فهرست
موفق‌ترین دربی‌باز لیگ برتر؛ پروفسور جادوگر
موفق‌ترین دربی‌باز لیگ برتر؛ پروفسور جادوگر

موفق‌ترین دربی‌باز لیگ برتر؛ پروفسور جادوگر

آی اسپورت - پیروزی در دربی، شروع سال جدید را برای پرسپولیسی‌ها شیرین کرد. زمان ورود برانکو به این باشگاه، آن‌ها در دربی‌های لیگ برتری هم مثل مجموع دربی‌ها، کمتر از استقلال برده بودند اما حالا در لیگ برتر، یک برد بیشتر از رقیب سنتی‌شان دارند. برانکو خودش هم صاحب بیشترین پیروزی در دربی‌های لیگ برتری است.

تا قبل از نشستن برانکو روی نیمکت پرسپولیس، امیر قلعه‌نویی و پرویز مظلومی با ۳برد در دربی، موفق‌ترین مربیان از زمان شروع لیگ برتر محسوب می‌شدند. تنها مربی پرسپولیس که دو بار در دربی سابقه پیروزی داشت، مصطفی دنیزلی بود. برانکو از همان ابتدا، دربی را با پیروزی آغاز کرد و فصل پیش، به رکورد سه برد قلعه‌نویی و مظلومی رسید. او امروز آن‌ها را هم پشت سر گذاشت و به تنهایی، با چهار برد موفق‌ترین دربی‌باز لیگ برتر شد.

در تاریخ دربی هم فقط علی پروین برای پرسپولیسی‌ها بیشتر از برانکو برد کسب کرده است. پس از پروین با ۶پیروزی، آلن راجرز با چهار برد قرار داشت که برانکو به او رسید. حالا بعد از راجرز، برانکو نیاز به سال‌های بیشتری دارد تا به شش برد پروین برسد و سپس، به رکورد ۷پیروزی پورحیدری روی نیمکت استقلال حمله کند. ۴ برد در ۹دربی، نشان می‌دهد اگر زمان کافی داشته باشد، شانس بالایی هم برای رسیدن به این رکوردها خواهد داشت.

نود

۳۵    
آی اسپورت
2019-03-30 20:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر