فهرست
می‌ماند و می‌جنگد
می‌ماند و می‌جنگد

می‌ماند و می‌جنگد

آی اسپورت- پس از یک بازگشت تحسین برانگیز، آرسن ونگر که از پیروزی اول تیمش سرمست بود بالاخره در مورد اولیور ژیرو که گل پیروزی تیمش را به ثمر رساند، واقعیت را قبول کرد. ونگر شب گذشته حال خوبی داشت و نتوانست خوشحالی خود را از عملکرد مهاجم فرانسوی تیمش پنهان کند." من چند بار درها را به روی باز کردم چراکه می‌دانستم بازی کردن برای او مهم است". حالا به نظر می‌رسد بازی کردن از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری پیدا کرده چون ژیرو تصمیم گرفته بماند و بجنگد. گویا ونگر هم با به کار بردن کلماتی مانند "آرامش" و "روز بزرگ برای باشگاه" به این تصمیم ژیرو علاقه پیدا کرده است.

شاید این جملات کمی اغراق آمیز باشد اما کسی نمی‌تواند نقش باارزش و هوشمندانه ژیرو را در تیمش نادیده بگیرد. او با گلی که در آخرین دقایق زد و موجب پیروزی 4-3 آرسنال مقابل لسترسیتی شد، یکی از بزرگترین افتتاحیه‌های تاریخ لیگ برتر را رقم زد. با این حال این گل به معنای آن نیست که ونگر او را باید با مهاجم اصلی تیمش جایگزین کند. این مهاجم سی ساله که به نسبت فیزیک درشتی دارد، در بازی خود چند ایراد دارد و برای رهبری خط حمله تیمی مانند آرسنال به اندازه کافی خوب نیست. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت برای تیم که رسیدن به قهرمانی را دنبال می‌کند، از ابتدا و به طور منظم در ترکیب اصلی تیمش قرار داشته باشد.

ژیرو برای تمام کردن بازی یک گزینه ایده‌آل است چراکه پیش از این بارها این مساله را ثابت کرده و باردیگر در بازی شب قبل آن را نشان داد که تا چه اندازه می‌‌تواند بازی را برای توپچی‌ها ارزشمند به اتمام برساند. او می‌تواند یک گزینه هجومی آلترناتیو باشد. شاید او مانند هموطنش لاکازت به اندازه کافی قدرتمند نباشد اما گل‌هایی که در پایان بازی به ثمر می‌رساند، او را لایق ستایش می‌کند.

گلی که مقابل لستر به ثمر رساند، یکبار دیگر نشان داد که او برای درگیری‌های هوایی و استفاده از این فضا برای ضربه زدن به حریف تا چه اندازه می‌تواند مفید باشد. با این حال او در مقایسه با بازیکنی مانند مارونه فلینی از قدرت تخریب کمتری در هوا برخوردار است. ژیرو شاید سرعت ویرانگری نداشته باشد اما لمس توپ ماهرانه‌ای دارد که یکی از بهترین‌های لیگ در این زمینه است. این توانایی کمک می‌کند تا مهاجمان سرعتی آرسنال از دفاع حریف آزاد شوند. داشتن این ویژگی ارزش زیادی دارد و در فوتبال مدرن به ندرت مشاهده می‌شود.

بازیکنانی که بدانند تنها یک بازیکن تعویضی هستند و مربی‌شان نمی‌خواهد به طور پیوسته از آنها در ترکیب اصلی استفاده کند اما بازهم برای جایگاهشان بجنگند، زیاد نیستند. اوله‌گونار سولکیائر یکی از چنین مهاجمانی بود که اکنون ژیرو با او مقایسه می‌شود. گلهای تاریخی‌ای که این بازیکن نروژی در بسیاری از بازی‌های تاریخی یونایتد به ثمر رساند، همان راه و روشی است که مهاجم فرانسوی آرسنال مشابه آن را در پیش گرفته است.

ونگر پس از بازی شب گذشته به تمجید عملکرد مهاجم تیمش پرداخت و گفت"او تنها یک بازیکن معمولی نیست بلکه یک بازیکن فوق‌العاده است که من به خوبی اهمیتش را برای تیم‌ می‌دانم. با این حال او در تیمی که سرعت بالایی دارد، یک وزنه سنگین محسوب می‌شود". این اظهار نظر ونگر نشان داد که چگونه او در حال حاضر یکی از قویترین و متنوع‌ترین آرایش‌های هجومی چند سال اخیر خود را دارد. مساله‌ای که در مصاحبه‌اش به آن اشاره کرد."مدت زمان زیادی بود که ما چنین کیفیتی را در خ حمله خود نداشتیم. ژیرو در دوران اوجش قرار دارد و در این بازی بهترین نمایش خودش را داشت".

ونگر می‌گوید ژیرو جایی نمی‌رود. این جوابی بود که او در مواجه با این سوال که آیا هموطنش تا پایان فصل نقل و انتقالات باشگاه را ترک خواهد کرد، ارائه داد. ژیرو هم که شب خوبی را سپری کرده بود، صحبت‌های مربی تیمش را با گفتن اینکه "می‌مانم"، کامل کرد.

 

۳    
آی اسپورت
2017-08-12 14:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر