فهرست
جانشینان احتمالی کوتینیو: نیم‌نگاه کلوپ به آسنسیو
جانشینان احتمالی کوتینیو: نیم‌نگاه کلوپ به آسنسیو

جانشینان احتمالی کوتینیو: نیم‌نگاه کلوپ به آسنسیو

آی‌اسپورت- در صورت جدایی فیلیپه کوتینیو لیورپول می‌تواند بازیکن‌های خوبی بخرد. گفته مي‌شد به هيچ‌وجه فروشي نيست و در تيم كارش را ادامه خواهد داد. اين ادعايي بود كه يورگن كلوپ سرمربي ليورپول در هفته‌هاي اخير مطرح كرد تا خيال همه را از بابت آينده ستاره 25 ساله برزيلي‌‌اش روشن كند. با اين حال بارسلونا پيگيرتر از آن بود كه بشود فكرش را كرد. آبي‌واناري‌ها بعد از رفتن نيمار به پاري‌سن‌ژرمن مدام در حال مذاكره با باشگاه ليورپول و شخص كوتينيو هستند تا هرطور شده اين انتقال را نهايي كنند. گفته شده بارسايي‌ها پيشنهاد 89 ميليون پوندي خود را ارائه كرده‌اند. همين موجب نگراني هواداران ليورپول شده است. نگراني‌اي كه اگرچه طبيعي است اما مي‌توان با يك جايگزين خوب برايش چاره‌انديشي كرد.

ماركو آسنسيو

فصل گذشته 38 بازي براي رئال‌مادريد انجام داد كه حاصلش 10 گل و 3 پاس گل بود. آسنسيو با اين آماري كه از خودش به جا گذاشت در چندماه اخير مورد توجه ليورپول قرار گرفت و حالا اين بهترين فرصت براي قرمزهاي مرسي‌سايد است تا هدف خود را به سرانجام برسانند. آسنسيو 21 سال بيشتر ندارد و مي‌تواند حالا حالاها براي ليورپول مؤثر واقع شود. اين انتقال زماني راحت‌تر انجام مي‌شود كه رئال‌مادريد هم در راه جذب كيليان امباپه موفق ظاهر شود. آن وقت است كه ليورپولي‌ها با دغدغه خاطر كمتري مذاكرات خود را انجام مي‌دهند و مي‌توانند از رئالي‌ها تخفيف خوبي هم بگيرند.

رياض محرز

در تابستان مورد توجه دو تيم آرسنال و رم قرار گرفت كه شانس دومي با توجه به پيگيري‌هايي كه انجام داده بيشتر است. بهترين بازيكن دو فصل پيش ليگ برتر بين 35 تا 45 ميليون پوند مي‌ارزد و بعيد نيست ناگهان سر از ليورپول دربياورد چراكه باشگاه از پس پرداخت آن برمي‌‌آيد. محرز علي‌رغم اينكه دو فصل پيش ستاره تيمش بود، سال گذشته در 36 بازي تنها 6 گل و 3 پاس گل از خود به جا گذاشت تا قيمتش كاهش پيدا كند.

الكس اكسليد چمبرلين

تا قبل از اينكه صحبت از فروش كوتينيو به بارسلونا باشد، تنها چلسي بود كه براي جذبش علاقه نشان مي‌داد. اكنون اما ليورپول هم در كنار چلسي اين شانس را دارد تا بازيكن ناراضي آرسنالي‌ها را جذب كند. اگرچه يك سال از قرارداد چمبرلين با توپچي‌ها باقي‌مانده اما قصد دارد در تيمي بازي كند كه در پست تخصصي‌‌اش از او استفاده شود. سرعت عمل ليورپولي‌ها در جذب بازيكن 23 ساله تيم ملي انگليس بسيار تأثيرگذار خواهد بود.

عثمان دمبله

همانند كوتينيو مورد توجه بارسايي‌ها قرار دارد. با اين حال بازيكني است كه ليورپولي‌ها از قبل به دنبالش بودند ولي نتوانستند به بازيكن 20 ساله دورتموند برسند. مقامات باشگاه دورتموند تا اين لحظه پيشنهاد تيم‌هاي بارسلونا، منچستريونايتد و چلسي را رد كردند و آخرين مبلغي هم كه مورد قبول آنها واقع نشد 79 ميليون پوند بود. با 10 گل و 18 پاس گل، دمبله فصل درخشاني را در وست فالن گذراند و اكنون بر اين باور است كه براي پيشرفت بايد از دورتموند جدا شود. اگر بارسا به كوتينيو برسد، ديگر با دمبله كاري ندارد و ليورپول مي‌تواند راحت‌تر باب مذاكره با دورتموندي‌ها را باز كند. هرچند احتمال رسيدن دو تيم به توافقات مالي كم است.

خبرورزشی، علیرضا روش

۱    
آی اسپورت
2017-08-10 00:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر