فهرست
جهانبخش: اینکه دی بوئر از من تعریف کرد برایم افتخار بود/ بعد از گل بویان فکر کردم سقوط کردیم!
جهانبخش: اینکه دی بوئر از من تعریف کرد برایم افتخار بود/ بعد از گل بویان فکر کردم سقوط کردیم!

جهانبخش: اینکه دی بوئر از من تعریف کرد برایم افتخار بود/ بعد از گل بویان فکر کردم سقوط کردیم!


عملکرد او به قدری درخشان بود که رسانه‌های هلندی را به تمجید واداشت. فاکس اسپورت نوشت: «اگر نایمخن فصل آینده و برای بیست و یکمین فصل متوالی در لیگ هلند حاضر شود، بخش بسیاری از این رکورد را مدیون جهانبخش است» حتی بعد از بازی، فرانک دی بوئر در قامت سرمربی آژاکس به تمجید از بازی فوق‌العاده علیرضا پرداخت و او را عامل اصلی تساوی دانست. تمجید یک مربی بزرگ که این روزها گزینه حضور روی نیمکت بارسلونا یا منچستر یونایتد است، می‌تواند موفقیت بزرگی برای بال ایرانی و
20 ساله نایمخن باشد. علیرضا درباره این تعریف و تمجیدها می‌گوید: «امیدوارم با بازی‌ام لایق این همه تعریف باشم. اینکه دی بوئر درباره من و نوع بازی‌ام صحبت کند افتخار بزرگی برایم است و کار مرا سخت‌تر می‌کند اما این نباید مرا از مسیر پیشرفت خارج کند. من باید با همین سرعت، به سمت حضوری موفق در بازی‌های نایمخن و البته جام جهانی حرکت کنم تا ببینم در آینده چه اتفاقاتی در راه است»
جهانبخش که به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین مسابقه شد هر 2 گل تیمش را به ثمر رساند تا نایمخن از سقوط به دسته پایین‌تر نجات یابد و به بازی پلی‌آف برسد. علیرضا از به ثمر رساندن این 2 گل، فوق‌العاده خوشحال است. به خصوص گل دومی که وارد دروازه قهرمان لیگ هلند کرد. این خوشحالی اما دلیلی نمی‌شود تا او حرف‌های احساسی بزند. مثل همیشه با منطق صحبت می‌کند: «خیلی خوشحالم. یک امتیاز بسیار حیاتی را به دست آوردیم. بازی مقابل آژاکس به هیچ وجه آسان نبود. آنها قهرمان لیگ بودند. به همین خاطر از اینکه توانستم در این بازی مهم برای تیمم مفید باشم و گل بزنم بی‌اندازه خوشحالم.»
اگر جهانبخش برای نایمخن گل نمی‌زد، این تیم به جای رودا به دسته پایین‌تر سقوط می‌کرد. ‌این بال ایرانی، یک گل حساس را به ثمر رساند تا باعث شادی خود، بازیکنان، کادر فنی و هواداران نایمخن شود. جهانبخش از احساسش می‌گوید: «واقعا نمی‌دانستم چه کار کنم. خیلی خوشحال بودم. دیدید که پیراهنم را هم درآوردم و به سمت هواداران‌مان رفتم. این گل برای ما خیلی ارزشمند بود. گل دوم من که در دقیقه 88 به ثمر رسید، فاصله‌ای بود بین اشک و شادی. اگر آن توپ گل نمی‌شد ما سقوط می‌کردیم و تماشاگران و حتی خودمان مجبور بودیم برای روزهای متوالی، اشک بریزیم. این گل که به ثمر رسید هواداران ما خوشحال شدند و امیدوار. حالا باید در پلی‌آف موفق باشیم. موفقیت در پلی‌آف می‌تواند خوشحالی ما را تکمیل کند.»
جهانبخش اما از ترس سقوط هم صحبت می‌کند. اینکه فکر می‌کرده کار نایمخن تمام شده و به دسته پایین‌تر سقوط کرده: «پس از آن که بویان کرکیچ دروازه‌ ما را برای بار دوم باز کرد، دیگر فکر کردم کار تمام است و تیم سقوط کرده‌ هستیم اما هنوز هم امید برای تیم ما وجود داشت. وظیفه‌ من گلزنی بود و خوشحالم که در دقایق پایانی توانستم گلی را به ثمر برسانم. گلی که ممکن است باعث شود تیمم در لیگ هلند باقی بماند. ضمن اینکه باید از هم‌تیمی‌هایم تشکر کنم که زحمت کشیدند تا من بتوانم دروازه آژاکس را باز کنم.»

امیر اسدی 

     
آی اسپورت
2014-05-05 11:29:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر