فهرست
گزارش روز : تیبو کورتووا اصلی ترین گزینه بارسا برای جانشینی ویکتور والدس
گزارش روز : تیبو کورتووا اصلی ترین گزینه بارسا برای جانشینی ویکتور والدس

گزارش روز : تیبو کورتووا اصلی ترین گزینه بارسا برای جانشینی ویکتور والدس

آی اسپورت - فصل آینده پس از سالها دروازه بارسا دستخوش تغییر اساسی خواهد شد. با خروج ویکتور والدس و پینتو از بارسلونا این باشگاه از میانه های فصل جاری در صدد جذب یک جانشین مناسب برای والدس بر آمد .

بارسلونا حتی تا امضای قرارداد رسمی با تراشتگن آلمانی هم پیش رفت اما حکم محرومیت بارسا از نقل و انتقالات در دو فصل آینده ، این مهم را به تعویق انداخت .

حال که این حکم به حالت تعلیق در آمده از باشگاه بارسلونا خبر می رسد که آنها در صدد جذب " تیبو کورتووا " دروازه بان حال حاضر اتلتیکو مادرید برامده اند.


 کورتووا که به تازگی 22 ساله شده ، در حال حاضر به اصلی ترین گرینه برای جانشینی ویکتور والدس در دروازه بارسا تبدیل شده است.

بدون شک قیمت این دروازه بان بلژیکی بسیار بالاست و اینکه او با اتلتیکو بتواند برای اولین بار فاتح لیگ قهرمانان بشود یا خیر هیچ تغییری در رقم خرید او نخواهد گذاشت.

اما شکی نیست که در صورتی که او اتلتیکو را به اولین قهرمانی اش در چمپیونز لیگ برساند ؛ جدایی او از اتلتیکو و البته باشگاه اصلی او چلسی بسیار دشوار خواهد شد.

شانس بارسا در این است که مالک این بازیکن باشگاه چلسی است و مناسبات خوب بارسا با باشگاه چلسی می تواند برگ برنده ای در راه جذب این دروازه بان از سوی بارسا سوای قدرت مالی این باشگاه باشد.


بر اساس اخبار موثق ، تیبو کورتووا یکی از طرفداران بارسلوناست و این مساله که خود این دروازه بان علاقمند به حضور در بارسا است ، می تواند یک قدم مهم در راه جذب او باشد.


باید اعتراف کرد که یکی از مشکلاتی که ویکتور والدس همیشه با آن دست به گریبان بود بازی با پای او بود. یکی از نقاط ضعف همیشگی والدس که چندان با فلسفه بازی بارسا سنخیت نداشت.

در بارسلونا بازیکنانی همواره به خدمت گرفته می شوند که قدرت حمل توپ بسیار بالایی دارند و این البته در مورد دروازه بانان تاریخ این باشگاه چندان صدق نمی کند . شاید وقت آن رسیده که بارسا تاریخ را عوض کند.

زوبی زارتا مدیر ورزشی بارسا ؛  چندین بار در محافل خصوصی به این مساله اشاره کرده است.

توجه به این نکته که در دروازه بان حال حاضر اتلتیکو مادرید چنین نقطه ضعفی دیده نمی شود می تواند خود حسن بسیار بزرگی برای او محسوب شود. 

بدیهی است که بارسا برای بازسازی خود و ایجاد یک عصر جدید نیاز حیاتی به دروازه بانی در حد و اندازه های کورتوا دارد و همه اینها این بلژیکی را به گزینه اصلی بارسا برای جانشینی والدس تبدیل کرده اند.


موندو دپورتیوو

     
آی اسپورت
2014-05-02 16:38:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر