فهرست

گزارش روز : کریس رونالدو ؛ لادسیما و رکوردهای پیش رو

آی اسپورت - کریس رونالدو به مرز آمادگی 100 درصد نزدیک شده است. روز بازی با بایرن تاندون پای او هیچ مزاحمتی برایش ایجاد نکرد و او توانست با حرص و طمع همیشگی خودش بایرن را در زمین خودش نابود کند.
هیچ چیز نمی تواند تا قبل از فینال بزرگ لیسبون او را متوقف کند.
کافی است به صفحه او در ویکی پدیا و رکوردهای خیره کننده او که مدام در حال آپدیت شدن است نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که او چه علاقه ای برای تاریخ سازی دارد.برای این مهم او نیاز به افزودن افتخارات تیمی و البته شخصی خود دارد.
قبل از فینال 24 می در لیسبون او سه هدف مهم را دنبال می کند. بردن لالیگا برای دومین بار ،  بدست آوردن عنوان آقای گلی یا پی چی چی در لالیگا برای دومین بار پس از سال 2011 و نیز بدست آوردن عنوان کفش طلای اروپا برای سومین بار پس از سال های 2008 با منچستر و 2011 با رئال مادرید .
اگر چنین شود او تا روز فینال چمپیونزلیگ سال باشکوهش را کامل تر کرده است.
سالی که در آن دومین توپ طلایش را بدست آورد و نیز توانست چند هفته پیش کوپا دل ری را برای دومین بار فتح کند.
کریس همچنین با دو بار گلزنی در مقابل بایرن توانست رکورد افسانه ای آلتافینی ، مسی و فن نیستلروی در لیگ قهرمانان را بشکند. حالا او با 16 گل به تنهایی عنوان آقای گلی لیگ قهرمانان در تمام ادوار را صاحب شده است.
همچنین او به اولین بازیکنی در تاریخ لیگ قهرمانان تبدیل شد که در دو فصل پیاپی بیشتر از 10 گل به ثمر رسانده است.
بردن لالیگا تنها هدفی است که در اختیار خود کریس نیست و این اتلتیکو است که قهرمان این فصل لالیگا را تعیین می کند.
اما این فوق ستاره پرتغالی هم اکنون با 30 گل زده در 28 بازی از مسی و دیگو کاستا که 27 گل زده اند پیشی گرفته و از شانس بیشتری برای عنوان آقای گلی لالیگا برخوردار است .
قبل از این ، رونالدو در سال 2011 با 40 گل آقای گل لالیگا شده بود . او تنها بازیکنی است که در دو لیگ معتبر متفاوت صاحب این عنوان شده است .اولین بار آن در سال 2008 در لیگ برتر انگلیس با 31 گل بود.

همچنین رونالدو برای بدست آوردن کفش طلای اروپا ، لوئیس سوارس را به عنوان رقیبی جدی در کنار خود می بیند.
سوارس تا بدینجا در 31 بازی 30 گل برای لیورپول به ثمر رسانده است و البته تنها دو بازی دیگر تا به انتهای فصل پیش روی دارد ( مقابل فولهام و پالاس ) و به نظر می رسد که امسال نیز این عنوان به رونالدو خواهد رسید.
چند هفته دیگر مسابقات باشگاهی در سطح اروپا به پایان خواهد رسید و رونالدو در این چند هفته فرصت دارد تا به افتخارات شخصی و تیمی تمام نشدنی خود بیفزاید.

منبع : وبسایت روزنامه AS
ترجمه : رضا سیف
     
آی اسپورت
2014-05-03 16:44:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر