فهرست
استیل آذین و پرسپولیس؛ ضرر هنگفت اشتباه طاهری!
استیل آذین و پرسپولیس؛ ضرر هنگفت اشتباه طاهری!

استیل آذین و پرسپولیس؛ ضرر هنگفت اشتباه طاهری!

آی ‌اسپورت - چالش علی‌اکبر طاهری از زمان مدیریتش در باشگاه پرسپولیس تا دوشنبه شبی که در برنامه 90 روی خط آمد و یک بار دیگر با منتقدان جدی خود وارد بحث و جدل شد، وارد فاز جدیدی شده و به نظر می‌رسد او باید برای اثبات خود و تبری جستن از اتهاماتی که به او وارد شده اقدام دیگری را در پیش گیرد چرا که با ادامه روش فعلی، طاهری روز به روز بازنده‌تر شده و ابعاد جدیدی از دوران مدیریتش در باشگاه پرسپولیس به افکار عمومی نشان داده خواهد شد. طاهری دوشنبه شب و در حالی که 2 روز قبلش با حسین هدایتی در مصاحبه‌ای آشتی کرده بود و نقش او را در موفقیت‌های این تیم در نظر گرفته بود اما یک بار دیگر بابت قرارداد اسپانسری هدایتی با باشگاه پرسپولیس به او تاخت و عنوان کرد که بخشی از مشکلات باشگاه پرسپولیس در رابطه با شکایت پرونده باشگاه ریزاسپور ترکیه به دلیل اقدامات هدایتی بوده است.

در این بین اسناد و مدارکی وجود دارد که نشان دهنده این است که در مناقشه به وجود آمده بین طاهری و هدایتی این بار حق با هدایتی است و او که در مقاطع مختلف به باشگاه پرسپولیس کمک‌های مالی کرده بود، در ضرر چند ده میلیارد تومانی وارد شده به باشگاه پرسپولیس نقشی نداشته است. نام حسین هدایتی از زمانی که در فوتبال مطرح شد همواره با کمک‌های مالی در ادوار مختلف به پرسپولیس همراه بود. او نه تنها در زمان مدیریت طاهری بلکه در زمان مدیران قبلی هم کمک‌های مالی را به پرسپولیس انجام داده بود اما به هر حال باید شفاف‌سازی شود که در زمان مدیریت طاهری، کلیه پول‌های کمک شده از سوی هدایتی آیا به حساب این باشگاه واریز شده است یا نه؟

در مهر ماه سال 94 بود که باشگاه پرسپولیس با شرکت امین سیمای کیش قراردادی امضا کرد که این قرارداد مشارکت تجاری بود و کلیه فعالیت‌های درآمدزا را به صورت مشارکتی در اختیار این شرکت قرار می‌داد و قرار بود با تجربیات شرکت امین‌سیمای کیش از کلیه فرصت‌های تجاری، درآمدزایی صورت گیرد تا پول خوبی نصیب باشگاه پرسپولیس شود. از جمله این کارها که در متن قرارداد هم به صورت صریح آمده بحث جمع‌آوری کمک از هواداران بود که در پی آن یک سامانه پیامکی هواداری به راه افتاد و قرار شد از هواداران خاص و عام کمک‌هایی گرفته شود.از طرف دیگر علی‌اکبر طاهری قصد داشت خارج از این قرارداد از حسین هدایتی به عنوان یکی از هواداران خاص کمک‌های مالی بگیرد که این کمک‌ها به هر دلیلی در قرارداد منظور نشود.

این موضوع حتی چند بار باعث چالش هم شد به طوری که وقتی صحبت از کمک هدایتی به پرسپولیس به میان می‌آمد طاهری آن را تکذیب می‌کرد چون در متن قرارداد آمده بود که کمک‌های هواداران خاص و عام باید از طریق شرکت امین‌سیمای کیش به پرسپولیس وارد شود و هر بار که هدایتی کمکی را خارج از این چارچوب و به واسطه برخی از افراد باشگاه پرسپولیس انجام می‌داد سرپرست وقت باشگاه پرسپولیس به دلیل اینکه متهم به رعایت نکردن مفاد قرارداد نشود، این کمک‌ها را تکذیب می‌کرد.

در پی این موضوع و پس از مشخص شدن برخی روابط پنهانی، شرکت امین‌سیمای کیش از حسین هدایتی خواست تا به عنوان یک هوادار خاص و تحت قرارداد به پرسپولیس کمک کند. این در حالی بود که هدایتی راضی به نوشتن چنین قراردادی نمی‌شد و عنوان می‌کرد که برای کمک کردن به پرسپولیس، قرارداد نمی‌بندد تا متعهد به پرداخت آن شود بلکه هر زمان بتواند به پرسپولیس کمک مالی خواهد کرد اما در نهایت و پس از مذاکرات متعدد هدایتی راضی به این شد تا در قالب قرارداد به پرسپولیس کمک کند و به همین منظور قرارداد سه ساله‌ای با شرکت استیل‌آذین بسته شد تا طی این قرارداد هدایتی کمک‌های مالی خود را به سرخپوشان انجام دهد.

سال اول این قرارداد 10 میلیارد، سال دوم 12 میلیارد و سال سوم هم 14 میلیارد تومان به حساب باشگاه پرسپولیس واریز می‌کرد و در مجموع این قرارداد سه ساله رقمی در حدود 36 میلیارد تومان برای پرسپولیس درآمد داشت. پس از این قرارداد عنوان شد که چون قسمت پشت پیراهن و زیر شماره بازیکنان خالی بود در آن قسمت نام استیل‌آذین درج شود و در حالی که رقم قرارداد در این قسمت از پیراهن شاید به یک میلیارد تومان هم نرسد اما با این قرارداد سالی حداقل 10 میلیارد تومان به حساب پرسپولیس پول واریز می‌شد. این قرارداد باعث به وجود آمدن چالش شدید بین طاهری و اسپانسر باشگاه شد. طاهری پس از اینکه از این قرارداد اطلاع یافت عنوان کرد که این قرارداد را قبول ندارم اما قبول نداشتن او برایش هزینه‌بر بود چرا که او با هدایتی ارتباط داشت و از او کمک مالی گرفته بود و نمی‌توانست او را زیر سؤال ببرد. اما به اسپانسر باشگاه گفت که تنها حاضر است برای یک سال این قرارداد را اجرایی کند.

از طرف دیگر چون قرارداد اسپانسر با باشگاه پرسپولیس 4 سال بود که بعد از دو سال این قرارداد قابلیت تمدید داشت، طاهری خواستار اتمام قرارداد پس از 2 سال اول شد. این موضوع از سوی هدایتی هم با استقبال مواجه شد و او عنوان کرد که برای سال اول 10 میلیارد را می‌دهم اما پس از آن هر زمان که بتوانم به پرسپولیس کمک می‌کنم. این قرارداد در مردادماه سال ۹۵ امضا شد.

این در حالی است که تا قبل از امضای این قرارداد حسین هدایتی در حدود ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به باشگاه پرسپولیس پرداخت کرده بود و ۴۰۰ میلیون تومان هم بعد از امضای این قرارداد از سوی او به این باشگاه کمک شد. البته طاهری که نمی‌خواست ارتباطات مخفیانه‌اش عیان شود فقط عنوان کرده بود که هدایتی ۸۰۰ میلیون تومان به پرسپولیس قرض داده است!

از طرفی با توجه به اینکه اسپانسر باشگاه بر اساس اظهارات طاهری که گفته بود فقط ۸۰۰ میلیون تومان از هدایتی قرض گرفته، طی متمم قرارداد با استیل آذین توافق کرد که هر مبلغی که هدایتی و یا استیل آذین از مهرماه ۹۴ تا قبل از قرارداد استیل آذین به باشگاه پرداخت کرده باشد و باشگاه تایید کند، از مبلغ قرارداد ۳۶ میلیاردی کسر شود. پس از اینکه قرارداد هدایتی با پرسپولیس یکساله شد او عنوان کرد که بیش از ۵ میلیارد تومان به طاهری و باشگاه قرض داده که می بایست با توجه به متمم قرارداد از مبلغ سال اول کم شود. این موضوع هم منوط به تائید طاهری به عنوان مسئول باشگاه پرسپولیس می شود اما او از این کار امتناع می کند تا ابهامات افزایش پیدا کند.

بعد از آن هم اسپانسر بارها برای طاهری نامه زد که لیست هزینه‌های هدایتی را یا تائید کند و یا آن را رد کند. اگر لیست هدایتی مورد قبول بود باید این رقم از حساب قرارداد استیل آذین کم می‌شد. این موارد باعث چالش بین مسئولان وقت باشگاه با اسپانسر و هدایتی شد، چرا که مدیران باشگاه نسبت به این موضوع معترض بودند که چرا ارتباط آنها با هدایتی به نوعی کانالیزه شده و دیگر خبری از ارتباطات خاص نیست.

شاید بهتر باشد که طاهری به دور از فرافکنی‌های موجود به این سؤالات پاسخ شفاف بدهد که اگر ارتباط با هدایتی در چارچوب باشگاه را قبول نداشت چرا در روز آخر بازی لیگ برتر نام هدایتی را برای صندلی کنار خودش در ورزشگاه ثبت کرده بود؟ او با چه سمتی در آن جا قرار داشت؟ آیا به عنوان یکی از شرکای تجاری یا به عنوان یک هوادار؟ وقتی طاهری دست هدایتی را می‌گرفت و در ورزشگاه آزادی دور افتخار می‌زد آیا به این روزها فکر می‌کرد؟ آیا ارتباط طاهری با هدایتی تنها برای گرفتن پول بود؟

وقتی هدایتی عنوان کرد که در روز و شب برای گرفتن دلار، یورو و سکه مقابل منزل او می‌رفتند و از او طلب پول می‌کردند آیا این اقدامات در چارچوب قرارداد بوده؟ بهتر است طاهری که حالا دم از برگزاری یک نشست خبری و افشای پشت پرده‌ها می‌کند در خصوص این مسائل هم توضیح دهد که دلیل عصبانیتش از عقد قرارداد اسپانسر با شرکت استیل‌آذین چه بود؟

اگر طاهری به دلایل شخصی با قرارداد استیل آذین مخالفت نمی‌کرد به دلیل قرارداد ۱۲ میلیاردی در سال دوم حداقل تا نیم فصل اول ۶ میلیارد به حساب پرسپولیس وارد می‌شد و می‌توانست بخشی از ‌مشکلات این باشگاه را بر طرف کند. ۶ میلیارد در نیم فصل دوم هم بدون شک قادر بود مشکلات زیادی را از این باشگاه حل کند اما طاهری به دلایل شخصی سال دوم و سوم این قرارداد را لغو کرد تا رقمی در حدود ۲۶ میلیارد تومان برای دو سال از کف این باشگاه برود.

ضرر این پول هنگفت زمانی خودش را بیشتر نشان می‌دهد که می‌بینیم پرسپولیس این روزها به دلیل پرونده‌های ریز و درشت و به خاطر بدهی به بازیکنان و مربیان خارجی حتی تا آستانه کسر امتیاز هم پیش رفته است و شاید اگر این خودخواهی وجود نداشت با ۲۶ میلیارد بخش زیادی از مشکلات مالی این باشگاه برطرف می‌شد. هر چند که این رفتار طاهری شاید باعث بدعت خطرناکی شود و اسپانسرها به دلیل ترس از رفتارهای مشابه دیگر وارد همکاری با این باشگاه‌ها به دلیل رفتار سلیقه‌ای مدیران‌شان نشوند.

در حالی که این قرارداد ۳ ساله می‌توانست آورده‌ای در حدود 36 میلیارد تومان برای پرسپولیس داشته باشد چرا طاهری به دلیل اختلافات شخصی، این قرارداد را لغو کرد تا ضرری چند ده میلیارد تومانی به پرسپولیس وارد شود؟ و در حال حاضر هدایتی ها و امثال هدایتی ها و حتی همراه اول و سایر شرکت های معتبر حاضر نباشند که دیگر از باشگاه ها و حتی ورزش حمایت کنند و عطای ورزش را به لقای آن ببخشند؟

 

فارس

۴۸۶ ۱۳  
آی اسپورت
2017-12-23 11:58:00
نظر دهید

۱۳ نظر
ههههههههههههههه
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۹
روزی که فالس نیوز بشه منبع خبر و روشنگر ، هدایتی بشه آدم خوبه و بدون بدهی به طوری که حرفاش سند و مدرکه ،آی اسپرت که ادعای روشنفکری داره بشه باز نشر دهنده چرندیات فالس نیوزی که معلومه از کجا آب میخوره،
.
.
. اون روز، روز مرگ ارزش هاست
مهدی
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۳۴
شما از برادران ارزشی هستی؟خسته نباشی برادر.امام علی میفرماید نگاه نکنید چه کسی حرف میزند،بشنوید چه چیزی میگوید.
شما که از ارزش حرف میزنی باید این حدیث رو بدونی لابد
آنتی شومن
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
آره شما راست میگید! حتما یا جای مدیر عامل پرسپولیس بودید یا از طریق امداد غیبی بهتر از مدیران پرسپولیس میتونستید تصمیم بگیرید!! ملت هم که از نظر شما جیگر هستند!!
آنتی شومن واقعی
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۴۳
چطور کلانی راضی شده کنار این طاهری .‌..‌ وایسه و عکس بگیره.
عالیجناب سرخپوش
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۲۳
پاسخ این سوال و شبهه بارها داده شده ولی خب گاهی اوقات طرح شبهه به صرفه تر است از نشر پاسخ . امین سیما قراردادش یکساله بوده و حق نداشته دقت کنید حق نداشته با هیچ آقایی قرارداد سه ساله ببندد . حالا هدایتی و یا هرکس دیگر .افتاد ؟
پس طاهری با هدایتی مخالفت نکرده و ضرری به پرسپولیس نزده بلکه جلوی یه قرارداد غیرقانونی را گرفته . همین
حمید
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
اسپانسر دزد 15 میلیارد پول هوادارای بدبخت رو گذاشت تو جیبش و عین خیالش هم نیست و کسی هم نیست تو این مملکت بتونه جلوشو بگیره. به نظر شما آیا طاهری باید اجازه میداد هدایتی با این افراد قرارداد ببنده؟ نه عزیز من هر چقدر که اون 15 میلیارد به دست باشگاه رسید کمک های هدایتی هم از طریق اسپانسر به دست پرسپولیس می رسید.
حمید
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۷
ادعای اصلی این متن اینه: چرا قرارداد منو با هدایتی بهم زدی؟
یه خورده به متن اگه دقت کنین به راحتی متوجه می شین که اینها مواضع اسپانسر دزده. درست میگم یا نه؟
خب پس مجددا با جناب امین السارقین طرفیم. چه اسم با مسمایی. امین السارقین. پس عجیب نیست که شما و هدایتی اینقدر به هم دیگه اعتماد دارین. هر چی باشه از قدیم گفتن دزد که به دزد رسد خوشش آید!! مخصوصا هردوشون وقتی خیلی خوشحال تر می شن که در جایی مثل خبرگزاری فارس بهم دیگه رسیده باشن و حرفاشون رو یکی کرده باشن.تو لونه دزدا. محل قرار همیشگی و خاطرات قدیمی.
البته حضرت جناب اسپانسر توضیح نمی دن که وقتی فقط یک سال از قراردادشون با باشگاه مونده چرا رفتن با هدایتی سه ساله بستن. یک جمله اساسی هستش که تمام اتهامات ناروای جناب امین السارقین رو در مورد ارتباطات خاص طاهری و هدایتی زیر سئوال می بره. جمله ای که از دهن خود اسپانسر دزد در همین متن خارج شده. جمله ای که اگر نمی گفت شاید می تونست ما رو گول بزنه. اما خدا رو شکر که شما این گیج و کم حافظه هستین. هر چی باشه از قدیم گفتن آدم دزد کم حافظه است!!!
این جمله رو دقت کنین:
"...اما طاهری به دلایل شخصی سال دوم و سوم این قرارداد را لغو کرد تا رقمی در حدود ۲۶ میلیارد تومان برای دو سال از کف این باشگاه برود."
خب جناب امین السارقین آقای طاهری که صندلی مدیریت لرزان پرسپولیس رو داشت و خودش می دونست هر آن ممکنه کنار گذاشته بشه چرا اون قرارداد کذایی رو فقط برای سال های دوم و سوم لغو کرد تا از مزایای رابطه پنهانی با هدایتی بهره مند بشه اما برای سال اول دنبال مزایای رابطه پنهانی با هدایتی نبود؟ توی این اوضاع بی ثبات مدیریت فوتبال یک آدم دزد در اولین فرصت یا در اینجا اولین سال باید دنبال این رابطه پنهانی با هدایتی باشه و نه سال دوم و سوم که معلوم نیست اصلا مدیر عامل مونه یا نه.
از قضا همین یک جمله تون نه تنها تمام استدلال های شما رو زیر سئوال می بره، بلکه عملا اثبات می کنه تنها دلیل این که طاهری از قرارداد سه ساله شما فقط سال اولش رو قبول کرد اینه که شما از قرارداتون همون یک سال باقی مونده بود و حق نداشتین برای آینده پرسپولیس تعیین تکلیف کنین.
همچنین همین یک جمله تون جواب اون سئوال احمقانه ای رو که گفتین چرا طاهری دور با هدایتی دور افتخار زد و صندلی براش گرفت و هزار چرند دیگه رو هم میده. چون بر مبنای حرف خودتون اون موقع جزء همون یک سالی میشه که شما هم قبول دارین هدایتی اسپانسر پرسپولیس بوده. پس صندلی در نظر گرفته شده و دور افتخار با اسپانسر قانونی پرسپولیس بوده. و نکته جالبتر این که دقیقا از زمانی که همین قرار داد ملقی شد رابطه هدایتی و طاهری هم قطع شد. سندی دیگری بر حقانیت آقای طاهری.
این که چرا طاهری حاضر نشد با شما تمدید کنه تا سال های دوم و سوم قرار داد هدایتی با شما هم تایید بشه دلیل خیلی روشنه. چون شما پول همون هوادارای بیچاره رو هم به باشگاه ندادین. اون موقع و بیست میلیارد و حالا بعد از کلی دوندگی 15 میلیارد از پول ما رو دزدیدین گذاشتین تو جیبتون و کسی نیست بتونه ازتون بگیره. خب واضحه که هر سال تمدید قرارداد شما و هدایتی به معنی از دست رفتن بیشتر پول ماست. و آقای طاهری این رو برتابید. اگه با شما دزدا کنار اومده بود که الان مثل آجرلو و افتخاری مدیر عامل بود.
این چرندیاتی هم که در سه پاراگراف آخر متن گفتین که اگر طاهری قراداد با اسپانسر تایید کرده بود الان پرسپولیس n میلیارد درامد کسب کرده بود رو فقط احمق ها و یا دزدهایی مثل خودتون باور می کنن. اگر طاهری اون قرارداد رو تایید کرده بود همه اون پولایی که میگین همون جایی می رفت که اون 15 میلیارد الان اونجاست. تو شکم حروم خورایی مثل جناب شیرازی امین السارقین. ولی طاهری نذاشت و برای همینه که الان شما هنوز هم دارین می سوزین و برای همینه که ما هر چقدر هم شما بر علیه طاهری مطلب بزنین بازم ازش حمایت می کنیم.
خخخخخخخخخخ
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۱۷
من نمیدونم از کی تا حالا فالس نیوز شده شفاف ساز. رسانه ای که متعلق به نهادیه که بیشترین گند کاری ها رو داره داره از حق پرسپولیس دفاع می کنه.
احمد
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۲۳
روز به روز که این مطالبتون رو بر علیه طاهری میخونم محبوبیتش برام بیشتر و بیشتر میشه..
باج نمیداد بهشون دارن واسه بقیه خط و نشون میکشن که باج بگیرن
M13
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۰۷
اون روزی که طاهری دست تو دست هدایتی دور افتخار می زد دزد و بدهکار بانکی نبود اما وقتی اومد سوال پرسید ک اقای طاهری جواب بده و شفاف سازی کن میان میگن چرا وقت انتن برنامه رو به یه بدهکار بانکی میدن؟؟؟؟
خدایا دست مسولین پر ادعا و کار نابلد و از پرسپولیس کوتاه کن و سایه ی برانکو رو از سر پرسپولیس کم نکن
حمید
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۱۶
بخشی از کامتنم بالاتر که احتمالا نخوندیش
همچنین همین یک جمله تون جواب اون سئوال احمقانه ای رو که گفتین چرا طاهری دور با هدایتی دور افتخار زد و صندلی براش گرفت و هزار چرند دیگه رو هم میده. چون بر مبنای حرف خودتون اون موقع جزء همون یک سالی میشه که شما هم قبول دارین هدایتی اسپانسر پرسپولیس بوده. پس صندلی در نظر گرفته شده و دور افتخار با اسپانسر قانونی پرسپولیس بوده. و نکته جالبتر این که دقیقا از زمانی که همین قرار داد ملقی شد رابطه هدایتی و طاهری هم قطع شد. سندی دیگری بر حقانیت آقای طاهری.
۱
مهدی
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۴۳
این حمید آقا خیلی هوب گوز رو ربط میده به شقیقه.میفرمایند اون موقع که دور افتخار زدن هیچی،وقتی قرارداد ملقی(!) که احتمالا منظورش ملغی باشه،شد رابطه اون دونفر هم قطع شد و این است سند حقانیت طاهری!!!!!!عجبا،حیرتا!ولی همچنان کسی نمیخواد حواب سوالای هدایتی رو بده که پول گولچ چی شد؟الباقی سکه های اهدایی برای برد داربی چی شد؟قضیه طارمی و جعل قرارداد به کجا رسید؟آقای طاهری پیشینه مدیریتیشون قبل از پرسپولیس مشخصه که کجاها رو به تعطیلی کشوندن!همون هنر مدیریتی رو به تیم محبوب ما آوردن و اونو به لجن کشیدن و یک سری جوگیر دارن ازش حمایت میکنن.متاسفم برای این جماعت
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۰۰
یعنی چی که کمکها می بایست از طریق یک اسپانسر به حساب باشگاه می رفت ! اونوقت اون اسپانسر خودش چه کاره بود یعنی اون هیچ پولی نمی داد ؟
فقط پول ما و هدایتی را جمع میکرد ؟ اونوقت حق اسپانسری نمی داده
اصلا این دیگه چه جور اسپانسری هست ؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر