فهرست
خط حمله استقلال؛ دو از سه یا سه از سه؟
خط حمله استقلال؛ دو از سه یا سه از سه؟

خط حمله استقلال؛ دو از سه یا سه از سه؟

آی اسپورت - در اولین دیدار پس از قرنطینه، استقلال به مصاف فولاد رفت که آن مسابقه جز تلفات هیچ عایدی دیگری برای آبی های پایتخت نداشت. ارسلان مطهری مهاجم استقلال در آن مسابقه دچار مصدومیت شد تا 2 دیدار حساس مقابل سایپا و تراکتور را از دست بدهد. با گذشت زمان و بهبودی مطهری، او به تمرینات استقلال بازگشت تا مهیای حضور در میادین شود.

پیش از مطهری نیز، شیخ دیاباته دیگر مهاجم استقلال به دلیل مصدومیت طولانی مدتش، در دیدارمقابل فولاد و سایپا غایب بود و از بازی با تراکتور بود که به ترکیب استقلال برگشت هرچند به نظر می رسید هنوز به فرم ایده آل قبل از دوران مصدومیتش برنگشته است. اما در دیدار با صنعت نفت بود که هم دیاباته و هم مطهری با آمادگی کامل در دسترس مجیدی قرار گرفتند تا سرمربی جوان استقلال، بتواند از وجود این دو مهاجم خطرناک، استفاده کند. با شروع بازی، شیخ و قایدی زوج خط حمله ی استقلال را تشکیل دادند. دیاباته در دقیقه 30 گل اول تیمش را به ثمر رساند تا برتری یک گله ی استقلال تا دقایق پایانی حفظ شود تا اینکه مطهری دقایقی پس از ورودش به زمین، با یک استارت فوق العاده و طی کردن 70 متر، با دروازه بان صنعت نفت تک به تک شد و موفق به زدن گل دوم استقلال گردید.

حالا و در حالیکه استقلال در بالای جدول، جنگ سختی برای کسب سهمیه با تیم های مدعی دارد، برگشتن مطهری و دیاباته به فرم ایده آلشان، می تواند بهترین خبر برای مجیدی باشد. آبی های پایتخت روز پنجشنبه پذیرای نساجی هستند و شاید شیرین ترین دغدغه مجیدی، انتخاب زوج خط حمله ی استقلال باشد. در حالیکه این روزها مهدی قایدی برخلاف دو مهاجم دیگر آبی پوشان در دوران آمادگی قبل از کرونایش قرار ندارد، شیخ و مطهری برای استقلال گلزنی می کنند تا خیال فرهاد از بابت خط حمله تیمش راحت باشد. قطعا بازگشت قایدی به همان مهدیِ دوران قبل از کرونا، می تواند زهر عناصر تهاجمی تیم مجیدی را افزایش دهد و هواداران استقلال به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و قهرمانی در جام حذفی امیدوار شوند.

باید دید برای دیدار با نماینده قائمشهر، مجیدی از کدام زوج در خط حمله اش استفاده می کند و یا اصلا با یک سیستم هجومی و حضور هر 3 مهاجمش در زمین، بر روی دروازه ی نساجی خیمه خواهد زد یا فرهاد نقشه های دیگری در سر دارد. هر چه هست، انتخاب خط حمله ی استقلال برای دیدار با شاگردان محمود فکری، دغدغه ی شیرینی است، چرا که مهاجمین استقلال این روزها آماده گلزنی هستند.

     
آی اسپورت
2020-07-21 20:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر