فهرست
ناپولی- فیورنتینا؛ جام کوپا ایتالیا در جاده فلورانس-ناپل
ناپولی- فیورنتینا؛ جام کوپا ایتالیا در جاده فلورانس-ناپل

ناپولی- فیورنتینا؛ جام کوپا ایتالیا در جاده فلورانس-ناپل

آی اسپورت- هرچند در سری A این رم و یوونتوس بودند که در تمام طول فصل دو پله اول جدول را به خود اختصاص دادند و تنها مدعیان جدی فتح اسکوتو محسوب می شوند، در کوپا ایتالیا این ناپولی و فیورنتینا بودند که با عبور از همه مدعیان، از جمع یووه و رم، امشب در دیدار نهایی مقابل هم قرار خواهند گرفت؛ جدالی که حضور دو مربی از دو نسل مختلف، تنها یکی از جذابیت های آن است؛ در یک سو رافا بنیتس با تجربه قهرمانی در جام یوفا و لیگ قهرمانان و در طرف دیگر، وینچنزو مونتلای جوان که نشان داده می تواند به یک مربی بزرگ تبدیل شود.

ناپولی؛ رافا به دنبال اولین جام

ناپلی ها فصل گذشته در سری A به عنوان نایب قهرمانی رسیدند اما جدایی والترماتزاری و ادینسون کاوانی می توانست یک فصل تلخ را برای شان رقم بزند. ولی آئورلیو دی لورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی خیلی زود دست به کار شد و با به خدمت گرفتن رافا بنیتس و خرید ستاره هایی مانند ایگواین و کایخون، اجازه نداد روند خوب ناپولی در چند سال اخیر دچار وقفه شود.

البته ناپولی نتوانست در سری A رقیبی جدی برای یوونتوس و رم برای کسب عنوان قهرمانی باشد اما با  شکست دادن رم در نیمه نهایی کوپا ایتالیا، زهرشان را به شاگردان رودی گارسیا ریختند. ناپلی ها تقریبا صعودشان به رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان را قطعی کرده اند اما بردن یک جام می تواند فصل به مراتب بهتری را برای شان رقم بزند.

http://forzaitalianfootball.com/wp-content/uploads/2014/03/corr8_01626_immagine_obig.jpg

کسب این جام می تواند برای رافا بنیتس هم اهمیت زیادی داشته باشد. او که در مقطع قبلی حضورش در فوتبال ایتالیا، دوران کابوس واری را در اینتر سپری کرد، اکنون امیدوار است که بتواند اولین جامش را با ناپولی فتح کند.

خبر خوب برای جنوبی ها، بازگشت گونسالو ایگواین به فهرست تیم است. او که در دیدار مقابل اینتر آسیب دیده بود، در فهرست ناپولی برای این دیدار حضور دارد.

فیورنتینا؛ طلسم 13 ساله شکسته می شود؟

بعد از روزهای طلایی دهه 1990 و حضور ستاره هایی مانند گابریل باتیستوتا، روی کاستا و فرانچسکو تولدو که به کسب چند جام برای فیورنتینا منجر شد، بنفش ها دیگر نتوانستند در فوتبال ایتالیا خودی نشان بدهند؛ اما این فصل و با حضور مربی جوانی مانند مونتلا، هواداران فلورانسی امیدوارند که این طلسم 13 ساله شکسته شود.  

در فاصله 3 هفته تا پایان رقابت های این فصل سری A، فیورنتینا با 8 امتیاز اختلاف، پشت سر ناپولی در رتبه چهارم جدول قرار دارد و شانس چندانی برای رسیدن به لیگ قهرمانان ندارد. به همین دلیل، این بهترین فرصت برای آنهاست تا انتقام شان را در یک جبهه دیگر بگیرند. 

http://www.lanazione.it/data/images/gallery/2013/82462/9.JPG


بخشی از ناکامی فیورنتینا در سری A به مصدومیت های پیاپی بازیکنان این تیم، از جمله ستاره هایی مانند ماریو گومز و جوزپه روسی، برمی گشت؛ بازیکنانی که احتمالا امشب هم نمی توانند به میدان بروند اما مونتلا می تواند از مانوئل پاسکوال و الساندرو ماتری که در دیدار قبلی محروم بودند، استفاده کند.

     
آی اسپورت
2014-05-03 10:51:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر