فهرست
یادداشت روز : نیمکت نشین کردن دی ماریا ؛ تاوان سنگینی که آنچلوتی پس داد
یادداشت روز : نیمکت نشین کردن دی ماریا ؛ تاوان سنگینی که آنچلوتی پس داد

یادداشت روز : نیمکت نشین کردن دی ماریا ؛ تاوان سنگینی که آنچلوتی پس داد

آی اسپورت - رئال مادرید شب گذشته در مقابل والنسیا متوقف شد. اما آنچه که در نیمه اول این بازی بیش از همه به چشم آمد غیبت آرژانتینی فداکار این تیم یعنی آنخل دی ماریا بود. ال فیدئو در نیمه دوم بجای ایارامندی وارد زمین شد و روند بازی را به نفع مادرید تغییر داد. هرچند که کهکشانی ها موفق به شکست والنسیا نشدند.منتقد روزنامه AS در یادداشت امروز خود در مورد دی ماریا می نویسد :

آنخل دی ماریا که حتی در زمستان بلیط رفتن به یک لیگ دیگر را در جیب داشت ؛ در عرض 5 ماه به یکی از کلیدی ترین مهره های تیم آنچلوتی بدل شده است.

تیمی که در نیمه اول بازی شب گذشته دچار یک سرگیجه عجیب شده بود و ورود آنخل به جای ایارامندی ( ایارا با این بازی ضعیف حضورش در فینال چمپیونز لیگ را با خطر مواجه کرد) موتور مادرید افسرده و مایوس را بار دیگر روشن کرد.دی ماریا با بازی درخشانش کمک کرد تا مادرید همچنان در لالیگا امیدوار بماند.

بازی جسورانه وسریع آنخل اگرچه گاهی اوقات بیش از حد اغراق امیز به نظر می رسد و تکروی های گاه و بیگاه او موفقیتی برای او و تیم به دنبال ندارد ؛ اما شور و هیجان و انرژی بی پایانش همیشه به رئال کمک کرده است تا خودش را از چالش های دشوار به سلامت خارج کند.


برای آنخل یک بازی فوتبال مرز و پایانی ندارد ، او می دود و تمام انرژی خودش را در زمین خالی می کند. همه در اسپانیا می دانند که هواداران رئال در برنابئو ، پرتوقع ترین هواداران هستند اما آنخل به خوبی توانسته حمایت آنها را با خود همراه کند.کاری که به سختی یک بازیکن می تواند ان را انجام دهد.


آنچلوتی به خوبی می داند که در میان بازیکنانش هیچکس به مانند دی ماریا نمی تواند روند بازی را در مواقعی که تیم احساس ناتوانی می کند تغییر دهد.

هیچکس به خوبی او نمی تواند به قلب مدافعین حریف بزند و مهاجمین را صاحب موقعیت کند.

دی ماریا در این 5 ماه اخیر از یک بازیکن فروشی تبدیل به یک بازیکن غیر قابل جانشین شده است. شجاع دل آرژانتینی در تیمی که همه نگاه ها در آن به رونالدو و بیل دوخته می شود ،  بدون شک ستاره دوم  پس از کریس رونالدو محسوب می شود.

شاید آنچلوتی بزرگترین اشتباهش از زمان آمدن به مادرید را در بازی شب گذشته مرتکب شد. روزی که مودریچ در زمین حضور نداشت و رئال نیاز داشت تا در نیمه اول پرونده بازی را به نفع خودش ببندد ، نیمکت نشین کردن دی ماریا بزرگترین اشتباه بود.

مادرید تاوان این اشتباه را به سختی پس داد. لالیگا به احتمال زیاد از دست رفت اما آنچلوتی باید فکری به حال روز بازی فینال لیگ قهرمانان بکند.

روزی که آلونسو را ندارد و ایارایی که در بازی شب گذشته به شدت ناامید کننده ظاهر شد نمی تواند مهره قابل اتکایی برای مادریدیسمو باشد.

روزی که در آن دی ماریا بدون شک از ابتدا بازی خواهد کرد.

ترجمه: رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-05 18:51:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر