فهرست
گزارش روز: گوتسه قربانی لجبازی پپ با سران بایرن؟
گزارش روز: گوتسه قربانی لجبازی پپ با سران بایرن؟

گزارش روز: گوتسه قربانی لجبازی پپ با سران بایرن؟

آی اسپورت- تقریبا یک سال پیش بود که باشگاه بایرن خبر انتقال ماریو گوتسه را از بوروسیا دورتموند علنی کرد آن ها برای این انتقال 37 میلیون یورو به باشگاه دورتموند پرداخت کردند تا ستاره جوان وستفالن را راهی مونیخ کنند.

پس از انتخاب پپ گواردیولا به عنوان سرمربی بایرن مونیخ این مربی اسپانیایی از سران باشگاه بایرن خواست تا نیمار ستاره ی برزیلی را به مونیخ بیاورند اما اولی هوینس طی مذاکراتی که با گواردیولا داشت ماریو گوتسه را به جای نیمار به مونیخ آورد تا تفکرات گواردیولا برای پست مهاجم کاذب را ایفا کند.

گوتسه تمرینات ابتدای فصل را بدلیل مصدومیت از دست داد و پس از چند هفته از آغاز بوندس لیگا به جمع بایرنی ها اضافه شد با این وجود تنها در چند بازی فرصت پیدا کرد تا به عنوان بازیکن اصلی وارد زمین شود و نمایش خوبی هم از خود نشان داد.

اما به نظر او بازیکنی نبود که گواردیولا بتواند از وی به عنوان یکی از مهمترین ارکان تاکتیکی اش استفاده کند و بیشتر به عنوان یک ذخیره مطمئن برای جانشینی روبن و ریبری به او فکر می کرد گوتسه پس از حذف از لیگ قهرمانان در گفتگویی با بیلد از نارضایتی های خود در باشگاه بایرن گفت.

درخشش او در دیدار مقابل هامبورگ موجب شد تا این سوال در رسانه های آلمانی منتشر شود که چرا گواردیولا به صورت جدی به گوتسه میدان نداده است؟ آیا او اسیر لجبازی پپ با مدیران بایرن شده یا کیفیت لازم برای اینکه بتواند در تاکتیک های گواردیولا جایگزین نیمار باشد را نداشته؟

دانته که تجربه ی بازی با نیمار را نیز در تیم ملی برزیل دارد در مورد ماریو گوتسه می گوید:" همیشه به ماریو گفته ام که او یک پدیده است و آینده مال او است حتی در تیم ملی آلمان هم می تواند یکی از تاثیرگذار ترین بازیکنان در جام جهانی باشد."

با درخشش گوتسه در بازی مقابل هامبورگ و روزهای افت ریبری باید دید آیا پپ بار دیگر او را نیمکنشین خواهد کرد و یا در دیدار فینال مقابل دورتموند از گوتسه به عنوان یکی از بازیکنان اصلی استفاده می کند؟

     
آی اسپورت
2014-05-05 16:30:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر