فهرست
پرسپولیس «با» و «بدون» کمال: قلعه بی‌سرباز
پرسپولیس «با» و «بدون» کمال: قلعه بی‌سرباز

پرسپولیس «با» و «بدون» کمال: قلعه بی‌سرباز

آی اسپورت – آمار فوق العاده خط دفاع پرسپولیس در این فصل، به نام دروازه‌بان و خط دفاع پرسپولیس نوشته شده بود. پرسپولیس رکوردهای گل نخوردن در لیگ را جابجا می‌کرد و حتی در نبود بیرانوند، سیدجلال و انصاری هم توانست کلین شیت کند اما غیبت یک نفر، همه چیز را عوض کرد. بازیکنی که چند متر جلوتر از مدافعان و دروازه‌بان پرسپولیس، بیشتر از همه روی موفقیت دفاعی پرسپولیس تاثیر داشت.

پرسپولیس که این فصل رکورددار کلین شیت در لیگ برتر است، بدون کامیابی‌نیا حتی یک بار هم نتوانسته دروازه‌اش را بسته نگه دارد. پرسپولیس نیم فصل اول، بدون کمال با سپاهان بازی کرد و گل خورد. بازی با استقلال، سه بار دروازه‌اش باز شد و رکوردهایش را از دست داد و بازی برگشت با سپاهان را هم نتوانست بدون گل خورده تمام کند.

آمار پرسپولیس در این فصل با کمال، باورنکردنی است. 15 کلین شیت در 19 بازی، فقط 4 گل خورده و میانگین 0.21 گل خورده در هر بازی، که شاید در دنیا هم کم سابقه باشد. در طرف مقابل، پرسپولیسی‌ها بدون کمال آمار ناموفق و ضعیفی دارند. 3 بازی بدون کلین شیت، 5 گل خورده و میانگین 1.6 گل خورده در هر بازی نشان می‌دهد در نبود کامیابی‌نیا، خبری از خط دفاع نفوذ ناپذیر پرسپولیس نیست.

آخرین باری که پرسپولیس بدون کامیابی‌نیا گل نخورد، سال 94 و بازی با صبای قم بود. شاید بازی با نفت تهران، آخرین فرصت پرسپولیس باشد که بدون کمال هم حداقل یک بار در سال 95 دروازه‌اش را بسته نگه دارد تا حداقل وابستگی‌اش به هافبک شماره 11، وابستگی «کاملا مطلق» نباشد.

مطلب مرتبط
پرسپولیس بدون کمال، تراکتور بدون کیانی و استقلال بدون امید، این فصل مجموعا یه کلین شیت هم نداشتن. وقتشه ایمان بیاریم هافبک دفاعی مهمترین پست فعلی فوتباله؟
۱۱۶ ۵  

۹ ۳  
آی اسپورت
2017-02-18 17:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
سهیل
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۲۵
این حرف اریگو ساکی بزرگترین تئوریسین فوتبال ایتالیا و مربی اون میلان روریایی اوایل دهه نود هستش وقتی ازش راجع به مثلث هلندی ای پرسیدن:
همه این مثلث رو عامل موفقیت ما میدونند ولی باید بگم این مثلث ضلع چهارمی هم داره که بدون اون این مثلث شکل نمیگرفت:
البرتینی هافبک دفاعی میلان رویایی.
۶
من من
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۵۳
البته یه نکته مهم رو در نظر نگرفتید! نبود هافبک دفاعی جایگزین!

این امار وقتی معنی میداد ک در نبود کمال مثلا نور الهی بود و این میزان گل خورده ثبت میشد...
دقیقا مشکل پرسپولیس نبود هافبک دفاعی بود.. نه نبود کامیابی نیا...
گرچه بازیکن خوبیه و کاملا در خومت تیممونه...
۸
امید از تفت
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۳
مشکل پرسپولیس کمبود مهره هست توی پست کمال و دفاع وسط.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر