فهرست
گزارش روز: اقامت سیتی‌زن‌ها در صدر
گزارش روز: اقامت سیتی‌زن‌ها در صدر

گزارش روز: اقامت سیتی‌زن‌ها در صدر

آی اسپورت- منچسترسیتی و پپ گواردیولا بدون ترمز پیشروی می کنند. تیم تحت هدایت پپ در هفته دوازدهم لیگ برتر توانست با دو گل از سد لسترسیتی بگذرد و سه امتیاز خارج از خانه دشت کند. سه امتیازی که سیتیزن‌ها را 34 امتیازی کرد و حاشیه امنیت آنها را با منچستریونایتد دوم جدولی حفظ کرد. سیتی اکنون 8 امتیاز از شیاطین سرخ پیش افتاده و برای هواداران هیچ چیز لذت‌بخش‌تر از این نیست.

دفاع مستحکم سیتی

با این حال سیتی از لحاظ آماری دومین خط دفاع برتر لیگ است و مقابل لسترسیتی هم عملکرد خوبی داشت. با وجود اینکه بازی در ورزشگاه کینگ پاور برگزار می‌شد، نیکلاس اوتامندی محروم بود و جان استونز در اوایل مسابقه مصدوم شد، لسترسیتی به سختی توانست روی دروازه سیتی خطر ایجاد کند و کاری از پیش ببرد. این نتیجه باعث شد یک کلین‌شیت دیگر برای ادرسون دروازه‌بان برزیلی منچسترسیتی ثبت شود تا با انگیزه‌ای بالا به بازی مقابل فاینورد در لیگ قهرمانان فکر کند.

دبروین درخشان

کسی بهتر از کوین دبروین در بازی مقابل لسترسیتی نبود. بهترین بازیکن این فصل منچسترسیتی و بهترین بازیکن زمین، در نیمه اول مدافعان حریف را حسابی اذیت کرد ولی نقطه عطف او گلی بود که وارد دروازه لستر کرد. همکاری کوین با لروی سانه و ضربه‌‌اش هیچ شانسی برای کسپر اشمایکل نگذاشت. آیا دبروین برای منچسترسیتی زیادی نیست؟

فاز تهاجمی تیم پپ

تیم گواردیولا شاید در بخش دفاعی مشکل داشته باشد اما در فاز هجومی بدون نقص است. نمونه بارز آن گلی بود که گابریل ژسوس وارد دروازه لستر کرد. با دیدن فیلم بازی می‌توان به خوبی مشاهده کرد که روی این گل نه فقط ژسوس برزیلی بلکه 5 بازیکن دیگر هم تأثیرگذار بودند که نشان از قدرت سیتی در خط حمله دارد. همه چیز آن جلو خوب است، عملکرد مهاجمان، پاس‌هایی که رد و بدل می‌شود، صبر بازیکنان در دریافت توپ و حتی خودخواهی در تمام‌کنندگی.

شوک به پوئل

کلود پوئل با آمدنش روی نیمکت لسترسیتی و نشستن جای کریگ شکسپیر توانست به این تیم شوک وارد کند و روند نتیجه‌‌گیری این تیم را بهبود ببخشد. روندی که ادامه‌دار نبود و سیتی دوباره لستر را از مسیرش منحرف کرد. این در حالی بود که لستر در این مسابقه چندین موقعیت داشت که همگی به هدر رفت. سبک دفاعی پوئل توسط فوتبال هجومی گواردیولا خراب شد و لستر با این شکست 13 امتیازی ماند تا به جایگاه دوازدهم برسد. تیم قهرمان دو فصل پیش، امروز میانگین یک امتیاز در هر مسابقه را از خود به جا گذاشته است!

 علیرضا روش، خبرورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-11-21 17:02:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر