فهرست

فیرات: امیدوارم در یک باشگاه بزرگ ترک مربیگری کنم / ایران در جام جهانی شانسی برای صعود ندارد

آی‌اسپورت‌ ـ انگین فیرات مربی ترک تبار سایپا از بازگشت خود به کشور ترکیه خبر داده است. این مربی کم حاشیه و ساکت که فصل گذشته با سایپا به مقام هشتم رسید. از ادامه زندگی در ایران راضی نیست و قصد دارد تغییراتی در زندگی خود بدهد. انگین که با ورنرلورنت آلمانی به ایران آمده بود و در سه دوره مختلف در ایران مربیگری کرده دیگر دوست ندارد در ایران بماند و آرزومند است که بتواند در کشور ترکیه به کار مشغول بشود، جایی که به دلیل تعدد مربیان سطح بالا به او فرصت خودنمایی نرسیده است. فیرات که با خبرگزاری اخلاص ترکیه صحبت کرده در این باره می‌ گوید:درصدد برخی تغییرات در زندگی خود هستم. مربیان نیز نیاز به تغییر دارند.
وی افزود: هم اکنون با مسوولان یک تیم کویتی در حال مذاکره هستم . با برخی تیم های ملی کشورهایی آفریقایی نیز مذاکراتی انجام داده ام و از برخی باشگاه های ترکیه نیز پیشنهاد دارم . 
فیرات گفت: هنوز در باره آینده شغلی خود تصمیم نگرفته ام ولی امیدوارم که در یک باشگاه بزرگ ترکیه به فعالیت بپردازم . 
وی با عنوان اینکه ایران را دوست دارد و مردم ایران نیز وی را دوست دارند ، تصریح کرد : در دوران فعالیت در ایران در یک محیط راحت و خوب کار کرده ام. 
او در مورد بازیکنان فوتبال در ایران هم گفت : بسیاری از بازیکنان فوتبال ایران در تیم های اروپایی بازی می کنند ، این بازیکنان در ایران رشد کرده و به تیم های اروپایی منتقل شده اند ، ایران در زمینه پرورش بازیکنان فوتبال موفق تر از ترکیه عمل کرده است.
فیرات از اینکه مسابقات فوتبال باشگاه های ایران به رغم حضور وی و ˈمصطفی دنیزلیˈ از استقبال خوبی در ترکیه برخوردار نشده است، ابراز تاسف کرد. 
این مربی ترکیه ای با اشاره به حضور تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی 2014 گفت: تیم ایران شاید تنها تیمی در جهان باشد که به رغم قطعی شدن حضورش در مسابقات جام جهانی هفت ماه بود که هیچ مسابقه تدارکاتی انجام نداد.ایران در گروه سختی قرار دارد و به نظر نمی رسد که شانس چندانی برای صعود از این گروه داشته باشد.
     
آی اسپورت
2014-05-05 16:14:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر