فهرست
یادداشت مدیرعامل سایپا : کاهش صددرصدی بودجه !
یادداشت مدیرعامل سایپا : کاهش صددرصدی بودجه !

یادداشت مدیرعامل سایپا : کاهش صددرصدی بودجه !

آی اسپورت - ابراهیم خلیل سبحانی مدیرعامل باشگاه سایپا در وبسایت این باشگاه یادداشتی جالب درباره شرایط مالی این باشگاه صنعتی روی وبسایت سایپا منتشر کرده است . او توضیح می دهد که در سال گذشته سقف قرارداد تیمش 400 میلیون تومان بوده که فقط 2 نفر این مبلغ را دریافت کرده اند ... بخوانید:

از من می پرسد که رقم قرارداد تیم امسال شما چه مقدار بوده و من با اندکی تامل جوابش را می‌دهم: 5 میلیارد و300 میلیون تومان! ناباورانه می پرسد برای آنچه می گویید مستنداتی هم دارید و من در پاسخش می‌گویم  طبیعتا و بعد تاکید می کنم که از آنجا که مجموعه تحت مدیریتم بخشی از یک بنگاه بزرگ اقتصادی است به تناوب حساب و کتاب مالی من توسط مراجع ذیصلاح حسابرسی می‌شود.

می‌گوید امکان انتشار رقم قراردادها وجود دارد و من در جوابش می گویم نه ! با دلخوری می پرسد چرا؟ و من می‌گویمش به آن دلیل که در متن قرارداد فی مابین ما و بازیکنان و کادر آورده شده که این بخش توسط طرفین محرمانه خواهد ماند . بلافاصله تاکید می کنم که در صورت ضرورت و اعلام سازمان لیگ امکان انتشار رقم قراردادها وجود دارد.

سپس برای اینکه قدری از دلخوریش بکاهم می گویم سقف پرداخت امسال ما 400 میلیون تومان بوده ، که به دو نفر از بازیکنان تعلق گرفته و9 نفر از بازیکنان نیز زیر 50 میلیون تومان گرفته اند !

با اصرار از من می خواهد که رقم قرارداد کادر و بویژه سرمربی را برایش بگویم که با صراحت جوابش می دهم که معذورم ولی به وی اطمینان می دهم که رقم این قراردادها نیز از قاعده کلی خارج نبوده است ! در تکمیل سخنانم تاکید می کنم که باشگاه تا انتهای سال مالی 92 تواسته کلیه حسابهایش را به روز کند و به کسی بدهکار نباشد.

این بار من رو بسویش برمی‌گردانم و از او می‌پرسم چرا از من درباره چگونگی تنظیم قراردادها نمی پرسی؟ سر تکان می دهد و تایید می‌کند که مثلا آره، چگونه؟! و من با تبسم می گویم سی درصد بصورت اولیه در بدو قرارداد به بازیکن پرداخت شد و چهل درصد به ازاء کارکرد وی در طول فصل تخس شد و النهایه در انتها به وی داده می شود.

قدری درک می‌کنم و با خود می اندیشم به راستی نگرش به مسائل مالی فوتبال، چرا از این زاویه برای او ـ که خبرنگار است ـ اهمیت پیداکرده است؟ جواب خود را بلافاصله با لیست منتشره منسوب به باشگاه پرسپولیس مرتبط می بینم.

اما به زعم من سوالات زیادی وجود دارد که نه او و نه دیگران هیچگاه از من نخواهند کرد و من آن را بارها پیش خود مرور کرده و می کنم :

-  مثل زمانی که در ابتدای فصل سیزدهم باکاهش بودجه صد درصدی مواجه شدم ، چگونه گروهی از بازیکنان پیشکسوت و سرد و گرم کشیده روزگار، راضی به گذشت از ارقام پیشنهادی سایر باشگاهها شده ،‌با اندک من ساختند و کنارم ماندند؟

-  چگونه شماری از بازیکنان پس از عقد قرارداد خود بار دیگر به من رجوع کرده و از من خواستند که با توجه به عدم نیازشان به مبلغ قرارداد بخشی از آن را کم کرده و به مصارف باشگاه اختصاص دهم ؛ که خوب البته من از این گذشت و سخاوت آنان با خضوع و تواضع گذشتم و امتناع کردم .

-  و یا چگونه نفراتی از تیم به نزد من آمدند و با دلسوزی و تعهد مرا ترغیب به بکارگیری روشها و امکاناتی کردند که به کاهش هزینه ‌هایی چون ترانزیت و اقامت و پوشاک و البسه... تیم منجر می‌شد ...

باور کنید که در فوتبال این چنین صحنه‌هایی نیز وجود دارد ، لطفا در این باره نیز افکار عمومی را مطلع کنید!

     
آی اسپورت
2014-05-02 18:04:34
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر