فهرست
یادداشت روز : لادسیما نه ؛ اولین قهرمانی اتلتیکو در راه است
یادداشت روز : لادسیما نه ؛ اولین قهرمانی اتلتیکو در راه است

یادداشت روز : لادسیما نه ؛ اولین قهرمانی اتلتیکو در راه است

آی اسپورت - شاگردان ال چولو موفق شدند تا با کامل کردن شگفتی به فینال لیگ قهرمانان راه یابند. جایی که در تاریخ خود تنها یک بار در آن حضور داشته اند.

فینال لیسبون بین دو تیم شهر مادرید جذابیت های بسیاری خواهد داشت. بدون شک تمامی طرفداران بارسا در کنار طرفداران اتلتی در روز 24 ماه می منتظر دیدن اولین قهرمانی روخی بلانکوس ها در لیگ قهرمانان خواهند بود.

منتقد روزنامه موندو دپورتیوو نیز نتوانسته تمایلات خود به قهرمان نشدن رئال را مخفی کند و در یادداشت امروز خود می نویسد : خیلی از طرفداران اتلتیکو ، چه آنهایی که در استمفورد بریج لندن حضور داشتند و چه آنهایی که از پای تلویزیون بازی شب گذشته تیمشان را به تماشا نشسته بودند ؛ روزی را که " هانس گئورگ شوارزنبک " (بازیکن بایرن)   در ورزشگاه  " هیسل " بروکسل ، با گل دقیقه پایانی خود رویای روخی بلانکوس ها برای قهرمانی در اروپا را پرپر کرد را به یاد نمی آورند. بسیاری حتی به دنیا هم نیامده بودند.

حالا 40 سال از آن روز گذشته و اتلتی با مدد جستن از روح لوئیس آراگونس فقید که قهرمان آن شب کذایی بروکسل بود و نیز توتو لورنسو یک بار دیگر به فینال این جام رسیده است.

این کار را چولو سیمئونه انجام داده که به حق می توانیم او را وارث دستاوردهای آن دو قهرمان بدانیم .ال چولو می تواند و باید که اتلتی را در دومین فینالش قهرمان اروپا کند.

دربی مادریلنیو به اولین دربی تاریخ لیگ قهرمانان که در آن دو تیم از یک شهر حاضر هستند تبدیل خواهد شد. و استادیوم " دا لوژ " روز 24 می میزبان این دیدار تاریخی خواهد بود .

بدون شک در آن روز و در لحظه شروع بازی ، خیابان های مادرید خلوت تر از همیشه خواهند بود.
پیروزی در استمفورد بریج آن هم با نتیجه 1-3 کار هر تیمی نیست. این شاید بهترین نتیجه تاریخ اتلتیکو در لیگ قهرمانان باشد.

تیمی که در تمام بازیهایش تا به فینال شکستی را تجربه نکرده است. سیمئونه جمله معروفی در این فصل داشت و پس از هر بازی به این مساله اشاره می کرد که بازی به بازی جلو می رویم و الان او به مرحله ای رسیده که اغراق نیست اگر بگوییم ؛ جام به جام جلو می رود .

اتلتیکوی او همه را به یاد اتلتیکوی رادومیر آنتیچ می اندازد. همان تیمی که در سال 96 دبل کرد.

تیمی متشکل از بازیکنانی جاه طلب و مبارز ، که فوتبال را به معنای واقعی اش بازی می کردند. خوب دفاع می کردند و تا دقیقه آخر دست از تلاش بر نمی داشتند. آنها به خود و توانائی هایشان ایمان داشتند.

این اتلتیکو ،  بهترین دروازه بان دنیا یعنی تیبو کورتوا را در اختیار دارد .

کسی که در ذات خودش یک ستاره است .اتلتیکوی سیمئونه متشکل از یک گروه  بازیکن جنگجو است که همچون هم سلفان سرخپوست خود از مبارزه برای اعاده حیثیت خود دست بر نمی دارند.

شب گذشته فلیپه لوئیس با نمایشی خیره کننده به جرات جایگاه خود در تیم ملی برزیل را ثابت کرد و از طرف دیگر کسی شک ندارد که دیگو کاستا باید در تیم ملی اسپانیا فیکس بازی کند.

در میانه میدان کوکه نشان داد که اگر دل بوسکه به او اعتماد کند می تواند خط میانی قرمزها در جام جهانی برزیل را رهبری کند . او همین حالا خواستگاران زیادی در اروپا دارد.

آردا و تیاگو هم بی نظیر بودند اما بهترین بازیکن اتلتیکو کل تیم اتلتیکو بود.

این اتلتی بیشتر از اینکه به بازیکنی وابسته باشد ، یک تیم متحد است.  بازیکنانی که می توانند پس از سال ها انتقام قهرمانان 40 سال پیش خود را در فینال لیسبون بگیرند.

بارسا در مرحله یک چهارم ، مقابل اتلتیکو ، مقابل تیمی که در یک کلام برتر بود ، شکست خورد.

در چند سال اخیر این به یک سنت تبدیل شده که تیمی که بارسا را حذف می کند در نهایت قهرمان خواهد شد. اتلتیکو بارسا را با شایستگی حذف کرد و اگر این سنت حفظ شود آنها قهرمان این جام نیز خواهند بود.دیگو سیمئونه یک جادوگر است . او دیشب آدریانی را در زمین گذاشت که کسی فکرش را نمی کرد حتی یک دقیقه هم به او بازی برسد.

اما زننده تعیین کننده ترین گل بازی خود آدریان بود. کسی که بازی را به تساوی کشاند و گل تورس را بی اثر کرد.

تورس دیروز گل دردناکی را به تیم سابق خود زد ؛ او پس از گل ، رفتاری خنثی داشت و شادی هم نکرد . شک ندارم که پس از بازی از صعود اتلتیکو به فینال خوشحال بود. تیمی که او ، پدر و تمام خانواده اش هنوز هم عاشقشش هستند .

هرکسی که نوشته و امضا کرده که رئال در لیسبون لادسیما را خواهد برد ؛ نه چولو سیمئونه و نه گروه جنگجویش را نمی شناسد.


لوئیس آراگونس فقید شعار معروفی داشت :

" پیروزی ، پیروزی و تا لحظه آخر پیروزی "

این جمله ، شعار قهرمانان سیمئونه در این فصل بوده و آنها به بهترین شکل ممکن این شعار را عملی کرده اند .

تنها یک سنگر برای فتح کردن باقی مانده و آن هم سنگر رئال در لیسبون است.

لادسیما نه ؛ اتفاقی که در لیسبون می افتد اولین قهرمانی اتلتی در اروپا خواهد بود.


فرانسس آگیلار : موندو دپورتیوو

رضا سیف


     
آی اسپورت
2014-05-02 13:08:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر