فهرست
با پارو می‌خواهیم میزبان جام ملت‌ها باشیم؟
با پارو می‌خواهیم میزبان جام ملت‌ها باشیم؟

با پارو می‌خواهیم میزبان جام ملت‌ها باشیم؟

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال که نماهنگ به نماهنگ به جنگ قطر و عربستان رفته تا در حالی که آنها با امکانات کامل آماده میزبانی جام ملتهای آسیا 2027 هستند، ما هم هر هفته با یک نماهنگ، مدعی میزبانی همین جام ملتها باشیم، بعد از برگزاری بازی امروز نساجی و پرسپولیس و بازتاب جهانی آن، می تواند نامزد میزبانی المپیک شهر بازی باشد. در این صورت از ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر هم می توان به عنوان استخر توپ استفاده کرد!

قطر میزبان جام جهانی 2022، نامزد میزبانی جام ملتهای آسیا 2027 و با اعتماد به نفس بالا نامزد و مدعی میزبانی المپیک تابستانی 2032 است. عربستان سعودی نیز مدعی میزبانی جام ملتهای آسیا 2027 و مشتری میزبانی جام جهانی 2034 است. آنها چند سالی عقب تر از قطری ها به میزبانی بازی های آسیایی و حتی المپیک تابستانی هم فکر می کنند.

در حالی که عربستان و قطر کاتالوگ یا بسته میزبانی خود را به اسم بسته پیشنهادی میزبانی جام ملتهای آسیا 2027 از طریق سفرای شان در مالزی به مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور برده اند، فدراسیون فوتبال ایران هم مثل هند و ازبکستان خودش را نامزد میزبانی جام ملتهای 2027 می داند و هر هفته یک نماهنگ می سازد که البته بیشتر مصرف داخلی دارد!

پیش از این هم با هر نماهنگی که فدراسیون فوتبال ایران می سازد و خبرش را پیروزمندانه اعلام می کند، مردم از خودشان می پرسند با کدام زمین و امکانات می خواهیم میزبان جام ملتهای آسیا باشیم. اصلا 25 زمین و کمپ تمرینی برای اسکان 24 تیم حاضر در جام و تیم داوری داریم که تیم ها را در ایران اسکان بدهیم، حالا ورزشگاه برای برگزاری و هتل برای پذیرایی و ... یماند!

البته این که نامزد میزبانی باشیم و به این هوا تلاش کنیم امکانات سخت افزاری فوتبال خودمان را بالا ببریم واقعا عالی است و باید از فدراسیون بابت اصرار به این نامزدی قدردانی کرد به شرطی که واقعا این نامزدی باعث شود حداقل در ایران 8 ورزشگاه مناسب و 25 کمپ تمرینی و اقامتی آبرومند ساخته شود اما فعلا آنچه می بینیم فقط شوخی تلخی است!

همین امروز وقتی پرسپولیس و نساجی در زمین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر که شبیه آبگیر شده بود، بازی کردند، عکس های برگزاری این بازی و به خصوص تصاویری که از تی کشیدن زمین مخابره شد، به دست عربستانی ها رسید و به آنها سوژه خنده داد!

دردآور اینجاست که در قائمشهر، در مرکز شمال ایران که روی هر تخته سنگی چمن می روید، زمین چمن ورزشگاه را چمن مصنوعی کرده بودند که باران جمع نشود و آب نگیرد اما با اولین بارندگی این چمن مصنوعی که معلوم نیست موکت درجه چندم چینی است، تبدیل به استخر توپ شد و شک نکنید اگر روزی میزبان جام جهانی یا المپیک شهر بازی، فانفار و لونا پارک شویم، حتما می توانیم از زمین وطنی به عنوان استخر توپ استفاده کنیم. آن وقت برای تونل وحشت و دیوار مرگ و سورتمه هم گزینه های مناسب داریم!

خارج از شوخی، کاش آقایان امروز آب جمع شده در ورزشگاه وطنی را به جای ابر و تی با استفاده از ابزار آتش نشانی خالی می کردند تا این تصاویر و فیلم های پخش شده اینگونه دستمایه تمسخر فوتبال ایران نمی شد!

 طرفداری

۵ ۱  
آی اسپورت
2020-12-25 21:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ابادان برزیلیته
شنبه ۶ دی ۱۳۹۹، ۱۹:۱۹
چی بودیم چی شد!
در دهه پنجاه قطر میزبانی بازی های اسیایی رو می دهد ک بخاطر فاقد امکانات بود و تهران انتخاب شد ایران مدرن ترین امکانات سخت افزاری در اون زمان اسیا رو داشته بود و عربها حسرت داشتن استادیوم ازادی،تختی،شیرودی،مجموعه ورزشی انقلاب فعلی و خیلی از امکانات ایران رو می خوردند زمانیکه استادیوم ازادی افتتاح شد سعودی ها،قطری ها و اماراتی ها در زمین های خاکی و شنی ساحلی فوتبال می کردند امار ات فقط یک هتل داشت در صورتیکه تهر ان شهری در سطح اروپا بود با خیابانهای طولانی و ساختمانهای زیبا و بلند و عربها در زیر چادرهای عشایری زندگی میکردند اینا همین سی سال قبل بود تهران با خط مستقیم ایران ایرلاین ب لندن وصل بود و عربهای با لنج و کشتی ب شهرهای جنوبی ایران)بندرعباس،بوشهر،ابادان( می امدند وبا هواپیما ب اروپا می رفتند ایران مدرن ترین کشور خاورمیانه و کل اسیا بود چینی ها،کره ای ها،حتی ژاپنی ها اقتصاد بسیار پایین تری نسبت ب ایران داشتند تبع ایرانی و پول ملی ایران با پاسپورتش خودش یک برند بود و با شناسنامه ایران به امارات ،عمان،قطر،عربستان،کویت،بحرین تردد می کردند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر