فهرست
چهارمین حضور منصوریان در پلی‌آف لیگ قهرمانان
چهارمین حضور منصوریان در پلی‌آف لیگ قهرمانان

چهارمین حضور منصوریان در پلی‌آف لیگ قهرمانان

آی اسپورت – امشب در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، تیم ذوب‌آهن میزبان تیم الکویت خواهد بود و در صورت پیروزی بر این تیم باید به مصاف الغرافه قطر برود تا با پیروزی بر این تیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برسد. علیرضا منصوریان سرمربی ذوب‌آهن پیش از این 3 بار دیگر با تیم‌های مختلف در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده است.

اولین حضور منصوریان در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا به سال 2015 برمی‌گردد. جایی که او هدایت نفت تهران را برعهده داشت و در آخرین مرحله پلی‌آف نفت را در برابر الجیش قطر با یک گل به پیروزی رساند و به مرحله گروهی لیگ قهرمانان راه یافت. در آن فصل نفت نمایشی فوق‌العاده داشت و بعد از صعود از مرحله گروهی، الاهلی عربستان را در یک‌هشتم شکست داد و به مرحله یک‌چهارم نهایی رسید. شاگردان منصوریان در این مرحله در مجموع دو بازی 3-2 مغلوب الاهلی امارات شدند و حذف شدند.

سال بعد سال ناکامی منصوریان و نفت در پلی‌آف لیگ قهرمانان بود. آنها دوباره حریف تیم الجیش قطر بودند و این بار مقابل تیمی که حسابی تقویت شده بود در ورزشگاه آزادی 2-0 مغلوب شدند و از راهیابی به مرحله گروهی بازماندند. یک سال بعد منصوریان با هدایت استقلال در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا میزبان السد قطر بود. تیمی که شاید پرستاره‌ترین تیم غرب آسیا بود. در این بازی، استقلال نمایشی برتر داشت اما نتوانست از فرصت‌هایش استفاده کند و بازی به ضربات پنالتی کشید. در پنالتی‌ها شاگردان منصوریان موفق‌تر عمل کردند و با حذف السد به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا رسیدند، هرچند پایانی تلخ با شکستی سنگین در برابر العین در مرحله یک‌هشتم نهایی در انتظارشان بود.

امروز اما منصوریان برای چهارمین بار و با سومین تیم خود، حضور در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می‌کند. حریف ذوب‌آهن قهرمان کویت است که مدت‌هاست در رقابت‌های داخلی این کشور نباخته و قدرت بلامنازع فوتبال کویت به شمار می‌رود. با این حال شکست دادن این تیم کاری است که انجام شدنی است و مانع بزرگ‌تر ذوب‌آهن در این مسابقات تیم الغرافه قطر است که منتظر برنده این بازی است.

 

  ۱  
آی اسپورت
2019-02-12 15:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
یاحسین(ع)
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۲۵
منصوریان برای استقلال بی شباهت به یک کابوس نبود..علاوه بر ضعف فنی تنها خصلتش یعنی معرفتشم با خالی کردن پشت چندبازیکن قدیمی تیم زیرسوال برد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر