فهرست

گزارش روز : کارلو آنچلوتی ؛ رئال مادرید و احتمال تکرار تاریخ در فینال لیسبون

آِی اسپورت - بازی فینال 24 ماه می در لیسبون بین تیم های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید از جنبه های مختلف جذابیت های بی شماری دارد.
سوای اینکه این اولین فینال بین دو همشهری خواهد بود ؛ برای کارلو آنچلوتی سرمربی رئال مادرید نیز این فینال می تواند تداعی کننده یک روز تاریخی باشد.
روزنامه As در گزارشی نگاهی داشته به این اتفاق :
 کارلو آنچلوتی خودش خبر نداشت که به نوعی ممکن است از یک منظر دیگر در رئال مادرید تاریخ ساز شود.
وقتی به او گفتیم که در چنین روزی ( 24 می ) رئال مادرید موفق شد تا اولین فینال ، بین دو تیم از یک کشور را فتح کند متعجب شد.
درواقع رئال مادرید در 24 می سال 2000 موفق شده بود تا در فینال ، والنسیای رویایی آن سال با هدایت هکتور کوپر آرژانتینی را با 3 گل مغلوب کرده و هشتمین قهرمانی خود در اروپا را جشن بگیرد 
کارلتو همچنین خبر نداشت که دقیقا در همین روز و در سال 1989 وی به همراه تیم میلان در ورزشگاه نیوکمپ با گلباران کردن استه اوا بخارست (4-0 ) سومین قهرمانی میلان و اولین قهرمانی خود در اروپا را جشن گرفته بود.

کارلتو در آن سال 30 ساله بود و پس از جدایی از رم در سال 1987 دومین فصل حضور خود در میلان را سپری می کرد .اتفاقا پیراهن میلان در آن روز به یاد ماندنی سفید رنگ بود. اما یک اتفاق جالب دیگر اینکه کارلتو در آن فصل تاریخی در مرحله نیمه نهایی به همراه میلان ، موفق شده بود تا رئال مادرید را در دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 6-1 شکست دهد.
کارلتو زننده گل اول میلان در سن سیرو بود. میلان آریگو ساکی در سن سیرو رئال را با نتیجه 5-0 شکست داد و در بازی برگشت در برنابئو با تساوی 1-1 به فینال نیوکمپ راه یافت .رئال مادرید در آن سال ها قدرت بلامنازع اسپانیا بود که با " کینتا بوتره " معروف خود ، 5 قهرمانی پی در پی در لالیگا و رکورد 107 گل زده در لالیگا را یدک می کشید.
(این رکورد تا سال 2012 که مورینیو با رئال آن را به 120 گل بهبود بخشید ، یک رکورد تاریخی در تمام لیگ های معتبر اروپا محسوب می شد )
در آن سال میلان قصد داشت تا پس از 20 سال یک جام اروپایی را فتح کند و اتفاقا رئال هم قصد داشت تا هفتمین قهرمانی اروپای خود پس از دهه شصت را با رسیدن به فینال محقق کند.
به گفته خود میلانی ها پیروزی بر رئال ، صعود به فینال و سپس قهرمانی آغازگر عصر جدیدی در تاریخ میلان بود و در 28 سال مدیریت برلوسکونی در میلان به یاد ماندنی ترین روز محسوب می شود.در همان روزهایی که میلان صعودش به فینال را جشن می گرفت رقیب همشهریش اینتر با کسب 58 امتیاز قهرمانی خود در سری آ را مسجل کرده بود.
در واقع هر دو تیم شهر میلان روزهای باشکوهی را سپری می کردند . مشابه همین اتفاقی که در سال 2014 در شهر مادرید افتاده است.
هر دو تیم مادریدی به فینال رسیده اند و هر دو تیم شانس های اول و دوم قهرمانی در لالیگا نیز به حساب می آیند.
روز 24 می ، کارلو آنچلوتی باید رئال را در فینال مقابل یک تیم اسپانیایی دیگر و این بار نیز مقابل یک مربی آرژانتینی دیگر هدایت کند.
هدف چیزی نیست جز فتح لادسیما در شهر لیسبون . کارلتو در سال 90 موفق شده بود تا به عنوان بازیکن دومین قهرمانی اروپای خود را با غلبه بر بنفیکای لیسبون بدست بیاورد.
چالش بعدی این قهرمان ایتالیایی شکست دادن اتلتیکو در شهر لیسبون و در همان روزی است که برای او یک قهرمانی در اروپا را به خاطر می آورد.
آیا او موفق به تکرار تاریخ این بار به عنوان مربی خواهد شد ؟
باید به انتظار بنشینیم.

AS
رضا سیف
     
آی اسپورت
2014-05-03 15:30:23
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر