فهرست
در گفت وگوی جهان بینی با آی اسپورت مطرح شد؛ چرا قرار است نام صبای قم تغییر کند؟/ ورزشگاه هلال احمر قم محل تمرین صبا در لیگ برتر 94/ اگر نیاز باشد قرارداد ها را منتشر می کنیم
در گفت وگوی جهان بینی با آی اسپورت مطرح شد؛ چرا قرار است نام صبای قم تغییر کند؟/ ورزشگاه هلال احمر قم محل تمرین صبا در لیگ برتر 94/ اگر نیاز باشد قرارداد ها را منتشر می کنیم

در گفت وگوی جهان بینی با آی اسپورت مطرح شد؛ چرا قرار است نام صبای قم تغییر کند؟/ ورزشگاه هلال احمر قم محل تمرین صبا در لیگ برتر 94/ اگر نیاز باشد قرارداد ها را منتشر می کنیم

آی اسپورت- روز گذشته، عباس جهان بینی، مدیر کل ورزش و جوانان استان قم، از تغییر نام باشگاه صبا و تشکیل هیئت مدیره و مدیر عامل  جدید در این باشگاه خبرداد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم، در رابطه با این تغییرات به "آی اسپورت" می گوید: هیئت مدیره هفت نفره ای در راس امور باشگاه صبا تشکیل شده، که حضور پنج نفر از آن ها قطعی شده و تا هفته های آینده، دو نفر دیگر نیز معرفی می شوند.

 وی ادامه داد: این پنج نفر شامل اکبر غمخوار مدیرعامل سابق پرسپولیس تهران، سید حسن رضوی معاون برنامه ریزی استاندار قم، ابولضل جوکار از فعالان اقتصادی ، محسن بهشتی معاون سابق شهرسازی شهرداری قم و خود بنده است و ضمنا در اولین جلسه هیئت مدیره باشگاه، که هفته گذشته برگزار شد، اکبر غمخوار که از چهره های بومی استان می باشد، رییس هیئت مدیره باشگاه صبا و بنده به عنوان نایب رییس منصوب شدیم.

جهان بینی در خصوص این که اعضای این هیئت مدیره را چه کسانی انتخاب کرده اند، عنوان کرد: از چند منبع، تعداد زیادی اسامی به اعضای هیئت موسس باشگاه صبا (که شامل حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم، مهندس رضوی معاون استاندار وبنده هستیم)، پیشنهاد شد و بعد از بررسی های لازم، این اعضا انتخاب شدند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم، در مورد تغییر نام صبا گفت: این پیشنهاد در هیئت مدیره مطرح شد که، صبا نام قدیمی باشگاه است که از صباباطری مانده است و وقتی که تیم به قم منتقل شد، اعضایی که تیم را به قم منتقل کردند، تعهد اخلاقی داده بودند نام تیم را حفظ کنند. حال بعد از گذشت شش سال، به نظر می رسد این امکان وجود داشته باشد، نامی که با نظر مردم و جوانان قم رای بیشتری در فراخوان عمومی بیاورد و برای استان قم شناخته تر شده باشد، انتخاب و جایگزین نام صبا می شود.http://www.varzesh11.com/images/gallery/mehdi-rahmati-gholamreza-enayati-7809.jpgوی در رابطه با شرایط انتقال کامل تیم فوتبال صبا به قم گفت: در حال حاضر، کاملا شرایط آماده نشده، ولی بعضی از امور مثل زمین چمن و بخش های ورزشی که مربوط به ما بوده، در حال پیگیری مشکلات موجود در این بخش ها هستیم و کار های مقدماتی انجام شده است.

نایب رییس هیئت مدیره باشگاه صبای قم، ادامه داد: بعضی از امور نیز اهمیت آن چنانی نسبت به بحث های ورزشی ندارد، ولی ظرفیت این امور در اختیار استان قم می باشد؛ مثل استخر مناسب و باشگاه قهرمانی بدنسازی که در کنار استخر می باشد فراهم شده است.

وی افزود: هماهنگی های لازم برای زمین چمن ورزشگاه هلال احمر انجام شده و در حال ترمیم است که مشکلات آن برطرف شود.

جهان بینی در خصوص اسکان بازیکنان صبا در قم می گوید: ما یک ساختمان مناسب و خوب در یک مرکزیتی نیاز داریم، که چند نقطه شهر را در نظر گرفتیم و تا دو یا سه هفته ی آینده این بحث را نهایی می کنیم تا این مسائل برطرف شود و مشکلات آن چنانی در قم نداریم و قطعا سال آینده تمرینات صبا در قم برگزار می شود.

وی در رابطه با استفاده از بازیکنان بومی در صورت انتقال تمرینات به قم، تاکید کرد: این از اختیارات کمیته فنی و سرمربی باشگاه می باشد. با این حال رویکرد این است، وقتی تمرینات به قم منتقل می شود، بازیکنان مستعد استان قم، امکان معرفی و حضور در تمرینات تیم را داشته باشند؛ اما طبیعی است که انتخاب بازیکن، شرایط خاصی دارد و مربی تیم باید بازیکنان را انتخاب کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم، خاطر نشان کرد: این بدان معنا نیست، وقتی تیم به قم منتقل می شود، بازیکنان قم به صبا بیایند؛ چون صبا باشگاه حرفه ای است و باید منافع تیم حفظ شود و الزامات آن ها باید در نظر گرفته شود و با این حال، فرصت خوبی برای بازیکنان قم است که به تمرینات صبا بروند و خود را نشان دهند و قطعا، شرایط کسانی که لیاقت حضور در باشگاه را دارند، فراهم می شود.

وی می گوید: هزینه های باشگاه صبا در سال قبل حدود 6 میلیارد تومان شده و بنای هیئت مدیره این است که باشگاه بتواند صرفه جویی مناسب انجام دهد و در حقیقت بیشتر از 6 میلیارد هزینه نکند.

نایب رییس هیئت مدیره باشگاه صبای قم، اظهار داشت: مردم قم به اسم بازیکنان و مطرح بودنشان زیاد توجه نکنند، چون بازیکنان زیادی مثل محمد نوری و فشنگچی و غلامرضا رضایی، از صبای قم به فوتبال کشور معرفی شدند و به تیم های بزرگ رفتند و اگر بخواهیم به اسم بازیکنان توجه کنیم، امسال رضا عنایتی، بادامکی و شکوری هم در تیم بودند ولی چیزی که مهم است، خوب بازی کردن و نتیجه مطلوب است.

جهان بینی افزود: در سال های قبل ما می توانستیم بازیکن سرباز بگیریم و تعداد زیادی از بازیکنان خوب ما دوران سربازی در صبا بودند، ولی وقتی تیم از حالت نظامی خارج شد نتوانستیم بازیکنان جوان و خوب سرباز بگیریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر صبا باشگاه دولتی به حساب می آید و منابع دولت نیز برای اداره این نوع باشگاه ها محدود است، لذا ما بخواهیم پول زیادی برای باشگاه داری هزینه کنیم، فعلا در دستور کار هیئت مدیره قرار ندارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با بیان این که باشگاه باید کیفیت داشته باشد و از بازیکنان مناسب استفاده کند، می گوید: در شفاف سازی قرارداد ها، دیدید که مردم از پرداخت پول های هنگفت ناراضی بودند؛ بنابراین اگر بتوانیم و بچه های قم ورود پیدا کنند و این تیم بتواند در قم تمرین کند، باعث درآمدزایی می شود و این برای ورزش قم خوب است.

وی خاطر نشان کرد: اگر یکی، دو بازیکن اسم و رسم دار به تیم بیایند، پول زیاد بگیرند و بعد از دو سال از تیم بروند، نتیجه مطلوبی عاید باشگاه نمی شود.

نایب رییس هیئت مدیره باشگاه صبای قم در خصوص واگذاری باشگاه صبا به بخش خصوصی ابراز کرد: دولت برای ورزش حرفه ای منابع زیادی را در اختیار ندارد؛ اما این باشگاه هایی که دولتی هستند، باید فرآیندی شکل بگیرد تا این ها به بخش خصوصی واگذار شوند و همان طور که در قانون بودجه سال 93 می بینیم، الزامی وجود دارد باشگاه هایی که دولتی هستند، باید از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی افزود: واگذاری صبا به بخش خصوصی قطعا امسال امکان پذیر نیست و هیئت مدیره در تلاش است تا مقدمات را برای فصل 95-94 فراهم کند، تا باشگاه به بخش خصوصی واگذار شود. هیئت موسس نیز، پس از آن در کار باشگاه دخالت نمی کند و واگذاری باشگاه به بخش خصوصی به عهده هیئت مدیره جدید می باشد.http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/f6cb4658871.jpg


جهان بینی  در رابطه با کم تماشاگر بودن بازی های صبا در دو فصل اخیر می گوید: باید فضا را برای تماشاگران فراهم کنیم و مطمئن باشید وقتی تمرینات به قم بیاید، شرایط بسیار فرق خواهد کرد  و دلخوری که جوانان قمی در فصل گذشته داشتند، نبود تیم در قم و نداشتن ارتباط مردم با بازیکنان بوده است. ما باید علاوه بر برگزار ی تمرینات در قم، ارتباط خود را با مردم بهتر کنیم و تسهیلاتی را در نظر بگیریم تا مردم با باشگاه صبا آشتی کنند.

نایب رییس هیئت مدیره باشگاه صبا، تصریح کرد: علاوه بر این مسائل، نتیجه ای که تیم در لیگ می گیرد، بسیار مهم است که تماشاگران به ورزشگاه بیایند و اگر مردم نگران سقوط تیم به دسته یک و نتایج ضعیف نباشند، حتما تماشاگران روز به روز بیشتر می شوند.

وی درمورد وضعیت بازیکنان آزاد صبا گفت: هنوز مشخص نیست چه اتفاقی خواهد افتاد ولی ما علاقه مندیم مجموعه این بازیکنان را حفظ کنیم؛ اما چند مشکل وجود دارد؛ اولین مورد این که، هر تیمی فقط می تواند هجده بازیکن بزرگسال بگیرد؛ فلذا فضا برای حضور بعضی از بازیکنان کم تر می شود و باید از بازیکنان جوانان و امید استفاده کنیم، که بازیکنان بومی می توانند از این فرصت استفاده کنند.

جهان بینی ابراز کرد: با این فرمول و قانون، خواه ناخواه ما اجبار داریم تعدادی از بازیکنان صبا جدا شوند و چاره ای جز این نداریم و تعدادی از بازیکنان، با توجه به شرایط و مشکلات و محدودیت هایی که در بحث مالی و جابجایی تیم به قم داریم، از باشگاه جدا می شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان قم ادامه داد: تیم نسبت به فصل گذشته تغییراتی خواهد داشت و حداقل پنجاه درصد از بازیکنان از صبا جدا می شوند و این مسئله دور از انتظار نیست، ولی این مسائل که چه بازیکنی بیاید و برود به عهده کادر فنی تیم می باشد.

وی در پایان، در پاسخ به این که شما حاضرید قرارداد بازیکنان صبا منتشر شود، عنوان کرد: این مسئله را هنوز به جمع بندی نرسیده ایم و در جلسات آینده، با هیئت مدیره راجع به این موضوع صحبت می کنیم، اما مانعی برای مخفی کاری نداریم و اگر نیاز بود قرارداد ها را منتشر می کنیم.

     
آی اسپورت
2014-05-05 20:23:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر