فهرست
گزارش روز : لوئیس انریکه نزدیک تر از همیشه به نیمکت بارسا ؛ انتقالی که برای بارسا رایگان خواهد بود
گزارش روز : لوئیس انریکه نزدیک تر از همیشه به نیمکت بارسا ؛ انتقالی که برای بارسا رایگان خواهد بود

گزارش روز : لوئیس انریکه نزدیک تر از همیشه به نیمکت بارسا ؛ انتقالی که برای بارسا رایگان خواهد بود

آی اسپورت -  این روزها شایعات در مورد جانشین تاتا مارتینو داغ تر از همیشه شده است.

از لوئیس انریکه به عنوان محتمل ترین جانشین مارتینو یاد می شود. اما جالب است بدانید که انتخاب انریکه به عنوان سرمربی فصل بعد بارسا هیچ هزینه ای برای بارسلونا در پی نخواهد داشت.

این مربی آستوریایی می تواند عملا رایگان به بارسلونا منتقل شود. چرا که رقم فسخ قرارداد او با سلتا که از سوی برخی منابع 3.5 میلیون یورو اعلام شده در واقع یک رقم سمبلیک و صوری است.

انریکه با سلتا یک فصل دیگر قرارداد دارد که بر طبق مفاد قراردادش در صورت حفظ این تیم در لالیگا می تواند تا یک فصل اضافه تر نیز تمدید شود.کاری که او در دو فصل اخیر موفق به انجام آن شده است.


اما نکته قابل ذکر اینجاست که اگر بارسا قصد این را داشت تا انریکه را فصل پیش به خدمت بگیرد ، می بایست مبلغ 3 میلیون یورو را برای آزاد سازی وی به سلتا بپردازد .

زمانی که بارسا در تابستان گذشته به دنبال جایگزین تیتو ویلانووا بود حتی تا آستانه پرداخت این مبلغ به سلتا هم پیش رفت اما در چرخشی عجیب تاتا مارتینو به عنوان سرمربی به تیم کاتالان آمد.

آن زمان انریکه مراحل نهایی آماده سازی تیمش را برای شروع لالیگا می گذراند.

در واقع در دو فصل گذشته همواره از انریکه به عنوان آلترناتیو در بارسا یاد می شده و شاید نهایتا در فصل جاری او به آرزوی خود جامه عمل بپوشاند.

بر اساس اطلاعات موثق موندو دپورتیوو ، مبلغ فسخ قرارداد با سلتا مربوط به زمانی است که انریکه بخواهد در اواسط فصل تیم را رها کرده و به تیم دیگری بپیوندد.

همچنین این مبلغ در سال سوم مربیگری انریکه واجب به پرداخت نیست و فقط در صورت توافق متقابل می تواند ضمانت اجرایی پیدا کند.

به عبارت ساده تر اگر بارسا به نتیجه قطعی برای به خدمت گرفتن انریکه برسد ؛ در واقع هیچ پولی را نباید به سلتا پرداخت کند و ستاره سابق بارسا بصورت کاملا رایگان به تیم محبوب خود باز خواهد گشت.


از باشگاه سلتا خبر می رسد که انریکه اعلام کرده که در پایان فصل قصد جدا شدن از باشگاه را دارد.


از سوی خود بازیکن هنوز چیزی بصورت رسمی اعلام نشده اما همه اخبار از جمله اخباری که از خود بازیکنان سلتا به بیرون درز کرده حاکی از آنند که لوئیس انریکه سال آینده سرمربی سلتا نخواهد بود و همه این شواهد ، او را به نیمکت بارسا نزدیک تر از هر زمانی می کنند.

شاید این خبر هفته های آتی از سوی باشگاه بارسلونا بصورت رسمی اعلام شود.


اوریل دومنش : موندو دپورتیوو

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-02 16:03:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر