فهرست
دست‌نوشته برای بارسا: رکوردی به ارزش ۲ امتیاز
دست‌نوشته برای بارسا: رکوردی به ارزش ۲ امتیاز

دست‌نوشته برای بارسا: رکوردی به ارزش ۲ امتیاز

یک: انگار که لالیگا تمام شده باشد بارسا تیم دیگری شده بود. تیمی متشکل از چند چهره ناشناس، چند بازیکن که تقریبا اصلا در لالیگا بازی نکرده بودند و چند تای دیگر هم که ذخیره‌های نزدیک به ترکیب اصلی به حساب می‌آمدند. بازی با تیم آخر جدول درست در هفته بعد از بردن نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده و در شرایطی که این مسابقه بین دو بازی رفت و برگشت یا یونایتد قرار گرفته بود می‌توانست بهترین اتفاق ممکن باشد اما یادمان نرفته که همین یکی دو هفته قبل هوئسکای بی نام و نشان که احتمالا خیلی زود باید به سگوندا لیگ برگردد در مادرید با کمترین اختلاف به تیم زیدان باخته و دو گل در سانتیاگو برنابئو زده بود پس جدا از اینکه مقابله با این حریف ظاهرا آسان در این مقطع به نوعی هدیه لالیگا به بارسا به حساب می‌آمد، استفاده از تیم دوم در خانه تیم در حال سقوط ریسکی نسبتا خطرناک قلمداد می‌شد که می توانست عواقب ناخوشایندی در پی داشته باشد.

دو: تقریبا تمام خطوط بارسا ناشناخته بود و نفرات هر خط برای اولین بار کنار هم قرار می‌گرفتند. در مرکز زمین دوباره یک زوج فرانسوی تشکیل شد. تودیبو خرید زمستانی و فوق‌العاده جوان بارسا کنار اومتیتی ایستاد و در اولین تجربه با پیراهن بارسا نمره قبولی گرفت. دفاع چپ موسی واگه به جای آلبا به میدان رفت که حتی در کوپا دل‌ری هم بازی نکرده بود. ریکی پویگ جوان ۱۹ساله و کوتاه قامت خط میانی هم اولین بازی‌اش را انجام می‌داد. با حضور او، ویدال و آلنا مثلث خط میانی هم شکل عجیبی به خود گرفته بود. یک راس عقب جنگنده و باتجربه که روی دو دستش دو جوان ۲۱ و ۱۹ساله را می‌بیند که از این بین بازیکن جوان‌تر اولین بازی‌اش برای بارسا را انجام می‌دهد. وضعیت خط حمله هم متفاوت بود. اینجا خبری از بازیکن تازه‌وارد نبود اما دمبله بعد از مصدومیت برگشته بود و کنار بواتنگ و مالکوم مثلثی تشکیل داد که تاکنون شکل نگرفته بود.

سه: بر عکس مالکوم، بواتنگ از اندک موقعیت‌هایش بهره نبرد. از ژانویه تا الان این دومین بار بود که پرینس در ترکیب قرار می‌گرفت وهمه چیز درباره او دوباره ناامیدکننده پیش رفت. حالا او باید تنها امیدوار باشد بارسا قهرمانی زودهنگام فصل قبل را تکرار کرده و در دو سه بازی آخر فصل مجالی برای ثبت لحظات خوش با پیراهن بلوگرانا پیدا کند وگرنه دوران بودن در نوکمپ برای او در همین بازی دوم تمام شده و باید دنبال تیم دیگری باشد.

چهار: تلاش‌های والورده برای بیرون آوردن سه امتیاز خانه تیم قعر جدول کافی نبود. او همان طور که به راکی، روبرتو، سمدو، بوسکتس، پیکه، لنگله و سوارز استراحت داده بود – مسی محروم بود - هرگز دوست نداشت آلبا یا کوتینیو را در این مسابقه خسته کند اما در یک‌سوم انتهایی با این دو ستاره دنبال گل گشت که البته شکل تیمی‌اش بدتر هم شد و در بیست دقیقه پایانی موقعیتی خلق نکرد. بارسا با وجود برتری نسبی در طول مسابقه تنها سه چهار موقعیت گل خوب برای گلزنی داشت که از دست رفت اما تیم جوان والورده در مجموع شایسته پیروزی نبود و به نوعی عدالت در خانه هوئسکا جاری شد.

پنج: بارسا و ستاره‌هایش در این فصل مثل فصل قبل عناوین و رکوردهای زیادی جابجا کرده و همچنان شانس این را دارند تا در لالیگا از جنبه‌های مختلف بهترین باشند. بااین حال یکی از رکوردهایی که در خانه هوئسکا زده شد می‌تواند تلخی از دست رفتن دو امتیاز را جبران کند. بارسا با ترکیبی که والورده به زمین فرستاد رکورد جوان‌ترین تیم این فصل لالیگا را به نام خود زد. با این ترکیب بارسا به میانگین سنی ۲۴ سال و ۱۳۳ روز رسید  و رکورد قبلی که در اختیار رئال سوسیداد بود را شکست.

شش: عدالتی که با از دست رفتن دو امتیاز همراه شد در روز برد اتلتی فاصله را به ۹ امتیاز تقلیل داد. حالا شش بازی باقی مانده و بارسا فقط سه برد می‌خواهد تا قهرمانی را تکرارکند. سوسیه‌داد، آلاوس، لوانته، سلتا، ختافه و ایبار حریفان باقیمانده بارسا به حساب می‌آیند که از بازی هفته بعد سه مسابقه خانگی به صورت یک در میان در انتظار تیم والورده خواهد بود. شاید بازی در خانه سلتا و تقابل با آلاوس پدیده این فصل سرمربی بارسایی‌اش کار را دشوار کند ضمن اینکه سوسیه‌داد هم تیم راحت ببازی نیست اما بارسا فقط سه برد تا قهرمانی فاصله دارد و برای تیم والورده رقم زدن این اتفاق کاملا در دسترس به نظر می‌رسد.

۸    
آی اسپورت
2019-04-14 17:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر