فهرست
خوبان در این معامله تقصیر می‌کنند
خوبان در این معامله تقصیر می‌کنند

خوبان در این معامله تقصیر می‌کنند

آی اسپورت- کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ، هر دو مربیان بزرگی هستند. آنها از جهاتی به هم شبیه هستند و البته تفاوتهای بسیار زیادی هم با همدیگر دارند، بخصوص در حوزه شخصیت فردی. مثلا یکی‌شان به شدت مغرور است و هیچ انتقاد و پیشنهادی را برنمی‌تابد و دبیرکل فدراسیون هم که باشی، اگر درباره آقای کیروش نظری بدهی، بلافاصله با بیانیه‌های تند و آتشین او مواجه خواهی شد.

در مقابل، برانکو را داریم که شخصیت قابل انعطاف‌تری دارد. اگر تاج رییس فدراسیون از روبه‌رو شدن با کیروش پرهیز دارد، اما در مقابل برانکو در برابر تصمیمات مدیریت باشگاه کوتاه می‌آید. برانکو که از شرقی‌ترین فرهنگِ اروپا می‌آید، خودش هم روحیاتی شرقی دارد. زودجوش است و با دیگرن صمیمی می‌شود. بعد از نوبت اول درگیری با کیروش در ابتدای فصل، برای آشتی به تماشای بازی تیم ملی به ورزشگاه می‌رود. به علاوه برانکو قدرت تطابق خود با محیط و شرایط را دارد. آن موقع که سرمربی تیم ملی فوتبال بود، هم تیمش دفاعی و سرد بازی می‌کرد و شور و هیجان نداشت، هم خودش مردِ صورت‌سنگی بود. اما حالا که به پرسپولیس آمده و رفتارهای هوادارن این تیم را دیده، فهمیده که تیمش نیاز به شور و هیجان دارد و طرفدار تیم سرخ، بازی پرشور می‌خواهد و برای همین دربه‌در دنبال سروش رفیعی بود که بارِ بازی فانتزی تیم را بیشتر کند. خودش هم شور و هیجان و احساسات را به آن صورتِ سرد و ساکن اضافه کرده و دیدیم که برای خداحافظی احمد نوراللهی چطور اشک ریخت، یا درحالی‌که در تمام مدت سرمربیگری در تیم ملی یک مصاحبه به‌یادماندنی نداشت، حالا مدام حرفهای احساسی می‌زند و مثلا وقتی بازیکنهایش از اردوی تیم ملی با آن وضعیت برمی‌گردند، به خبرنگارها می‌گوید «اینها پسرهای من هستند، شما می‌دانید پسر داشتن یعنی چی؟»

اینها که می‌گویم، البته که به معنای مقایسه یا طعنه زدن به کارلوس کیروش نیست که اتفاقا خود او هم در زمینه احساسات و عواطف، شخصیت منحصر به فردی دارد و همه، واکنش‌های خاصش را در کنار زمین را به یاد داریم. کیروش خصوصیاتی دارد و برانکو خصوصیاتی. باید این خصوصیات را شناخت و از آنها استفاده کرد. کنفوسیوس گفته شناختِ دیگران هوشمندی است و شناخت خود، فرزانگی. کارلوس کیروش قطعا آدم باهوشی است. شکی در این نداریم. اما جای تعجب است که چطور این آدم باهوش، از خصوصیات برانکو استفاده نمی‌کند؟ او می‌توانست جای این‌‌همه بیانیه و طعنه، با یکبار دعوت کردن از برانکو، یا یک سر زدن ساده، یک نظر خواستن کوچک، برانکوی زودجوش و قابل تغییر را بیاورد توی تیم خودش. اما چرا یک آدم باهوش هنوز هم اصرار بر روش‌های شکست‌خورده دارد؟ راه حل که خیلی ساده است!

۲۷ ۱۲  
آی اسپورت
2017-01-16 16:44:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
مهرداد خ
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۱
#کیروشبرانکو_صلح_دوستی_حمایت
۸ ۲
برزو
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۰۹
يادداشت عالي بود.
حرفي ندارم
m.ab
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۴۵
عالی
۳
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۳۹
مسئله این است آقاجان
که برانکو شاید کم حرف می زند ولی بی موقع می زند.تاثیر حرفش هم زیاد بود . با تکیه بر پشتوانه طرفداران تیمش ؛ مثل یک پسر شر ؛ سر ظهری زنگ خانه ی کی روش را زده و فرار کرده است.
وقتی یک مربی از میزان قابل توجهی اقبال تماشاگران بهرمند است .باید مراقب حرف زدنش باشد.
مسئله این است که با یک اعتراض بیموقع ؛ اتحاد و همبستگی ملی از بین رفت.
اهمیت تیم ملی فراموش شد.
و پرستیژ سرمربی تیم ملی نه الزاما آقای کی روش تحت شعاع قرار گرفت.

همه چیز خیلی خوب بود .هم اوضاع پرسپولیس و هم حال تیم ملی !

پس به چه دلیل شخص ساکتی مثل آقای برانکو طغیان می کند و خانه ی آرام ما را دچار تنش کرد.
آقای برانکو زنگ خانه ی آرامی را زده و فرار کرده و حالا دو همسایه را در درگیر کرده است.
۸ ۵
علی
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۰۸
یه هفته تیم رو برده الکی هواخوری،۸تابازیکن اصلی تیم شو گرفته الکی،صداش در نیاد؟؟
شاهین
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۱۲
متاسفانه کاملا قضاوت غیر منصفانه ای کردی دوست گرامی ...............
منتقد
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۱۰
نفرین بر منافق!
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵، ۰۶:۴۷
در غیر منطقی بودن ناراحتی معدود پرسپولیسیهای احساساتی همین بس که اگر این اعتراض از سوی خدا هم صورت می گرفت (استغفرا..) اهمیتی نمی دادند و صرفا الان اعتراض دارند.
۱
جام مال ماست
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۴۵
پرسپولیسی واقعی!!!!
این قهرمانی لیگ رو با هیچی عوض نمیکنیم، حتی با تیم ملی و کارلوس جونتون. پس خودتونو خسته نکنید.
بی ادبان را دوست نداریم
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۴۲
احسنت
خوب و منصفانه
P71
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۱۰
#برانکو _ تنها_نیست
واقع بين
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۵۶
مطمئن باشيد اگه برانكو كربي يه تيم ديگه غير از پرسپوليس بود اينقدر با كروش در نمي افتاد .. برانكو فكر ميكنه حالا كه حمايت هواداراي پرسپوليس رو داره ميتونه فعلا هر جور دلش ميخواد بتازونه ... ولي غافل از اينكه يه جايي به خودش و تيمش ضربه اي ميزنه كه قابل جبران نيست !!!!
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر