فهرست
یک ادعا؛ سپاهان فقط به بازی هوایی متکی است؟
یک ادعا؛ سپاهان فقط به بازی هوایی متکی است؟

یک ادعا؛ سپاهان فقط به بازی هوایی متکی است؟

آی اسپورت - مهاجمان بلند قد و بال‌های عاشق سانتر؛ به زعم عده‌ای تیم‌های تحت هدایت امیر قلعه‌نویی تنها بر روی این عناصر می‌چرخد. درست یا غلط و با هر سبکی، مربی قصه ما جز به بالای جدول قانع نیست. لیگ شانزدهم تراکتور‌ی‌ها تحت هدایت قلعه‌نویی شانه به شانه با برانکو رقابت می‌کردند و چه بسا آن قضیه محرومیت پیش نمی‌آمد جایگاهی بهتر از سومی جدول به جیب می‌زد. فصل بعد تبریزی‌ها سرمربی خود را تقدیم به ذوب آهن کردند که نتیجه آن شد مشاهده تیمی یک‌دست و زهردار که با وجود فوتبال هجومی‌اش تسلیم پرسپولیس شد و به نائب قهرمانی قناعت کرد.

بعدتر، سپاهانی‌ها که چند فصلی در حضیض به سر می‌بردند سراغ قلعه‌نویی رفتند و دوباره به دوران خوب خود چشمک زدند. بازهم مربی پرافتخار لیگ دست خالی و ناکام، قهرمانی را با فاصله بسیار اندک به سرخ‌های پایتخت واگذار کرد. حال اما در لیگ نوزدهم آن‌ها بدون باخت گل‌خورده در صدر جدول یکه‌تازی می‌کنند. به مانند فصول اخیر عده‌ای امیر قلعه‌نویی را متهم به ارائه بازی یکنواخت هوایی و بدون خلاقیت می‌کنند. البته که ارائه چنین سبکی از فوتبال هرگز نهی نخواهد شد اما برای صحت یا نادرستی یکنواخت بازی کردن صدرنشین‌ اصفهانی بهتر است نگاهی به گل‌های آن‌ها تا اینجای فصل بیاندازیم؛ گرچه نمی‌توان با شش بازی به نتیجه درست و حسابی رسید.

سهم گل‌های زردپوشان از شوت‌های داخل محوطه دوتا بوده است؛ به این مورد گل بیرون محوطه و زیبای کی‌روش استنلی به بیرانوند را اضافه کنید تا تعداد شوت‌های گل‌ساز به عدد ۳ برسد. در کارنامه سپاهانی‌ها یک گل به خودی هم به چشم می‌آید؛ جایی که مدافع بوشهری ضربه رضا میرزایی به سمت دروازه خالی را با شدت بیشتری مشایعت کرد. اما در نهایت می‌رسیم به بیشترین سهم این بخش که متعلق به ارسال‌هاست. ۴ گل زده شده نشان می‌دهد که ۵۰ درصد گل‌های زردپوشان اصفهانی‌ از طریق ارسال‌ها و هنرپیشگی کی‌روش استنلی و همبازیان او به ثمر رسیده‌ است.

نمی‌توان منکر این شد که امیر قلعه‌نویی حساب ویژه‌ای برروی ارسال‌ها و بازی هوایی باز کرده است. اما آمار فعلی لیگ نشان سرمربی سپاهان تنها به این مورد قناعت نکرده و مثل همیشه گوشه چشمی به سایر المان‌های فوتبال نیز دارد. حتی برفرض صحت ادعاهایی مبنی بر فوتبال فقط هوایی اصفهانی‌ها، مهم‌ترین نکته صدرنشینی بدون گل خورده و باخت تا اینجای کار است. نه فقط این فصل که مدت‌هاست امیر قلعه‌‌نویی با تفکراتش در لیگ ایران پیشتازی می‌کند. چه بخواهیم یا نه لیگ برتر ایران رفاقت ناتمامی با چنین سبکی از فوتبال دارد.

طرفداری

۱۰    
آی اسپورت
2019-10-19 19:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر