فهرست
آغاز تحقیقات فیفا در مورد صعود مشکوک نیجریه به جام جهانی
آغاز تحقیقات فیفا در مورد صعود مشکوک نیجریه به جام جهانی

آغاز تحقیقات فیفا در مورد صعود مشکوک نیجریه به جام جهانی

آی اسپورت - شورای قانون گذاری فیفا قصد دارد تحقیقاتی را در رابطه با مساله ی زد و بند در جریان صعود نیجریه به جام جهانی 2010 انجام دهد.

آدمولیا اولاجیره سخنگوی فدراسیون فوتبال نیجریه تاکید کرد فیفا قرار است تحقیقاتی را در این مورد آغاز کند.

او گفت:"بله، فیفا برای ما نامه نوشته است و دو طرف آماده ی همکاری برای مشخص شدن ریشه ی این زد و بندها هستند. آن ها گفته اند قصد دارند، نوار بازی های تیم ملی نیجریه را مورد بررسی قرار دهند. ما شواهد و نوارها را برای محمد سنوسی رئیس بخش "زد و بند" و کریسیتن امروا مسئول فیفا ارسال کرده ایم. تمام موارد مورد احتیاج به فیفا ارسال شده و آن ها به زودی نتایج را اعلام می کنند."

یکی از افرادی که در کار زد و بندهای رایج فوتبال پیشینه ای طولانی دارد و گفته می شود در این مورد متخصص است، ویلسون راج پمورال نام دارد که فردی سنگاپوری است و در کتابی گفته است به نیجریه و هندوراس در راهیابی به جام جهانی 2010 کمک کرده است.

این شخص گفته فدراسیون فوتبال نیجریه در ازای این کار به او حق برگزاری بازی های دوستانه ی تیم ملی نیجریه و همچنین  پول دریافتی از فیفا برای آمادگی تیم ملی این کشور را وعده داده است.

او در بخش اول اظهاراتش گفته، با پرداخت مبلغ 100 هزار دلار تیم موزامبیک رابرای شکست دادن تونس و ایجاد شرایط برای صعود نیجریه متقاعد کرده است.موزامبیک در این بازی 0-1 پیروز شد.

"نقشه ی من کار کرد و من قهرمان پنهان صعود نیجریه به رقابت های جام جهانی بودم." این شخص صعود نیجریه و هندوراس به جام جهانی را یک دستاورد شخصی می داند. وی در ادامه گفته است:"دو تیم را برای رفتن به جام جهانی پذیرفتم که نمی توانم نامی از آن ها ببرم."

فدراسیون فوتبال نیجریه اظهارات این شخص را تکذیب کرده است و گفته او قصد دارد تصویر فوتبال نیجریه را مخدوش کند.

     
آی اسپورت
2014-05-02 21:04:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر