فهرست
بیست سال آرامش در انتظار پرسپولیس!
بیست سال آرامش در انتظار پرسپولیس!

بیست سال آرامش در انتظار پرسپولیس!

آی اسپورت - سخنگوی قوه قضاییه دیروز اعلام کرد حسین هدایتی به خاطر جرایم اقتصادی‌اش در بانک سرمایه و بیرون از آن، به ۲۰ سال حبس محکوم شده است؛ حکمی که احتمالا در دادگاه تجدید نظر مورد بررسی مجدد قرار می‌گیرد. بلافاصله بعد از صدور این حکم، خیلی‌ها یاد پرسپولیس افتادند و با یادآوری این نکته که دیگر خبری از کمک‌های مالی هدایتی به سرخپوشان نخواهد بود، در مورد آینده این تیم ابراز نگرانی کردند. به راستی اما چه حجمی از این نگرانی‌ها می‌تواند مبنای منطقی داشته باشد؟ آیا زندانی شدن حسین هدایتی، حقیقتا خبر بدی برای پرسپولیس است؟ اینطور به نظر نمی‌رسد.

نگاهی گذرا به اتفاقات یک دهه گذشته فوتبال ایران نشان می‌دهد هر کجا حسین هدایتی پا گذاشته، آبادانی و موفقیت از بین رفته است. به عنوان مثال پرسپولیس لیگ هفتم حرفه‌ای را با سزاواری تمام و با آن قهرمانی دراماتیک به پایان رساند، اما از ابتدای لیگ هشتم که هدایتی با کت جادویی و جیب‌های پر پولش به عضویت هیات‌مدیره قرمزها درآمد، این تیم دیگر رنگ آرامش را ندید. تغییرات پی‌درپی در پست مدیرعاملی و سرمربیگری از یک سو و تشنج و تشتت بی‌پایان در کادر رهبری باشگاه از سوی دیگر کاری کرد که آب خوش از گلوی قرمزها پایین نرود. پرسپولیس لیگ هشتم نسبت به تیم سال قبلش بسیار پرستاره‌تر بود، اما هرگز نشانی از آن مدعی بی‌حاشیه و قدرتمند نداشت. این حضور پررنگ هدایتی در پرسپولیس اما برای استیل‌آذین مایه برکت شد. به این ترتیب تیمی که سال قبلش زیر نظر حاج‌حسین به لیگ برتر نرسیده بود، در آرامش ناشی از دوری او صعود کرد و حتی در فصل نخست حضورش در لیگ برتر هم نتایج خوبی به دست آورد. عجیب‌تر اینکه دو سال بعد که هدایتی به طور کامل ارتباطش را با پرسپولیس قطع کرد و دوباره به استیل‌آذین بازگشت، این تیم کهکشانی‌شده با همه قوا به لیگ دسته اول سقوط کرد تا یکی از شگفتی‌های بزرگ تاریخ فوتبال ایران رقم بخورد!

در فوتبال همه چیز پول نیست و داستان امسال تراکتورسازی بار دیگر این موضوع را تایید کرد. اگر هزینه‌ای در حوزه باشگاه‌داری انجام می‌شود باید به اندازه، هدفمند و بی‌هیاهو باشد؛ حال آنکه ریخت‌وپاش‌های هدایتی هیچکدام از این سه مولفه را به همراه نداشت. شاید در جاهایی مخارج او برای پرسپولیس گره‌گشایی کرده باشد و شاید رد پای جناب عابربانک را بشود در جذب بازیکنان خوبی مثل جلال حسینی یا وحید امیری دید، اما خلق و خوی جاه‌طلبانه هدایتی خیلی مواقع هم لطمات جدی به تیم زد. بهترین شاهد این ادعا هم ترغیب مهدی طارمی به بازگشت از ترکیه و پرداخت پول زیر میزی به اوست؛ اتفاقی که پنهان از چشم مدیران باشگاه رخ داد و به محرومیت یک ساله سرخپوشان از جذب بازیکن انجامید. هدایتی بسیاری از مواقع با شهرت‌طلبی‌هایش طناب دار بر گردن پرسپولیس می‌بافت و بر خلاف آنچه خیلی‌ها تصور می‌کنند، دوری او همیشه به سود تیم بوده است. در همین مقطع فعلی، او از اواسط سال 96 مدام در زندان بوده و فقره اخیر بازداشتش چندین ماه طول کشیده است. در همین بازه زمانی اما پرسپولیس با تمرکز کامل به دو قهرمانی لیگ دست یافت و حتی فینالیست لیگ قهرمانان آسیا هم شد. از قضا آنها در جذب بازیکن هم بد عمل نکردند و مهره‌های مهمی مثل مهدی ترابی و سروش رفیعی را گرفتند؛ بدون اینکه یک پدرخوانده خود خواسته، مدام در همه امور باشگاه سرک بکشد، دخالت کند و دردسر به وجود بیاورد. بنابراین اگر نگران صدمه خوردن پرسپولیس از حبس طویل‌المدت هدایتی هستید، بد به دل‌تان راه ندهید!

گل

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2019-05-23 18:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
G
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۲۶
عکس خیلی سنگینه :)))
امیرسلیمانی
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۰۴
طبیعیست کسانی که آبرویی دارند از رفتن آبرویشان بیمناکند بنظر من گل بسیار درست خواسته حالیمان کند که وقتی آنها آبرویی ندارند بیست سال که هیچ صدسال هم باشد باز نگران ریختنش نیستند مرحبا جناب گل حقیقتا که رکورد خبرنهاری را چندین کیلومتر جابجا کردی نوش جان!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر