فهرست

رنگ پیراهن ایران در جام جهانی؛قرمز سه بازی 3 امتیاز،سفید 6 بازی ،2 امتیاز

آی اسپورت – هر چند شاید خرافات باشد اما بسیاری از علاقه مندان فوتبال و تیم ملی دوست دارند درباره رنگ پیراهن تیم ملی در بازی های جام جهانی نظر بدهند و برخی از این رنگ ها را به خوش شانسی یا بدشانسی در نتیجه گیری ارتباط دهند.
تیم ملی ایران تا کنون در سه دوره جام جهانی حاضر بوده و 9 مسابقه در مرحله مقدماتی این رقابت ها انجام داده که حاصل آن 6 باخت،2 مساوی و یک برد بوده که آن برد هم با پیراهن قرمز به دست آمده است تا برخی این رنگ را برای تیم ملی نشانه خوش شانسی بدانند.با این حال تیم ملی با همین رنگ به مکزیک که یک تیم از آمریکای جنوبی است باخته و حالا قرار است با آرژانتین ،تیمی دیگر از این قاره باز هم با رنگ قرمز روبرو شود که نکته جالبی است.
تیم ملی ایران در هر سه بازی خود در جام جهانی 1978 مقابل هلند،پرو و اسکاتلند با لباس سفید بازی کرد که دو باخت پر گل را متحمل شد و از اسکاتلند یک امتیاز گرفت.
20 سال بعد در فرانسه ایران به یوگسلاوی با پیراهن سفید باخت اما با لباس سرخ در بازی قرن آمریکا را شکست دادو البته با همین رنگ به آْمان باخت.
در جام جهانی 2006 بر خلاف دو جام قبلی ایران با لباس دومش تورنمنت را آغاز کرد و در حالی که از مکزیک جلو افتاده بود 1-3 باخت .در مصاف با پرتغال تیم ملی باز هم سفید پوشید و باخت و در نهایت با همین پیراهن سفید مقابل آنگولا تن به تساوی داد .
در برزیل اما احتمالا تیم ملی مقابل سبزپوشان نیجریه و آبی پوشان بوسنی از لباس های اول خود که سفیدرنگ است استفاده خواهد کرد و مقابل آرژانتین راه راه پوش، قرمزمی پوشد که باید دید با این دو رنگ چند امتیاز می گیرد.
به هر حال در 9 بازی قبلی تیم ملی 6 بار از البسه سفیدرنگ استفاده کرده که حاصلش دو امتیاز بوده اما با البسه قرمزرنگ در سه بازی 3 امتیاز گرفته است

     
آی اسپورت
2014-05-05 18:36:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر