فهرست
گزارش فاکس‌اسپورت: ۵ نکته از برد ۵گله
گزارش فاکس‌اسپورت: ۵ نکته از برد ۵گله

گزارش فاکس‌اسپورت: ۵ نکته از برد ۵گله

آی‌اسپورت- تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران گام اول را در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ محکم برداشت و موفق شد با پنج گل یمن را شکست دهد. فاکس اسپورت درباره این دیدار به پنج نکته اشاره کرده.

۱. نمایش پنج ستاره ایران

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ تا الان منحصر به فرد بوده است. تیم‌هایی که انتظار داشتیم برنده زمین باشند، باخته اند و یا مساوی کرده‌اند، به همین خاطر خیلی‌ها فکر می‌کردند برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران هم چنین اتفاقی رخ دهد ولی نمایش قدرتمندانه ملی‌پوشان ایرانی باعث شد تمام شک و شبهات کنار زده شود. در همان ابتدای مسابقه مهدی طارمی برای ایران گلزنی کرد و موتور تیم‌ ‌ملی روشن شد و چهار گل دیگر از این تیم باعث شد که برد پر گلی در جام ملت‌های آسیا به ثبت برسد.

۲. طارمی خیره کننده

بعد از مصدومیت بازیکنانی همچون سعید عزت اللهی، علی قلی‌زاده و کاوه رضایی و همین طور علیرضا جهانبخش، همه نگاه‌ها به سردار آزمون و مهدی طارمی بود تا جای خالی بازیکنان مصدوم را پر کنند. طارمی در موقعی که تیم‌ ‌ملی به او نیاز داشت توانست خوش بدرخشد و عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد. او در این بازی دو گل به ثمر رساند و روی یکی دیگر از گل‌ها نیز تاثیرگذار بود. هماهنگی خیلی خوبی بین طارمی و آزمون در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران وجود دارد.

۳. کارت قرمز گمشده؟

دیدار ایران و یمن فیزیکی دنبال شد، البته سخت‌ترین خطای بازی را سید مجید حسینی انجام داد، شاید بتوان گفت او شانس آورد که از داور کارت قرمز دریافت نکرد. مدافع ۲۲ ساله تیم ترابزون اسپورت در نیمه نخست تکل دو پا روی بازیکن حریف که می‌تواند با کارت قرمز داور روبرو شود.

۴. دژاگه قهرمان پنهان ایران

در حالی که تمام نگاه‌ها در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به مهدی طارمی و سردار آزمون است، اشکان دژاگه را باید قهرمان پنهان ایران بدانیم. او به خوبی بازی را کنترل کرد و در خط هافبک عملکرد خوبی داشت و توانست یک نمایش خوبی را از خود نشان دهد.

۵. انتظار ۴۰ ساله ایران به پایان می‌رسد

از آخرین قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا ۴۳ سال می گذرد. به نظر می‌رسد حالا باید انتظار داشته باشیم با این نمایش خوب انتظار ۴۳ ساله تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران هم برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا به پایان برسد.

۱۷ ۷  
آی اسپورت
2019-01-08 09:07:00
نظر دهید

۷ نظر
مصطفی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۲۶
چه فایده، وقتی کیروش میخواد تمام افتخار قهرمانی رو به نام خودش مصادره کنه.
علی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۳۱
حالا خیلی هم جو گیر نشید
در همین جام، یک تیمی مثل هند که هیچ سابقه ای در فوتبال ندارد چهار گل به تایلند زده است
کی روش فکر نکند شق القمر کرده است
حامی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۴۲
مصاحبه کی روش شیرینی این بردها را به تلخی تبدیل می کند.
مرد منطقی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۴۷
● لعنت به تو که غرور یک ملت را شکستی

@ هنوز خاطره لگد زدن به ساک ورزشی را در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان فراموش نکرده‌ام. لگدی که فقدان خاصیت سرمربی تیم را اثبات کرد. امروز لگد زننده و لگد خورنده، رفیق گرمابه و گلستان شده‌اند و این یعنی حتما یک اشکالی هست. خصوصا آن که هر دو از دوستان شفیق حسین هدایتی پاک دست هستند.

@ راستی چگونه آن نبرد حماسی و دراماتیک رقم خورد. کدام مرد اهورایی این حماسه بی بدیل را رقم زد؟ جز دستان پروفسور بخشنده، کسی نمی‌توانست یک امتیاز به آنگولای تهی دستِ جنگ زده هدیه دهد!

@ رقص پرچم عربستان توسط بحرینی‌ها و رقص برانکو در میان عزای ایرانی‌ها: این خاطرات خوش را برانکو برای ما رقم زده است.

@ او بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ از ایران فرار کرد. این فرار بزرگ را با فرار هلن به تروا مقایسه می‌کنند.
...
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۱۵
لعنت به اونی که تو رو پس انداخت. خفه خون بگیر حالمون رو بهم زدی.
انگولای جنگ زده؟؟؟؟؟ اخه مجبوری نه سواد داری نه شعور کامنت بذاری؟ تونستی سه چهارم یک میلیون رو حساب کنی؟
فرار هلن فرار کیسه کشا به ترکیه بود.
کثافت کاریا رو ادامه بدی خودت باید جاوبگو باشی
کاج
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۲۱
بازم بنویس تا یادمون نره برانکو چه بلایی سرتون اورده. افرین کیسه کش. ولی سعی کن وقتی ژست منطقی میگیری و وقتی از ژست منطقی بودن بیرون میای کامنت یکسان نذاری خخخخ
بیصبرانه منتظر خزعبلات بعدیت هستم چون عمق اسیب رو نشون میده. باور کن هیچ وقت فکر نمیکردم برانکو اینطوری به روح و روانتون اسیب زده.
nima bagheri
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۱۵
زنده باد کی روش کبیر و امیدوارم مخالفان اش روز به روز به خفه خونی همیشگی در مورد فوتبال به طور کلی نزدیک و نزدیک تر شوند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر