فهرست
گزارش روز : 12 سال و 7 جام / فتح الله زاده موفق یا نا موفق ؟
گزارش روز : 12 سال و 7 جام / فتح الله زاده موفق یا نا موفق ؟

گزارش روز : 12 سال و 7 جام / فتح الله زاده موفق یا نا موفق ؟

آی اسپورت - کارنامه مدیریتی فتح الله زاده ویرعامل استقلال ، بحث این روزهای فوتبال ماست . بدنیست دروان حضور او در استقلال را مروی کنیم : 
سال 1375 : بعد از مدیر عاملی علی فتح الله زاده او با حکمی ، ناصر حجازی سرمربی استقلال کرد ، اما تیم استقلال در این سال علاوه بر حذف شدن از جام حذفی ، در لیگ نیز مقام « ششمی » را
کسب کرد که رتبه خوبی نبوده است .

سال 1376 : در این سال پرسپولیس بخاطر تعداد زیاد بازیکنان ملی پوش با دستور فدراسیون از لیگ کنار کشید و علی فتح الله زاده نیز اولین قهرمانی اش را با استقلال کسب کرد .

سال 1377 : با برگشت پرسپولیس دوباره کار برای تیم استقلال و مدیرعاملش سخت شد و پرسپولیس با مدیریت امیر عابدینی قهرمان شد و استقلال نایب قهرمان !
سال 1378 : سال 78 هم به همین صورت بود و استقلال نایب قهرمان شد و پرسپولیس قهرمان ..
سال 1379 : بالاخره در سال 79 حاجی از زیر سایه پرسپولیس بیرون امد و استقلال را قهرمان لیگ کرد .

سال 1380 : این سال هم برای حاجی فتح الله زاده و استقلال تلخ بود چون پرسپولیس با مدیریت امیرعابدینی در هفته آخر قهرمان شد و استقلال دوم شد . البته استقلال در این سال جام حذفی را بدست آورد .

سال 1381 : فتح الله زاده در این سال رولند کخ را جایگزین منصور پور حیدری کرد اما در آخر فصل «رتبه نهم » را کسب کرد تا یکی از بدترین رتبه های زمان مدیریت خود را تجربه کند !
بعد از 7 سال مدیریت در استقلال علی فتح الله زاده جای خود را به محمد قریب داد . او بخاطر نتایج ضعیف در سال آخر از سمت خود کنار گذاشته شد .
 
دراین مقطع7 ساله مدیریت علی فتح الله زاده 2 قهرمانی لیگ و 1 قهرمانی جام حذفی به چشم میخورد !! در حالی که او جامهای بسیاری را از دست داد .
 
سال 1386 : بعد از 5 سال علی فتح الله زاده بار دیگر به استقلال برگشت ، اما این برگشت برای او خوش یمن نبود . او در طی یکسال سه مربی عوض کرد و سر آخر نیز بدترین رتبه استقلال در لیگ برتر را که رتبه « سیزدهم » بود تحویل هوادارانش داد . علی فتح الله زاده آخر این فصل استعفا داد .
 
سال 1389 :علی فتح الله زاده برای بار سوم در سال 1389 به این تیم بازگشت .او که جانشین واعظ آشتیانی شده بود در این سال با استقلال مقام نایب قهرمانی را بدست آورد و سپاهان قهرمان شد . تیم اواز جام حذفی ولیگ قهرمانان آسیا نیز حذف شد .

سال 1390 : در سال 90 نیز تیمش مقام سومی لیگ برتر را کسب کرد و قهرمان نشد اما در جام حذفی مقام قهرمانی را کسب کرد .

سال 1391 : در این سال فتح الله زاده ، پرویز مظلومی را برکنار و امیر قلعه نوعی را سرمربی استقلال کرد و تیم استقلال با او قهرمان لیگ شد .

سال 1392 : امسال نیز او بدترین عملکرد را داشت ، تیم او در این سال از جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حذف شد و در لیگ به مقام پنجمی رسید .

فتح الله زاده در این برهه 4 ساله نیز او 1 قهرمانی لیگ و 1 قهرمانی حذفی را بدست آورده و در مجموع  طی 12 سال حضور خود به عنوان مدیر عامل استقلال 3  قهرمانی لیگ و 4 قهرمانی جام حذفی را بدست آورده است .
 
فتح الله زاده در طی 12 سال مدیریت در تیم استقلال ، 36 جام پیش رو داشته اید و 7 قهرمانی کسب کرده است . 
 
آیا با این کارنامه فتح الله زاده را مدیر موفقی ارزیابی می کنید؟ 
نطرتان را برای ما کامنت کنید. 
     
آی اسپورت
2014-05-05 11:51:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر