فهرست
منزوی: یک بانک خصوصی اسپانسر استقلال می شود/ برای فروش امتیاز سرخابی ها فقط پول کافی نیست
منزوی: یک بانک خصوصی اسپانسر استقلال می شود/ برای فروش امتیاز سرخابی ها فقط پول کافی نیست

منزوی: یک بانک خصوصی اسپانسر استقلال می شود/ برای فروش امتیاز سرخابی ها فقط پول کافی نیست

آی اسپورت- هروقت حرف از مدیران قدیمی باشگاه استقلال می شود، بی برو و برگرد همگان به یاد کامران منزوی می افتند. مردی که همواره در راستای موفقیت استقلال تلاش کرده و هروقت به او نیاز بوده برای کمک حاضر بوده. منزوی که حالا هیچ سمتی در باشگاه استقلال ندارد، درباره انتخاب اعضای جدید هیات مدیره اطلاعاتی دارد که آن را به اشتراک می گذارد. او می گوید: «واگذاری استقلال و پرسپولیس به یک اسپانسر هدف کوتاه مدت است که برای یک فصل صورت می‌گیرد زیرا وزارت ورزش اعلام کرده باید تا پایان‌ سال این ۲ باشگاه به بخش خصوصی واگذار شوند. به نظرم ۳ گروه هستند که برای خرید استقلال می‌توانند پای پیش بگذارند. گروه اول، دسته‌ای هستند که باید به آنها تکلیف شوند تا جلو بیایند، گروه دوم کسانی هستند که وظیفه شان باشگاه داری بوده و شاید پول زیادی در دست نداشته باشند و گروه سوم نیز گروه‌های اقتصادی هستند که قبلا در تیم‌های دیگر شاهد بودیم که نتوانستند موفق عمل کنند.»

او ادامه می دهد: «در شرایط فعلی وزارتخانه قصد دارد تیمی را برای هیأت مدیره بچیند که فقط با هزینه اسپانسر هزینه‌های باشگاه را برعهده بگیرند که به نظرم تنها داشتن پول برای در اختیار گرفتن استقلال مهم نیست و باید فاکتورهای دیگری را نیز در نظر گرفت. حتی اگر اسپانسر نیز در یک‌سال آینده هزینه‌های باشگاه را تامین کند، چه تضمینی هست که بعد از‌سال نخست این اشخاص هزینه‌ها را پرداخت کنند؟ قطعا هر فرد یا شرکتی پس از یک هزینه کردن وقتی متوجه شود که ۴۰‌میلیارد هزینه‌اش سود ندارد که هیچ ضرر هم کرده است، دیگر به کارش ادامه نمی‌دهد. در وهله نخست برای سرمایه‌گذاری و ساختارسازی باید مشکل سربازی برای فوتبالیست‌ها حل شود زیرا وقتی یک باشگاه بازیکنی را پرورش می‌دهد باید او را در بهترین حالت برای گذارندن سربازی از لیستش خارج کند.»

منزوی در پایان به پیش بینی تصمیم وزارت ورزش در شرایط فعلی می‌پردازد: «وزارت ورزش فقط برای این‌که پول ندهد، حاضر است تیم را به دست هر شرکتی بدهد تا ضمانتی برای پرداخت پول داشته باشد. الان نیز آنطور که شنیده‌ام پای برخی از بانک‌های خصوصی برای اسپانسر شدن استقلال در میان است. قطعا اعضای هیأت مدیره نیز با نظر اسپانسر مشخص می‌شوند. همان‌طور که گفتم وزارتخانه باید اهداف بلند مدت را دنبال کند و مشخص شود که بعد از یک‌سال چه کسی برای این باشگاه‌ها هزینه خواهد کرد.»

     
آی اسپورت
2014-05-02 13:05:41
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر