فهرست
ایران ۰-۳ لهستان؛ اولین باخت در قهرمانی جهان
ایران ۰-۳ لهستان؛ اولین باخت در قهرمانی جهان

ایران ۰-۳ لهستان؛ اولین باخت در قهرمانی جهان

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین و دشوارترین دیدارش در دور گروهی رقابت‌های قهرمانی جهان - ۲۰۱۸ مغلوب لهستان شد.در دور گروهی نوزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ به میزبانی مشترک دو کشور ایتالیا و بلغارستان از عصر آغاز شد و در یکی از مهم‌ترین دیدارها از گروه D، تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۲۲ در سالن فرهنگ شهر وارنا رو در روی لهستان مدافع عنوان قهرمانی قرار گرفت و در پایان با وجود ارائه یک بازی قابل قبول در سه ست پیاپی نتیجه را به مدافع عنوان قهرمانی واگذار کرد. اما هچنان با سه برد و کسب ۹ امتیاز در رده دوم جدول باقی ماند و شاگردان ویتال هنین قاطعانه در صدر جدول ایستادند.

ملی‌پوشان والیبال ایران که در سه دیدار قبلی برابر پورتوریکو، بلغارستان و کوبا به برتری دست یافته بودند، در حالی رو در روی لهستان قرار گرفتند که شاگردان ویتال هنین قهرمانی دوره گذشته را با خود یدک می‌کشیدند و در پایان هم توانستند با ارایه یک بازی برتر در هر سه ست، نخستین شکست بلندقامتان ایران را رقم بزنند. در ست سوم در حالی که شاگردان کولاکوویچ با نتیجه ۲۲ بر ۱۹ از حریف پیش بودند، در نهایت در میان حیرت همگان ۲۵ بر ۲۲ مغلوب شد.

در این بازی ایگور کولاکوویچ همانند دو دیدار گذشته برابر بلغارستان و کوبا سعید معروف، محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، امیر غفور و علی شفیعی را به زمین فرستاد و در سوی مقابل برای لهستان کورک، بینیک، شالپوک، نواکوفسکی، درژیسگا و کوبیاک وارد زمین شدند و در پایان ایران ست‌های بازی را با امتیازهای ۲۱-۲۵، ۲۰-۲۵ و ۲۲-۲۵ به لهستان واگذار کرد و با سه برد در رده دوم باقی ماند.

تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان پیش از این هجده بار به مصاف به هم رفته بودند که سهم ایران هشت پیروزی بوده و لهستان هم در ۱۰ بازی به برتری دست یافته بود. در طول هجده دوره گذشته رقابت‌های قهرمانی جهان، روسیه با شش عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم به حساب می‌آید و تیم‌های ایتالیا و برزیل با سه قهرمانی در رده‌های بعدی قرار دارند. همچنین تیم ملی والیبال ایران در پنج دوره قبلی حضورش در رقابت‌های قهرمانی جهان، تنها در دوره گذشته در لهستان توانست عنوان ارزشمندی را کسب کند و با هدایت اسلوبودان کواچ در رده ششم جهان قرار گیرد.

تیم ملی والیبال ایران در گروه D با تیم‌های بلغارستان، لهستان، کوبا، فنلاند و پورتوریکو هم‌گروه است و باید فردا(سه‌شنبه، ۲۷ شهریور) در پنجمین و آخرین دیدارش در دور گروهی، از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف فنلاند برود.

تابلوی مسابقات

هلند ۳ - مصر ۱ (۲۵-۱۸، ۲۵-۲۱، ۲۳-۲۵ و ۲۵-۱۶)

کوبا ۳ - پورتوریکو ۱ (۲۵-۱۵، ۲۲-۲۵، ۲۵-۲۱ و ۲۵-۱۷)

بلژیک ۳ - دومینیکن صفر (۲۵-۱۸، ۲۵-۱۳ و ۲۵-۱۷)

روسیه ۳ - کامرون صفر (۲۵-۱۶، ۳۰-۲۸ و ۲۵-۱۵)

۱    
آی اسپورت
2018-09-18 00:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر