)

بارسلونا و اسپانیا

اگرچه ژاوی در سال ۲۰۰۵ نامزد تیم منتخب بود اما برای قرار گرفتن در این تیم مجبور بود تا سال ۲۰۰۸ صبر کند اما از آن سال به بعد هیچ چیزی نتوانست برای ۵ سال متوالی و درخشش بی‌سابقه، جلوی حضور وی را در تیم منتخب سال بگیرد.

 

آندرس اینیستا / ۶ سال (۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶)

بارسلونا و اسپانیا

درست مثل ژاوی، زمانی که اینیستا خود را به تیم منتخب تحمیل کرد، تا سال ۲۰۱۳ جانشین کردن وی غیرممکن بود و با وقفه ای یک ساله، ۲ سال پیاپی دیگر یعنی در سال‌های ۲۰۱۵  ۲۰۱۶ به اوج بازگشت.

 

مهاجمان

کریستیانو رونالدو / ۱۳ سال (۲۰۰۴، ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸)

منچستریونایتد/رئال مادرید/ یوونتوس و تیم ملی پرتغال

پدیده پرتغالی با رکورد ۱۵ بار نامزدی، ۱۳ بار در تیم منتخب جای گرفته است یعنی ۱۳ بار بیشتر از از تمام بازیکنان..

حضور در سال ۲۰۱۸، دوازدهمین حضور متوالی وی در تیم منتخب سال بود.

 

لیونل مسی / ۱۰ سال (۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸)

بارسلونا و تیم ملی آرژانتین

مسی هم مثل رونالدو در ابتدای فوتبال در پست هافبک طبقه‌بندی می‌شد و سال ۲۰۰۶، نخستین نامزدی متوالی ۱۳ ساله وی بود؛ او پس از نخستین بازی خود با پیراهن آبی اناری‌ها در سال ۲۰۰۸، تنها در سال ۲۰۱۳ از حضور در تیم منتخب ناکام ماند.

 

تیری هانری / ۵ سال (۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶)

آرسنال و تیم ملی فرانسه

هانری به عنوان نامزد در ۶ دوره ابتدایی، به اندازه ای کم‌نوسان بود که ۵ سال در ترکیب نهایی قرار گیرد از جمله چهار دوره ابتدایی؛ مرد فرانسوی تنها بازیکنی است که به این مهم دست یافته است.

۴    
آی اسپورت
2019-11-26 16:41:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر