فهرست
رکورد تاریخی فرهاد کاظمی؛ 5 صعود به لیگ برتر/ ف.ک تاریخ ساز شد
رکورد تاریخی فرهاد کاظمی؛ 5 صعود به لیگ برتر/ ف.ک تاریخ ساز شد

رکورد تاریخی فرهاد کاظمی؛ 5 صعود به لیگ برتر/ ف.ک تاریخ ساز شد

آی‌اسپورت‌ ـ پیکان شب گذشته با پیروزی با ارزش یک بر صفر مقابل فجرسپاسی به لیگ برتر فوتبال ایران صعود کرد. پیکان که با عبدالله ویسی و سپس فیروز کریمی به دسته پایین تر سقوط کرده بود، دوباره فرهاد کاظمی سرمربی کهنه کار و پیشین خود را به یاری طلبید و با او لیگ برتری شد.

کاظمی که قبلا دو بار دیگر پیکان را به لیگ برتر آورده با سومین صعود با پیکان رکوردی استثنایی در این زمینه از خود به جای گذاشت، او حالا تنها با تیم پیکان 3 بار به لیگ برتر آمده و حدنصابی جالب توجه را از خود بجای گذاشته است. کاظمی به جز این 2بار دیگر هم با تیم های بهمن و ابومسلم به لیگ برتر صعود کرده  و با این حد نصاب رکودی ویژه در فوتبال ایران دارد. نزدیک ترین رقیب فرهاد کاظمی، اکبر میثاقیان است که او 4 بار با تیم های آلومینیوم هرمزگان، شهرداری تبریز، پدیده شاندیز و پدیده لیگ برتری شده است. 

در تاریخ لیگ برتر ایران پیکان 3 بار به دسته یکم سقوط کرده است و نکته جالب اینکه این تیم بلافاصله به لیگ برتر بازگشته است و در هر سه دوره نیز فرهاد کاظمی این کار را برای پیکان انجام داده است. پیکان در فصل 83 با خود کاظمی سقوط کرد و فصل بعد به لیگ برتر بازگشت. در فصل 90 با ضیایی سقوط کرد و با کاظمی بازگشت و در فصل 91 نیز با فیروز کریمی سقوط کرد و در نهایت دوباره با کاظمی بازگشت. 

     
آی اسپورت
2014-05-02 12:38:04
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر