فهرست

کاظمی: وقتی می‌ گفتم به خدا واگذار می‌ کنم منظورم همین بود/ به بچه هاب هبئت گفتم پرچم سفید را بیاورید

آی‌اسپورت‌ ـ فرهاد کاظمی سرمربی پیکان شب گذشته ساعاتی طولانی را بین دوستانش به صحبت درباره صعود دراماتیک سفیدها به لیگ برتر اختصاص داد.

کاظمی که از قبل هماهنگ کرده بود بعد از این مسابقه برای زیارت به قم می‌ رود به همراه بچه محل ها ساعتی بعد از باز راهی زیارت شد. اما آنچه که در این یکی، دو ساعت باقیمانده گذشت حرف های جذابی بود که کاظمی آن را در سینه اش حبس کرده بود. نکته جالب این بود که همه می‌ خواستند نظر او را درباره علیرضا علیپور و عزیزالله محمدی بپرسند. دو مقام فوتبال ایران که مخالفان جدی فرهاد کاظمی بوده و وی را بارها محروم کرده اند. کاظمی در این باره می‌ گوید:« در مورد این دوستان حرف زیاد دارم اما اینکه می‌ گفتم به خدا واگذار می‌ کنم همین بود، اینکه با تیمی نه چندان قدرتمند و بازیکنانی نه خیلی شاخص به لیگ برتر صعود کنیم، آن همه با شکست دادن یک تیم لیگ برتری. این بچه ها از جان مایه گذاشتند اما به سوابقشان و فصل پیش شان هم دقت کنید و روزهای بعدی داشتند و آمدند در پیکان احیا شدند؛ از سعید حلافی که می‌ گفتند خودکشی کرده تا حسین کریمی که همین فجر او را نخواست ...»
کاظمی درباره استراتژی اش درباره بردن فینال پلی اف لیگ برتر می‌ گوید:« این هفته بازی خانگی رئال و بایرن مونیخ را خیلی با دقت کردم و باخت های این دو تیم روی استراتژی من برای بازی آخر پلی آف تاثیر مستقیمی گذاشت.»
کاظمی می‌ گوید:« البته پیکان باید این بازی را با 4 گل تمام می‌ کرد اما من باید همیشه در این فوتبال زجر بکشم بنابراین یک ـ صفر بردیم تا من در لحظات آخر مسابقه زجر بکشم و استرس داشته باشم. زجری که البت دوستش دارم. ما به خاطر استرس بازی در نیمه اول خوب نبودیم اما من مطمئن بودم در نیمه دوم بدن بازیکنان ول می‌ کند و کیفیت فنی ما بهتر می‌ شود. حتی همه به من گفتند حسین کریمی را عوض کن اما من پست او را تغییر دادم و همین تغییر تاکتیکی باعث پیروزی تیم ما شد. خدا را شکر هر چه که داریم از لطف اوست.»
کاظمی که عازم سفر به قم بود درباره برنامه ریزی این سفر می‌ گوید:« به بچه های هیئت گفته بودم پرچم سفیدمان را بیاورند، آنها خیلی مطمئن نبودند اما من اطمینان داشتم که این بازی را می‌ بریم. بنابراین سفر به قم و یکی، دو جای دیگر را بعد از این بازی برنامه ریزی کردم و همین طور هم شد.»
قسمت دیگری از حرف های کاظمی هم به بازگشتش به سطح اول فوتبال ایران اختصاص دارد او 2 سال پیش هم این کار را کرد اما موفق به حضور در لیگ برتر نشد و پیکان عبدالله ویسی را به جای او استخدام کرد. کاظمی می‌ گوید:« امسال سال خیلی سختی بود، من 3 بار استعفا دادم و آخرین استعفایم هم وقتی بود که تیم یازدهم بود ولی از یکجا تصمیم گرفتم و دور هم قرار گذاشتیم که این کار را به نتیجه برسانیم. خدا را شکر همه چیز آنطور که ما می‌ خواستیم اتفاق افتاد. البته دلم برای تیم فجر سوخت و کاش آنها در لیگ برتر می‌ ماندند. اما حالا ما لیگ برتری شدیم و باید خودمان را آماده حضور در سطح اول فوتبال ایران بکنیم. پیکان برای ماندن در لیگ و نتیجه گرفتن باید برنامه ریزی کند و انشاالله این اتفاق رخ خواهد داد.»

     
آی اسپورت
2014-05-02 14:43:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر