فهرست
عددبازی در بوندس‌لیگا؛ هفته بدون تساوی
عددبازی در بوندس‌لیگا؛ هفته بدون تساوی

عددبازی در بوندس‌لیگا؛ هفته بدون تساوی

بازگشت مارکو رویس به میادین پس از 8 ماه از بارزترین نکات هفته بیست و دوم بوندس لیگا بود. از دیگر اتفاقات جالب توجه این هفته می توان به گلزنی مجدد روبرت لواندوفسکی در بازی های خانگی اشاره کرد. در ادامه برخی از نکات و آمارهای ثبت شده در این هفته بوندس لیگا آمده اند.

۰
تمامی ۹بازی هفته برنده داشتند و  برای اولین بار در این هفته هیچ بازی با تساوی خاتمه نیافت.

۱
والنتین لاتسارو تبدیل به اولین بازیکن اتریشی شد که در بوندس لیگا برای هرتابرلین گلزنی می کند.

۱
برای اولین بار پس از فینال جام جهانی ۲۰۱۴، آندره شورله و ماریو گوتسه روی یک گل همکاری داشتند.

۳
برای اولین بار تحت هدایت نیکو کواچ، آینتراخت فرانکفورت در یک بازی بیش از ۳گل بزند.

۴
نبی کیتا برای چهارمین بار در این فصل موفق شد از راه دور گلزنی کند و تبدیل به موفق ترین شوت زن لیگ شد. لایپزیش در هر 4 بازی که کیتا گلزنی کرده پیروز زمین را ترک کرده.

۶
لایپزیش در ششمین بازی اش در روزهای جمعه هم بدون شکست باقی ماند. ماحصل شش بازی آن ها در این روز 5 برد بوده و بهترین آمار را در بین تیم های کنونی بوندس لیگا دارند.

۷
اشتوتگارت هفتمین برد خانگی اش در این فصل را هم کسب کرد. از ۲۴ امتیاز این تیم ۲۲ امتیاز در بازی های خانگی کسب شده اند. وردربرمن هم تحت هدایت سرمربی جدیدش فلورین کوفلدت در بازی های خانگی چنین عملکردی داشته؛ ۴برد و۳ تساوی!

۸
در ۹بازی این هفته تیم های میزبان ۸ برد کسب کردند؛ بیشترین تعداد برد ثبت شده برای تیم های میزبان در یک هفته.

۹
پس از ۹بازی فرایبورگ سرانجام شکست خود و این باخت مانع از ثبت رکوردی جدید در این باشگاه شد.

۱۱
روبرت لواندوفسکی در تمامی ۱۱بازی خانگی این فصل بایرن مونیخ در بوندس لیگا موفق به گلزنی شده و او رکورد یوپ هاینکس در زمان حضورش در گلادباخ را جا به جا کرد و اکنون به تنهایی این رکورد را در اختیار دارد.

۱۳
زیر نظر یولیان ناگلزمن، هوفنهایم از۱۵ امتیاز ممکن مقابل ماینتس ۱۳ امتیاز کسب کرده است. سرمربی جوان هوفنهایم مقابل هیچ تیم دیگری چنین آماری ثبت نکرده است.

۱۴
هرتابرلین سومین برد خارج از خانه اش را به دست آورد. هرتابرلین در این فصل از بازی های خانگی ۱۴ امتیاز کسب کرده و این در حالی است که در بازی های خارج از خانه ۱۴ امتیاز کسب کرده اند.

۱۰۰
دایوت اوپامکانو مدافع جوان فرانسوی در سی امین بازی اش برای لایپزیش موفق شد برای اولین موفق به گلزنی شد و تبدیل به جوان ترین گلزن لایپزیش در بوندس لیگا شد. این گل همچنین یکصدمین گل لایپزیش در بوندس لیگا بود.

۲۰۰
گل اول بایرن مونیخ مقابل شالکه، دویستمین گل این تیم مقابل آبی های سلطنتی در بوندس لیگا بود.

۲۰۰
داوید آلابا تبدیل به جوان ترین بازیکن خارجی شد که به رکورد ۲۰۰ بازی در بوندس لیگا می رسد.

۲۸۴
لوکاش پیژچک برای دویست و هشتاد و چهارمین بار در بوندس لیگا با پیراهن دورتموند به میدان رفت و با رکورد اشتفان چاپیوسات برابر شد. اکنون فقط دده (398 بازی) در بین بازیکنان خارجی از این دو برای دورتموند بیشتر در رقابت های بوندس لیگا به میدان رفته است.

۲۵۹
پس از پشت سرگذاشتن ۲۵۹ روز، مارکو رویس سرانجام به میادین بازگشت. ودینیو آخرین بار در فینال جام حذفی مقابل فرانفکورت به میدان رفته بود. 

۵۰۰
بوروسیا دورتموند مقابل هامبورگ پانصدمین برد خانگی اش در بوندس لیگا را کسب کرد. قبل از این تنها بایرن مونیخ، هامبورگ، اشتوتگارت و برمن به این تعداد برد خانگی رسیده بودند.

۲۰۰۹
هرتابرلین موفق شد هر دو بازی رفت و برگشت مقابل بایرلورکوزن در این فصل را با برد پشت سر بگذارد. آخرین بار تیم پایتخت نشین آلمان فصل ۲۰۰۸/۰۹ و با هدایت لوسین فاوره به چنین موفقیتی دست یافته بود.

۲    
آی اسپورت
2018-02-13 06:39:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر