فهرست
عادل فردوسی‌پور، میهمان ناخوانده
عادل فردوسی‌پور، میهمان ناخوانده

عادل فردوسی‌پور، میهمان ناخوانده

آی اسپورت - چیزی به پایان بازی ایران و کامبوج نمانده بود که نامی آشنا، لابلای صدای تشویق هواداران شنیده شد. بله، عادل فردوسی‌پور توسط فوتبال‌دوستان ایرانی در ورزشگاه آزادی تشویق میشد و صدای آن تشویق از خروجی صدا و سیما به گوش میلیونها ایرانی تماشاگر می‌رسید. بماند که گزارشگر موجود، کمترین اشاره‌ای به آن محتوای تشویق نکرد و همکارش در استودیو هم در راستای منویات روسایش، ترجیح داد تا از آنچه در ورزشگاه گذشت، تنها به یادآوری تمسخرآمیز تک هوادار کامبوجی بپردازد. اما این، خواسته هواداران بود که بی کم‌وکاست به گوش همگان رسید. شاید همین تشویق ناگاه و همین نام بردن ناخوانده بود که فردوسی‌پور را واداشت تا در پایان مسابقه، یادی از مهم‌ترین واقعه رخ داده در آزادی بکند و قدوم بانوان را مبارک بدارد. آنچه که در حدود دو دهه عمر برنامه ۹۰ و باز در راستای منویات مدیران، کمتر یادآوری شد و مثل برخی دیگر از مهمترین و جدی‌ترین مشکلات فوتبال ایران، یا به محاق فراموشی رفت و یا گاهی -انگار- از سر رفع تکلیف، به آنها اشاره شد.

از تعطیلی ۹۰، قریب به هفت ماه گذشته است. فردوسی‌پور بدون هیچ اعتراض مشخصی به آن رخداد، همچنان در سازمان صداو سیما مشغول به کار است. همچنان حدود و موازین را رعایت می‌کند. به نیت و اراده و دلخواسته‌اش اشرافی نداریم، پس قضاوتی نخواهیم کرد. اما فریاد زدن نامش، در جریان بازی دیروز، بار منت و تعهد نسبت به هوادارانش را بر دوش او، بسیار سنگین‌تر از پیش کرده است. بسیار سنگین‌تر از روزی که برنامه‌اش را به عنوان برترین برگزیدند درحالی که داشت تعطیل می‌شد.

سکوت عادل فردوسی‌پور، اگر نه هم‌سنگ، ولی بی‌تردید از همان جنس سکوت محمدرضا احمدی و محمدحسین میثاقی است. اگرنه، او هم چون مزدک میرزایی، از سازمان مطبوعش دل میکند، حتی اگر تن به مهاجرت یا هرعمل اعتراضی دیگری از آن جنس، نمیداد. حالا فردوسی‌پور مانده و مردمانی که هنوز فراموشش نکرده‌اند. و آن مردمان مانده‌اند تا ببینند، مجری محبوبشان، به جز پستها و پیغامهای شفاهی تشکرآمیز، چگونه این وفاداری را پاس خواهد داشت. مردمانی که نشان داده‌اند که باهوشند، حتی در اوج انفعال.

۳۹ ۵  
آی اسپورت
2019-10-11 13:59:00
نظر دهید

۵ نظر
حرف حساب
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۴
وای به حال ملتی که قهرمانش خاتمی بزدل و فردوسی پور بی رگ و ریشه باشه که با رانت پسران هاشمی رفسنجانی وارد صدا و سیما شده و خودش را فرزند رسانه ملی می دونه!
سیامک
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۲۱:۱۱
تو از قهرمانت بگو شاید ماهم براه راست هدایت شدیم جناب شجاع باریشه.
در جواب سیامک
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۳۸
وای به ملتی که نیاز به قهرمان داشته باشد!
دوره قهرمان سازی از آدمهای پوک و منفعت طلب و ریاکار تمام شده
کسی که اعلام می کنه بنده فرزند رسانه ملی (نه مردم) هستم قهرمان نیست، یک مزدور در خدمت سازمان عریض و ورشکسته است
کسی که در طول ۱۷ سال حتی یک بار درباره حق پخش تلویزیونی حرف نزد و هربار بهانه ای جور کرد تا خاطر مدیران صدا و سیما مکدر نشود قهرمان ملت ایران نیست

کسی که همین هفته پیش بدو بدو رفت پیش قالیباف و سر تعظیم فرود آورد قهرمان یک ملت نیست

از هیچ همه چیز نسازید، از کسی که ۸ ساله روی چیزکاری کیروش ماله کشید قهرمان نسازید
این قهرمان سازی نشان دهنده حقارت حامیان این فرد منفعل در خدمت سیستم است.
۴
ایرانی
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۴۸
فردوسی پور دوست داشتنی است چه برنامه نود رو اجرا کند چه نکند
مرتضی
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۱
فقط فردوسی پور بعضیها خیلی زورشون داره که اینقدر محبوب وجلوی رانت خواریشون رو گرفته تو عوضی بی پدر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر