فهرست

گزارش روز: هفته ی احساسی بوندس لیگا؛ آخرین دیدار و اشک های لحظه ی خداحافظی

آی اسپورت- شنبه شب هفته ی سی و سوم بوندس لیگا به صورت همزمان برگزار شد تا هفته ی آینده بوندس لیگای 14-2013 به پایان برسد.

اما هفته ی ماقبل آخر لیگ اول آلمان ها با حواشی جالبی به پایان رسید بازی های شب گذشته که برای برخی تیم ها آخرین دیدار فصل در استادیوم خانگی بود همراه شد با خداحافظی برخی از مهمترین ستاره ها که به نوعی قهرمان هواداران بودند و در فصول گذشته یکی از ارکان مهم تیم به حساب می آمدند.

از مونشن گلادباخ شروع کنیم: مارک آندره تراشتیگن دروازه بان جوان و ملی پوش گلادباخی ها فصل آینده دیگر درون دروازه ی این تیم حاضر نخواهد بود او قراردادش را تمدید نکرد و حالا یکی از مهمترین گزینه های بارسلونا برای جانشینی ویکتور والدس است. اشک های آندره تراشتیگن در میان تشویق هواداران گلادباخی لحظه ای دراماتیک را در آغاز بازی گلادباخ و ماینتس رقم زد تا رئیس باشگاه نتواند خودش را در این لحظه ی عاطفی کنترل کند و او نیز بهمراه اشتیگن اشک ریخت. دروازه بان محبوب گلادباخ از کودکی در این باشگاه حضار بوده و حالا دل کندن از اینجا برایش بسیار سخت است.

بازیکن بعدی روبرت لواندوفسکی است که تابستان به صورت بازیکن آزاد راهی مونیخ خواهد شد تا فصل آینده با پیراهن تیم رقیب در سیگنال ایدونا پارک حاضر شود او از سوی یوآخیم واتسکه مدیر اجرایی و میشائیل سورک مدیر ورزشی دورتموند با اهدای تابلویی از بهترین لحظات او در سیگنال ایدونا مورد تقدیر قرار گرفت.

پس از آن مهاجم لهستانی خطاب به هواداران دورتموند گفت:" امروز احساس بسیار بزرگی دارم فقط می توانم از تمام حمایت های شما در این مدت تشکر کنم."
در برمن نیز بازار بدرقه و تقدیر داغ بود برمنی ها از آرون هانت خداحافظی کردند تا او از برمن جدا شود ولی هنوز مقصد آینده اش مشخص نیست. هانت در جشن خداحافظی اش توانست دو گل به هرتابرلین بزند که مرد اول برمن در پیروزی مقابل پایتخت نشینان باشد.
فرانکفورت و وداع با آرمین فه؛ سرمربی آینتراخت فرانکفورت نیز در پایان این فصل از جمع آینتراختی ها جدا می شود او نیز در هنگام صحبت با هواداران احساسی شد و در حالی که اشک از چشمانش جاری بود به هواداران گفت:" همه چیز پول نیست احساسات و عشق چیزهایی هستند که من در اینجا داشتم."
اشتوتگارت بدون کاکائو دشوار خواهد بود مهاجم گلزنی که از سال 2003 به اشتوتگارت آمد و با درخشش در خط حمله ی این تیم توانست نظر یوآخیم لوو را برا جضور در تیم ملی آلمان بدست آورد. او حالا پس از 11 سال مرسیدس بنز اشتادیون را ترک خواهد کرد.
     
آی اسپورت
2014-05-03 23:58:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر