فهرست
گزارش ویژه : انتقام ف. ک؛  کاظمی علیپور را عزادار کرد
گزارش ویژه : انتقام ف. ک؛ کاظمی علیپور را عزادار کرد

گزارش ویژه : انتقام ف. ک؛ کاظمی علیپور را عزادار کرد

آی‌اسپورت‌ ـ فرهاد کاظمی آشناترین چهره تیم پیکان در جشن قهرمانی دیروز بود. مربی 53 ساله تهرانی که 14 سال پیش در روزهایی مثل این یک قهرمانی تاریخی با سپاهان در لیگ برتر فوتبال ایران به کف آورده بود.

کاظمی که یکی از با استعدادترین های نسل دوم مربیگری فوتبال در ایران محسوب می‌ شود پس از حضور غافلگیرکننده در سطح اول فوتبال ایران با تیم هایی مثل بهمن و ابومسلم با سپاهان به قهرمانی لیگ برتر رسید، اما پس از آن آرام آرام جای خود را در سطح اول فوتبال ایران از دست داد. کاظمی یک مربی تاکتیکی و فنی که شاید ریشه های جنوب شهری و برخی پس زمینه های ذهنی مانع از موفقیت های بعدی او شد. او که تیمش بدون شک در زمانی پیشرفت ترین فوتبال لیگ برتر فوتبال ایران را ارائه می‌ کرد با وجود این ویژگی های فنی پس از مدتی نامش به فهرست کسانی رفت که در هر جمعی آدم های درباره فساد مالی شان حرف بزنند.
کاظمی که هرگز اتهاماتش مورد تایید مقامات رسمی قرار نگرفته از 5 سال پیش با محرومیت های نانوشته ای مواجه شد. محرومیتی هایی که به صورت شفافی به مدیران تیم های لیگ برتری فوتبال اعلام می‌ شد تا آنها از استخدام وی خودداری کنند. کاظمی حتی یک بار تا پای قرارداد با ابومسلم رفت و روی سکوها هم تیم را کوچ کرد اما در نهایت موفقیت به دریافت کارت مربیگری لیگ برتر نشد.

مخالفین درجه اول فرهاد کاظمی عزیزالله محمدی رئیس سابق سازمان لیگ برتر و مشاور روحانی اش علیرضا علیپور بوده اند. چهره هایی که فرهاد کاظمی همیشه آنها را به خدا واگذار کرده، کاظمی که یک بچه هیئتی معتقد و سفره دار است در این سال ها همواره تاکید داشت که خدا انتقام او را از علیپور و عزیزمحمدی خواهد گرفت. این اتفاق اما به دلیل تفاوت سازمانی این سه هرگز رخ نداد. اما فرهاد کاظمی بالاخره امسال به مراد دلش رسید. یک نکته جالب درباره کاظمی به این برمی گردد که اگرچه تیم او امسال مدعی اصلی گروه خود محسوب می‌ شد اما پایین تر از حد انتظار نشان می‌ داد تا نفت مسجدسلیمان مستقیما به لیگ برتر صعود کند.

پیکان از گروه خود به پلی آف رفت و در چهارمین بازی با پیروزی یک ـ صفر به لیگ برتر فوتبال ایران رسید. این برد در شرایطی به دست آمد که به نظر می‌ رسید مسئولان فوتبال ایران و البته کلیت جامعه فوتبال علاقه دارند فجر در لیگ بماند تا یک تیم بی طرفدار جانشین زردهای شیراز نشود. اما شاید همه چیز قبلا در جایی نوشته شده بود. پس وقتی سعید حلافی گل پیکان را وارد دروازه فجر کرد دوستان فرهاد کاظمی روی آسمان مدام از خود می‌ پرسیدند حالا حال علیپور و عزیزمحمدی چطور است؟

فجر تیمی است که این دو چهره فوتبال ایران به آن انتساب دارند و این فصل مقابل پیکان و فرهاد کاظمی بی شک برای آنها دردناک تر است.

امروز با سرمربی پیکان گفت‌وگویی خواهیم داشت.

     
آی اسپورت
2014-05-02 13:55:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر