فهرست
گزارش روز: تلاش برای قهرمانی تقلبی
گزارش روز: تلاش برای قهرمانی تقلبی

گزارش روز: تلاش برای قهرمانی تقلبی

آی‌اسپورت‌ ـ اولین بار یک وب سایت شیرازی بود که این خبر را منتشر کرد. خبر بازداشت باندی که در اهواز کارت پایان خدمت تقلبی می‌ فروخت و البته رسیدن به اسم چند بازیکن فوتبال؛ از بختیار رحمانی تا آرش افشین و از ساسان انصاری تا فربد دهکردی. این وسط نام سعید حلافی هم به میان بوده؛ بازیکن آبادانی تیم پیکان که گل صعود تیمش را به لیگ برتر به ثمر رسانده است.
نکته جالب، استقبال عجیب و غریب روزنامه های ورزشی از این خبر است. آنها با تیترهایی مثل جعل جام، فولاد یوونتوس ایران (طعنه به قهرمانی مورددار فولاد)، جام را به پرسپولیس می‌ دهند و ... به استقبال این خبر رفتند. خبری که کمی تحقیقات پیرامون آن چندان پای در واقعیت ندارد چرا که حداقل ساسان انصاری بازیکن فولاد با معافیت از طریق کفالت کارت پایان خدمتش را گرفته نه با جمع و جور کردن پرونده ای برای پدر که ثابت کند در زمان جنگ جبهه بوده است.
اما این اتفاق صرف نظر از درستی یا نادرستی نکته ای ویژه در خود دارد. واکنش مدیران جدید پرسپولیس به این خبر و اینکه آنها این اتفاق را پیگیری خواهند کرد. اینکه آنها در سالی که فولاد به تایید همه بهترین تیم ایران و قهرمان شایسته لیگ بوده است، می‌ خواهند در یک دعوای انضباطی لیگ فاتح لیگ بشوند ... که در این بین باید از فجرسپاسی هم یاد کرد. تیمی که در دو بازی رفت و برگشت در مقابل پیکان حرفی برای گفتن نداشت و حالا امیدوار است در لیگ دسته اول بماند. لابد مدیران دو باشگاه و البته مسئولان سایر تیم های ذینفع از قانون به شما خواهند گفت. اما باید از آنها پرسید پس تکلیف شایستگی چه می‌ شود؟ آیا فولاد خوزستان واقعا با کارت های پایان خدمت جعلی قهرمان شده یا سریع ترین، تاکتیکی ترین و چشم نوازترین تیم لیگ گذشته بوده است؟ لازم نیست در رسانه ها به این سوال پاسخ بدهیم چه خوب که آدم ها دوستان مدیر و سرمربیان عاشق قهرمانی در خلوت خود به این سوال پاسخ بدهند.
     
آی اسپورت
2014-05-03 10:07:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر