فهرست
پرسپولیس به اهواز رسید؛ استقبال گرم
پرسپولیس به اهواز رسید؛ استقبال گرم

پرسپولیس به اهواز رسید؛ استقبال گرم

آی‌اسپورت- بازیکنان پرسپولیس برای انجام سومین بازی فصل خود راهی اهواز شده‌اند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ بعد از انجام تمرین نوبت صبح، طبق برنامه راهی اهواز شدند تا خود را مهیای دیدار سوم برابر استقلال خوزستان کنند.

به محض حضور پرسپولیسی‌ها در فرودگاه اهواز آنها در محاصره هواداران این تیم در آمدند که برای استقبال و دیدار با بازیکنان محبوب خود ساعت‌ها به انتظار نشسته بودند. شاگردان برانکو بعد از دقایقی معطلی در فرودگاه راهی هتل شدند تا برای دیدار با استقلال خوزستان مهیا شوند.

پرسپولیس فردا در استادیوم غدیر به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت.

 

ورزش سه

۱ ۸  
آی اسپورت
2018-08-08 22:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
مارال
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۰۲
به امید بازی و برد پر گل
عمر خری بین هستم
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۴۲
خخخخخخخ تسلیت به خانوادت که لنگی دراومدی!!
۲
مارال
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۰۹
اتفاقن اینقد باحاله از صب که پامیشیم تا خود شب کری خخ !
بعدم تبریک ن تسلیت خنگ
۴
ياسر خوزستان،انديمشك دهه هشتادي
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۰۵
زمانى پرسپولىس خىلى غریب بود در خوزستان واھواز
ولی الان در ھمہ خوززتان وشھر اھواز عاشق پرسپولیس ھستند مخصوصا ن دھہ ھشتاد ونود
دیگہ شششتقلال اھواز شھر دومش نیست لرسلولیس ھمیشہ در اھواز در این اوخر طرفداران زیادی داشتہ
وفردا ما جوانان اندیمشکی ھم برای پرسپولیس بہ غدیر اھواز خواھیم رفت
مارال
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۱۸
دهه نود ؟؟؟ خخخخخخخخخخخخخ
خدایا شکرت بالاخره هم دهه ای بود ٬ دهه هشتادیا فقط
۸
خاطره الهلال
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۴۳
خخخخخ لنگی میگه خوزستان زیاد لنگی داره متوهم احمق!
۳
اشکان۴
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۵۱
شعر تفت نده،در کل خوزستان پیروزی زیرشه
۲
عبدالله
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۰۸
من بعنوان یک خوزستانی که البته چندسالی است مقیم تهران هستم اما قبل از بازنشستگی در خیلی از شهرهای خوزستان معلم بودم و با افرادمختلف از قومیت های مختلف رفت و آمد داشتم و دانش آموزانم نیز از قومیت های مختلف بودند. تجارب خودم را می گویم:
1- پرسپولیس در بین تمام اقوام خوزستانی طرفداران زیادی دارد. هم عربها هم لرها (اعم از لرهای بختیاری و لرهای غیربختیاری) هم بندری ها و بقیه
2- برخی شهرهای خوزستان درصد طرفدراان پرسپولیس بیشتر بود و برخی شهرها درصد طرفداران تاج( استقلال) بیشتربود. مثلا در قدیم بهبهان ، باغملک ، اندیمشک، رامهرمز اکثریت طرفدار پرسپولیس بودند. ولی در مسجدسلیمان ، ماهشهر، خرمشهر، سوسنگرد اکثریت با طرفداران تاج (استقلال) بودند. در این شهرها حتی تیم تاج فعالیت داشت . مثلا تاج مسجدسلیمان در لیگ سراسری کشور حضور داشت و حتی در اوایل دهه 50 یکبار موفق شد پرسپولیس را در مسجدسلیمان شکست دهد.
3- اما در اهواز قدیم بعنوان مرکز استان خوزستان ، محله به محله طرفدراان پرسپولیس و تاج متفاوت بودند . مثلا در اهواز قدیم بچه های آسیه آباد و حصیر آباد و خیابون عامری و زیتون کارگری و ..... بیشتر پرسپولیسی بودند به همین دلیل بازیکنان شاهین اهواز و سپس شهباز اهواز اهل این محله ها بودند و بچه های لشکر آباد و رفیش آباد و محله کمپلو بیشتر تاجی بودند به همین دلیل بازیکنان تاج اهواز و دیهیم اهواز (تیم دوم تاج) بیشتر اهل این محله ها بودند . اما در اهواز جدید با توجه به گسترش شهر اون حالت سنتی به هم خورد و الان در تمام مناطق اهواز طرفدران هر دوتیم وجود دارند
4- بخلاف آنکه گفته میشود خوزستان، آبی رنگ است. اما اینطور نیست. شاید ااگر روزی برنامه نود آمار استانی طرفدران پرسپولیس و استقلال را که در نظرسنجی های مختلف بخصوص نظرسنجی های رنگی را منتشر کند این حرفم ثابت شود.اما الان میدانم که طرفدران استقلال این حرفم را نمی پذیرند و حتی رسانه های ورزشی کشور هم تصور می کند که این حرفم غلط است.
5- علت قضیه فوق این است که پرسپولیس هیچوقت در سطح استان و یا شهرهای بزرگ خوزستان فعالیت باشگاهی نداشت . اگر در بهبهان تیم پرسپولیس وجود داشت و دارد، بدون حمایت باشگاه پرسپولیس تهران بود. در حالی که تاج و سپس استقلال در سطح اهواز و استان فعالیت داشته و دارد و باشگاه تاج تهران و سپس استقلال تهران از آنها حمایت مالی میکرد .
طبیعی است که فعالیت با نام تاج و سپس استقلال ، باعث شد که طرفداران استقلال سازمان یافته تر باشند و این تصور را ایجاد کند که تعدادشان بیش از پرسپولیسی هاست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر